Tekil Mesaj gösterimi

Ücretsiz Müzik Servisi Aurous Kapatıldı

#1
Ücretsiz Müzik Servisi Aurous Kapatıldı


Geçtiğimiz Ekim ayında yayın hayatına başlayarak korsan müziğe farklı bir bakış açısı getiren müzik platformu Aurous, sektöre veda ediyor. Yayınlandığı günden bu yana yasal değil suçlamaları ile mücadele eden servis, ABD mahkemesinde alınan karar doğrultusunda kapatıldı.
Youtube, SoundCloud gibi platformların altyapısını kullanarak müzik listesini farklı bir arayüzde kullanıcılara sunan Aurous, Ekim ayından beri hizmet vermekteydi. Windows, Mac ve Linux platformlarında kullanıcılara favori parçalar, çalma listeleri gibi ücretli uygulamaların içeriklerini ücretsiz olarak sunuyordu.
Ancak ilerleyen dönemlerde etkili bir reklam kaynağı olabileceği ve başka bir platforma ait içerikler üzerinden para kazanacağı tehlikesi oluşturan servis, kısa sürelik yayın hayatının ardından telif haklarına yenik düşerek Amerika mahkemesi tarafından alınan karar sonucu kapatıldı.
Aurous'un geliştiricisi Andrew Sampson, ABD mahkemesinin kararını kendi blog sayfası üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu. Ayrıca bu kısa süreli eğlenceli yayın hayatından yalnız bırakmayan ve destekleyen herkese teşekkürlerini sunarak sözlerine son verdi.

İlginizi Çekebilir