Gel Dedin De Sen Gelmedim Mi? Baş rolde Büşra Hanımefendi

#1


Gel Dedin De Sen Gelmedim Mi? Baş rolde Büşra Hanımefendi

Yazan Yöneten: Tabiî ki ben

Oyuncular: Başrol de Bsra yani Büşra Hanımefendi Kardeşimiz

Figüranlar:
Karmate
Sahil
Amour
E'sra
Ve Ben
Çekiyoruz Motorrrr

Günlerden her hangi bir gün, pazartesi veya Perşembe ne fark eder ki? Gözlerindeki yaşlar akarken sahildeki banka, pardon banklar dolu olduğu için betona oturan Başrol oyuncumuz Büşra hanımefendi gözyaşlarını kollarına silerken, etrafındaki insanların ilgisizliğinden midesi bulanırken, kusmamak için büyük gayret sarf ederken, karşıda canından çok sevdiği eski eks yani ölü anlamında sevgilisinin sarışın bir kadının kollarında topallayarak yürüdüğünü görür. İçinden

-Daha da beter olsun, ben yıllarca onu sevdim o beni terk etti şimdi sarışın bir kadının kollarında beni unutmanın zevkini yaşıyor. Sen dur bakayım, sana bir güzel ders vereyim de aklın başına gelsin.

Bu arada Karmate Sahil Amour Esra, Başrol oyuncumuz Büşra’nın yakın arkadaşları, onun bu üzgün haliyle evden çıktığını görünce, sahile kadar gizlice izlemişler ve onun peşinden buralara kadar gelmişler. Kamera zom yapalım, Büşra’ya dönelim.

Büşra bir nefeste eski eks sevgilisi ile o sarışın kadının karşısına çıkar. Eks sevgilisi -muhtemelen göremez- sarışın kadın onu karşılarında gözlerindeki hiddetli bakışı görünce şaşırırlar. Büşra vakur ve başı dik bir eda ile.
-Nereye gidiyorsunuz?
Sarışın kadın
-Bu sizi neden ilgilendiriyor?
-Beni neden mi ilgilendiriyor, seni şıllık utanmaz karı pardon kadın, sen kim oluyorsun da…
Sarışın kadın, hiddetle.
-Ben kim mi oluyorum, ? Tabi ki bey efendinin hemşiresi oluyorum.
Büşra afalladı şaşırdı.
Kamera gözlerine o şaşkınlığına zooom yapalım.
Büşra hala ben hemşireyim diyen o sarışın kadının, neden böyle söylemiş olabileceğini düşünürken, eski eks veya esk sevgilisi yolda durmalarına bir anlam veremediği için olsa gerek.
-Hemşire hanımefendi, neden yol ortasında durduk, hem bu kadında kim? Neden size sorular soruyor? Sesi bana hiçte yabancı gelmiyor. Nayır Nolamaz Nolamaz evet o olamaz. Ben kaza yapalı üç ay oldu, hala ben ne haldeyim diye beni arayıp sormayan o vefasız Büşra’nın sesine benzettim sanki… Haydi, bir an önce evime beni götürün, beni yatağıma uzatın beni karanlık bu kör gözlerimle baş başa bırakın…
Büşra o an yere yıkılır.
Kamera Büşra’nın yıkılma anını yavaş çekimde alalım. Yere yıkılan Büşra’nın üzerine eğilen hemşire suratına iki tane okkalı tokadı atınca Büşra kendine geldi. Hemşire
-Kusura bakmayın hazırlıksız yakaladım sizi, attığım tokat için özür dilerim, belki ilerde yiyeceğiniz tokadın yerine sayın bu tokadı.
Büşra pişmanlıkla ama yıkılmaz bir kahraman edası ile yerden kalkar, hemşirenin kulağına bir şeyler fısıldar, hemşirenin gözlerinden iki damla yaş akar, başı öne eğilir, Büşra’nın koluna eks sevgilisini koluna takarak yavaşça uzaklaşır.
Kamera Hemşireye gözlerine zoom yapalım…
Büşra eks olan şimdi eks olmayan sevgilisi kolunda usulca evlerine doğru yürürken, arka fonda

Çağırdın da ben gelmedim mi?
Akan gözyaşlarımı sil dedin de ben silmedim mi?

Türküsü çalınmaya başlar.
Uçan kuşların cıvıltısı ile filmimiz sona doğru, mutlu bir şekilde devam eder. Bu arada Büşra birden beyninden vuruşmuş gibi, elini cebine atar, ucuz diye aldığı made in chania yani Çin malı ıphone12 telefonunun, gelen çağrıya cevap verirken kapanması saatler sonrasında açılması arızası nedeniyle muhtemelen, kaza anında kendisine haber vermek isteyen sağlık görevlilerin çabasını göstermemesi ihanetini hatırlayarak cebindeki telefonu denize doğru fırlatır…
Kestik
Bu arada ben neredeyim diye soranlar olabilir ben Büşra’nın eks olan sevgilisi rolünde kılık değiştirerek oynadığım için fark etmemiş olabilirsiniz.
-Arkadaşlar ellerinize sağlık çok güzel bir film oldu, oskar! a aday olacak bir filimdi.
Mehmet Aluç


İlginizi Çekebilir