Konu: Lionel Messi
Tekil Mesaj gösterimi

Lionel Messi

#1

Lionel Messi
Lionel Messi Biyografisi


Mesleği: Fubolcu & Reklam Yıldızı
Doğum Yeri: Rosario, Arjantin
Doğum Tarihi: 24 Haziran 1987

Lionel Andrés Messi, 24 Haziran 1987'de Rosario, Arjantin'de doğmuştur. Lionel Messi, La Liga takımı Barcelona ve Arjantin Milli Futbol Takımı’nda forma giyme başarısını çok genç yaşlarda elde etmiştir.
Lionel Messi, 1,69 m boyunda 67 kg ağırlığındaki futbolcu oyun stili, sol ayak özellikleri ile Maradona'ya benzetilmektedir.
Lionel Messi'ye İspanya Milli Futbol Takımı’nda oynaması teklif edildi ancak Messi bunu reddetti ve doğduğu ülkenin milli takımı için oynamak istediğini söyledi. 2004 Haziran ayında ilk kez bir dostluk maçında, Paraguay Milli Futbol Takımı'na karşı, Arjantin 20 Yaş Altı (U-20) Takımı formasını giydi.
Lionel Messi 2005 Haziran ayında Hollanda'da düzenlenen Dünya Gençler Futbol Şampiyonası'nda Arjantin 20 Yaş Altı (U-20) Takımı'yla şampiyonluk sevincini yaşadı. Bu turnuvada attığı 6 golle turnuvanın en skorer oyuncusu seçilerek altın ayakkabı ve en iyi oyuncusu seçilerek de altın top ödüllerini aldı.
Lionel Messi İlk kez 4 Ağustos 2005'te Arjantin Milli Takımı teknik direktörü José Pekerman tarafından Arjantin Milli Takımı'na davet edilmiştir. Milli takımdaki ilk resmi maçında Macaristan Milli Futbol Takımı’na karşı 63. dakikada oyuna girmiştir


İlginizi Çekebilir