Tekil Mesaj gösterimi

Tinder kullananlar dikkat

#1
Tinder kullananlar dikkat

Görünüşe göre insanların büyük bir kısmının yeni yıl hedeflerinin arasında "yeni biriyle tanışmak" yer alıyor. Zira Tinder, en yüksek aktif kullanıcı sayısına 3 Ocak tarihinde ulaştığını söylüyor. Uygulama, 2012 yılından beri 100 milyon indirmeye ulaşmış durumda. CEO Sean Rad'in söylediğine göre "daha fazla indirme, anlamlı bağlantılar yaratmak ve eşleştirmeler oluşturma potansiyeli" sunmakta ve yeni özellikler de "yolda." Ancak Birleşik Krallık polis istatistiklerine göre yeni Tinder kullanıcılarının dikkatli olmalarında fayda var.

The Telegraph'ın haberine göre Birleşik Krallık'ta 2015 yılı içerisinde Tinder veya Grindr'ı içeren 412 suç bildirildi. Bu sayı 2014'te 204 ve 2013 yılında sadece 55'di. Bu suçların çoğu cinsellik veya şiddet öğeleri içerse de, uygulamaların her dava için doğrudan etkili olduğu söylenemez. Bazı davalarda haraç istenmesi de söz konusuydu. Hatta İrlanda'da bir davada, bir kişinin Twitter'da tanıştığı birine tecavüz ettiği söylenirken, bir başka kişi de Grindr kullanan 14 yaşında bir çocuk ile ilişki yaşaması sebebiyle hapse atılmıştı. Gloucester'da bir çift ise, Grindr'da tanıştıkları bir kişiye şantaj yapmaktan dolayı hapse atılmıştı.

Ne yazık ki özellikle yeni kullanıcılar, bu uygulamaların tehlikelerini anlayamıyor. Birleşik Krallık polisi, birinden emin olana kadar, özellikle sizi bu konuda sıkıştırıyorlarsa, hiçbir kişisel bilginin paylaşılmamasını öneriyor. Eğer biriyle buluşmaya karar verirseniz, güvendiğiniz bir arkadaşınıza nereye gittiğinizi söylemeniz ve kendisi ile iletişim halinde kalmanız da öneriler arasında...Tinder kullananlar dikkat |

İlginizi Çekebilir
 • MSN kullananlar dikkat!...
  Windows Live Messenger tarihe karışıyor! Peki kullanıcılar ne yapacak? İşte cevabı... http://www.tatliaskim...

 • USB Kullananlar Dikkat!...
  Hackerler, şirketlerin ticari bilgilerini çalmak için şirketlerin kapılarına bedava USB bellek bırakıyor. ......

 • 3G kullananlar dikkat!...
  Özel paketlere abone olmadan internete girenlerin, 1 GB için 100 lira fatura ödeyeceği öne sürüldü. Tüketi...

 • XP kullananlar; dikkat!...
  Bu güvenlik açığına dikkat edin... Esk...

 • Msn Kullananlar Dikkat!...
  Rus kaynaklı olduğu tahmin edilen yeni bir internet vurgunu başlatıldı. Msn aracılığıyla gönderilen trojen kab...