Sanki Gök Delindi: İstanbul Şiddetli Yağmura Teslim

#1
Sanki Gök Delindi: İstanbul Şiddetli Yağmura Teslim, Araçlar Yollarda Mahsur Kaldı ☔


İstanbul'da gece saatlerinde başlayan yağış sabah etkisini artırdı. Şu sıralarda da yağış çok şiddetli şekilde etkili olmaya devam ediyor. Yağışla birlikte fırtına da etkili oluyor. Bir çok yerde araçların mahsur kaldığı bilgisi veriliyor. Ayrıca İstanbul Valiliği İstanbullulara 'zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkmayın' çağrısında bulundu.

Kent genelinde etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle E-5 karayolu ve bazı ara yollarda su birikintileri oluştu. Sağanak sebebiyle sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı, trafikte aksamalar meydana geldi.

"Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden sonra ve yarın (bugün) İstanbul, Bursa ve Yalova çevreleri ile Batı Karadeniz kıyılarında (Düzce, Zonguldak ve Bartın) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli; Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir"

AKOM da sel riskine karşı uyarmıştı

#İstanbul bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. SEL RİSKİ ve FIRTINAYA DİKKAT! Yağmur ile birlikte hava serinliyor.

— AKOM (@ibbAkom) 18 Temmuz 2017

Valilik'ten özel araçlarla trafiğe çıkmayın uyarısı

Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

— Trkiye Cumhuriyeti İstanbul Valiliği (@TC_istanbul) 18 Temmuz 2017

Onedio.com

İlginizi Çekebilir