Facebook Messenger'e Photo Magic Özelliği Eklendi!

#1
Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, bünyesinde bulunan anlık mesajlaşma servisi Messenger için kapsamlı bir güncelleme yayınladı. Güncelleme ile birlikte görsel açıdan bir dizi yenilikler sunan Messenger uygulamasında sohbet etmek artık çok daha renkli ve eğlenceli olacak.
Son dönemde yaptığı yeniliklerle daha da büyüyen Facebook, dün yayınladığı bildiride Uber ile anlaşarak anlık mesajlaşma platformu üzerinden kullanıcılara taksi çağırma hizmeti sunacağını açıklamıştı. Taksi çağırma hizmetini henüz tüm kullanıcılarına sunmamış iken bugün yeni bir güncellemeyle daha karşımıza çıktı.
Yeni gelen güncelleme sayesinde Messenger üzerinde sohbetlerinizde renk, ifade simgesi ve takma ad gibi bir dizi eğlenceli işlemler yapabileceksiniz. Sohbet balonlarını her birini ayrı renklerle süsleyebilecek, sohbet ettiğiniz kişilere eğlenceli takma adlar ekleyebileceksiniz. Ayrıca sohbet ana ekranınızı çeşitli emojiler ve Gif'ler ile donatabileceksiniz. Söz konusu bu yenilikler hem özel hem de grup sohbetlerinizde geçerli olacak.
Facebook Messenger'e Photo Magic Özelliği Eklendi!
Bunun yanı sıra yayınlanan güncellemede fotoğraf tabanlı geliştirilen Photo Magic özelliği en dikkat çeken özellikler arasında. Bu özellik sayesinde Messenger, arkadaşlarınız ile çekildiğiniz fotoğrafları onlara göndermeniz için size hatırlatma yapacak.
Facebook Messenger'e Photo Magic Özelliği Eklendi!
Bunun için Facebook'un bir süre önce aktif ettiği yüz tanıma teknolojisinden yararlanan Photo Magic özelliği, son zamanlarda çektiğiniz veya telefonunuzda bulunan daha önce çekildiğiniz fotoğraflardaki kişiler eğer Facebook arkadaşınız ise size bu fotoğrafı bahsi geçen arkadaşınıza Messenger'den göndermeniz için hatırlatmada bulunuyor.
Facebook Messenger'e Photo Magic Özelliği Eklendi!
Bildirim temelli çalışma gösteren sistem, size fotoğrafta bulunan arkadaşınızın kim olduğunu söylüyor ve bu fotoğrafı o arkadaşınıza göndermeniz için uyarıda bulunuyor. Söz konusu bu özelliği kullanmak istemezseniz eğer Ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz. Ayrıca başkalarının fotoğraflarında tanınmamak için de gerekli engellemeyi yapabilmeniz mümkün.
Bunun dışında arkadaşlarınıza yeni yıl kutlamaları için özel kar, Noel Baba veya Noel ile ilgili eğlenceli emojiler ve Gif'ler göndermeniz mümkün. Facebook'un yaptığı bu yenilikler arkadaşları ile fotoğraf veya çeşitli içerik paylaşmaya üşenen kullanıcılar için oldukça işe yarar bir yenilik oldu.

İlginizi Çekebilir