Facebook, Fotoğraf Sekronizasyonu için Moments'i Zorunlu Kılıyor!

#1
Yenilik üstüne yenilik yapan popüler sosyal medya devi Facebook, şimdi de kısa süre önce yayına aldığı uygulama üzerinde bazı önemli değişiklikler yapıyor. Kullanıcılara çektikleri fotoğrafları tek bir yerde toplama ve arkadaşlarıyla kolayca paylaşma fırsatı sunan Moments, fotoğraf senkronizasyonu için zorunlu hale geliyor.
Hatırlarsanız Facebook, mobil cihaz kullanıcılarına anlık mesajlaşma özelliğini kullanabilmek için Messenger uygulamasını indirmeyi zorunlu hale getirmişti. Ancak kısa sürede 700 milyon indirmeye ulaşan Messenger, en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olmuştu.
Messenger'de yakaladığı başarıyıMoments uygulaması ile devam ettirmeyi amaçlayan Facebook, bu doğrultuda geçtiğimiz aylarda devreye aldığı, fotoğrafların sadece belirli arkadaş grupları ile paylaşılmasına olanak tanıyan Moments özelliğini ayrı bir uygulama olarak kullanıcılara sunuyor.
Sosyal medyanın en çok kullanılan platformlarından Facebook bu tür girişimlerde Messenger'deki kadar başarılı olamamıştı. Zira bundan kısa süre önce Slingshot, Rooms ve Riff uygulamalarını iptal etti, yapımcı ekibi Creative Labs'i de kapattığını duyurmuştu.
Ancak bir istisna olarak varlığına devam eden Moments için deneyimi artıracak daha iyi planlar yapan Facebook, mobil uygulamaların kullanılabilirliğini arttırmak ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına Moments'in indirilmesini zorunlu hale getiriyor.
Bu sayede kullanıcılar, Facebook'ta yer alan fotoğraflarının diğer kişiler arasında paylaşılması ve düzenlenmesi sağlamak için Moments uygulamasını indirmek zorunda kalacaklar. Söz konusu bu yenilik 10 Ocak tarihinden itibaren tüm Facebook kullanıcıları için aktif olacak.

İlginizi Çekebilir