Tekil Mesaj gösterimi

Muhteşem Yüzyıl:Kösem Sultan

#1
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Oyuncuları KİM KİMDİR?
Beren Saat (Kösem Sultan)
1590 yılında doğan ve asıl adı Anastasya olan Kösem Sultan, cariye olarak geldiği Topkapı Sarayı'nda zekası ve becerisi ile dikkat çekti. Osmanlı tarihinin en etkin kadınlarından biri olan Sultan, 15 yaşında Padişah I. Ahmed ile evlendi ve Haseki oldu. IV. Murad ile I. İbrahim'in de annesi olan Kösem Sultan'a dizide Beren Saat hayat verecek.
Muhteşem Yüzyıl:Kösem Sultan
Ekin Koç (1. Ahmet)
1590 yılında dünyaya gelen I. Ahmed, babasının ölümü üzerine 1603 yılında tahta çıktı. Kanuni Sultan Süleyman'dan sonra devlet işleri ile en yoğun şekilde uğraşan padişah olarak kabul edilen I. Ahmed, henüz 27 yaşındayken yakalandığı tifüs hastalığı sebebiyle hayatını kaybetti. Dizide karaktere, 'Sana Bir Sır Vereceğim' dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Ekin Koç hayat verecek.
Muhteşem Yüzyıl:Kösem Sultan
Hülya Avşar (Safiye Sultan)
1550 yılında asıl adı Sofia olarak doğan ve babası Venedik valisi olan Safiye Sultan, çıktığı Akdeniz seyahatinde kaçırılarak, İstanbul'daki köle pazarına getirildi.
Nurbanu Sultan'ın neredeyse servet ödeyerek aldığı Sofia'nın önce adı Safiye olarak değiştirildi, ardından da III. Murad ile evlendi.
Osmanlı devlet yönetiminde de etkin olan Safiye Sultan'ın, Sokullu Mehmet Paşa'nın hançerlenmesi, Şehzade Mahmud'un boğdurulması ve Yemişçi Hasan Paşa'nın idamında da etkili olduğu rivayet ediliyor.
1619 yılında vefat eden Safiye Sultan'ı dizide Hülya Avşar canlandıracak.
Muhteşem Yüzyıl:Kösem Sultan
Ayrıca dizide kadir doğulu (Mehmet Giray Han) , Mete Horozoğlu (Zülfikar), Erkan Kolçak Köstendil (Şahin Giray Han), Berk Cankat (Alex), Alma Terzic (Handan Sultan), Sahra Şaş (Dilber), Aslıhan Gürbüz (Halime), Tolga Tuncer (Nasuh), Levent Yılmaz (Şeyhülislam Mustafa), Nurunisa Yıldırım (Dudu Hatun), Zeljko Erkiç (Enzo), Esra Dermancıoğlu (Cennet) ve Mehmet Kurtuluş (Derviş Mustafa) rolü ile izleyici karşısına çıkacak.
Dizinin yönetmenliğini ise Zeynep Günay Tan üstlenecek.

Kösem Sultаn Ekim 2015'te Star'da

Muhteşem Yüzyıl ekranlara veda ederken yeni bir dizinin haberini verdi. İşte Kösem Sultan dizisinin yeni bölümü ve ilk fragmanı..

Star'da ekrana gelecek Kösem Sultan dizisinden ilk kareler yayınlandı! Türkiye'ye de olduğu kadar yurt dışında da adından söz ettiren Muhteşem Yüzyıl'ın yapım şirketi TİMS'in yeni projesi olan Kösem Sultan, yeni sezonda başlayacak. Dizinin yönetmen koltuğundaki isim ise Zeynep Günay Tan. Dizinin çekimleri için dev bir Osmanlı şehri inşa еdildiği de ayrıca belirtiliyor...

Kösem Sultan dizisi gençlik hali yayınlanan ilk fragmanında gördüğümüz Güneş Nezihe Şensoy, yetişkin hali ise güzel ve başarılı oyuncu Beren Saat tarafından canlandırılacak. Dizi, 14 yaşındayken saraya zorla getirilen ve daha sonra hükümdarlığı eline alan Kösem Sultan'ın hayat hikayеsini merkezine alıyor.

İlginizi Çekebilir