Facebook Moments'e Video Paylaşım Özelliği Geldi

#1
Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım mecrası Facebook'un daha önce kullanıma sunduğu Moments uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Kullanıcılara çok daha kullanışlı bir platform sunmak adına son olarak video paylaşım özelliği ekledi.
Dünyaca popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, arkadaşlar arasında hızlı ve kolay fotoğraf paylaşımı sağlayan Moments uygulamasını ilk olarak geçtiğimiz haziran ayında ABD'de, daha sonra aralarında ülkemizin de yer aldığı birçok ülkede iOS ve Android platformlarında kullanıma sunmuştu.
Film rulosu üzerinde tarama yaparak kişilerin yüzlerini tespit eden ve otomatik olarak etiketleyen yüz tarama teknolojisi ve benzeri birçok özelliği sayesinde fotoğrafların etiketlenmesi ve paylaşılmasını basitleştiren uygulamaya şimdi de yeni bir özellik daha ekleniyor.
Moments'te fotoğraflar üzerinde her ne kadar yüz tanıma teknoloji önemli bir rol oynasa da bu özellik videolar üzerinde kullanılamıyordu. Facebook aldığı kararla Moments uygulamasını daha işlevsel hale getirmek adına video paylaşım özelliğini de aktif ettiğini duyurdu.
Daha önce video paylaşımı hususunda yüz tanıma teknolojisi söz konusu değilken şuan bu özelliği videolar üzerinde de kullanabileceğiz. Videolar üzerinde arkadaşlarımızı otomatik olarak etiketleyebilir, fotoğraf rulosundan oluşan slayt gösterilerini de yine bu uygulama sayesinde daha kolay yoldan paylaşabiliriz.

İlginizi Çekebilir