Tekil Mesaj gösterimi

Facebook, Anti-Taklitçi Test Programı

#1
Facebook, internet dolandırıcılarına karşı önlem niteliğindeki yeni eylem planını açıkladı. Facebook, kullanıcılarını Anti-Taklitçi deneme Programı ile sahtekar kişilerden korumayı hedefliyor.
Çoğu Facebook kullanıcısının kendisinin taklit profillerinden şikayetçi durumda. Fake (Sahte) Hesap diye tabir edilen bu hesaplar, sosyal medya üzerinden kullancı kimliklerini kullanarak, insanları dolandırmaya devam ediyor. Son zamanlarda gittikçe artan bu internetten dolandırıcılık vakaları Facebook'u harekete geçirdi.
Facebook, kullanıcılarının sıklıkla başına gelen bu duruma karşı uygulama üzerindeki sahtekar taklitçileri önlemek adına yeni bir programı kullanıcılarına sunuyor.
Facebook, artık kullanıcıları taklit ettiğini tespit ettiği hesapları algılayarak kullanıcılara uyarılar gönderecek. Kullanıcıların Adları ve fotoğrafları başka kimseler tarafından kullanılmaması için bilgileri sorgulanacak. Bilgilerin sorgulanmasının ardından, kullanıcın yerine sahte bir hesap açıldığı belirlenirse kullanıcıya bilgilendirme yapılacak ve kullanıcı dilerse harekete geçebilecek ve hesapları engelletebilecek.
Facebook'un bu yeniliğinin önümüzdeki ay içerisinde tüm dünyada aktif olması bekleniyor.

Facebook, Anti-Taklitçi Test Programı

İlginizi Çekebilir