Konu: SONBAHAR
Tekil Mesaj gösterimi

SONBAHAR

#1
SONBAHAR

Eylül geliyor, hüznüyle, hazanıyla kalbe sinen süveydasıyla geliyor.Eylül geliyor yaşayamayanlara/yaşanamayanlara inat geliyor. Yaşayamamanın elemi, ayrılıkların busesi ile geliyor. Kaybolan günebakan bakışlarının tesellisi ile geliyor işte. Eylül hep hazan, hep ayrılık hep hüsran olmasa gerek.Eylül sine sine, sindire sindire yaşayamayanlara bir fırsat olarak geliyor.

Sonbahar kapıda merhabası ile geliyor.Sevecekmiyiz ,üzülecekmiyiz bilmem ama geliyor işte her sonbaharlar gelişi ömrün bitimini sona bir adım daha yaklaştığımızı söylüyor gizlice. Parklar kuru yapraklar yağacak bembeyaz karlar örtüsü gibi sapsarı yapraklar dolacak etrafa…Eski hatıralar canlanacak işte yüreklerde bir hazin kıpıtısı ve yaşayamamanın sancısı ile...

Bugün Hasan bana öyle çok şey öğretti ki..Her zamanki köşemize geçip dertleştik.Demli dostunun yanında çayın en hasını içermiş insan. Ağlarken dostuna yaslanda ağla demişler. Ağla ki dostunun sırtı ıslansın gözyaşından. Dertlendik üzüldük,ağladık.Güldükte aynı zamanda Öyle büyük acı yaşamıştı ki gelip bana benim mutluluğumdan bahsetti. Ağlarken beni güldürdü. Beni ne kadar değerli kıldı. Benim için neler yapıyor neleri istiyor ne kadar mutlu oldum anlatamam.Dost dediğin hüzünleri almalı senden, dost dediğinin yanında huzur bulmalı insan. Hem ağlayabiliyorsan yanında hemde gülebiliyorsan o senin dostundur işte…
Ütopya değildir dost, avuntu hiç değildir dost. Olmazsa olmazındır işte. Yokluğunda eksik kaldığındır.Onsuz edemediğindir. Sevincindir katladığın. Hüznündür azalttığın yanında dost.

Acılar ne kadar büyükse bize öyle çok şeyler öğretir ki, sevinçler de ne kadar coşkunsa ve çağlayan kalpten çıkmışsa işte bize sevdirir hayatı. Acı ve sevinç arası moladayız hayattayız işte bakalım neler öğretecek hayat bize?

Baharda güller de solar mı bilmem. Ah sonbahar geliverdin yine. Daha bahar bahçe heryan.Solup gidecek olanlara ağlamak ne fena...İçimdeki gülleri gözyaşı ile sulamam gerek biliyorum. Akan her damla gözyaşıyla yıkamak lazım gülizarları... Daha çok anmak gerek Allah'ı...

Belli belirsiz tebessümlere aldırmadan içindeki tebessüme bak. İçindeki aynalara ve dostlara iyi bak…Ruhun fırtınası ne kadar çalkalasa da kaybettirsede yolları biliyorum. İçimdeki yollara çıkacak bir yol elbet var.

Eksildi bir günüm daha,unuttum şarkılar neyi söyler demeyi bu günlerde ve dilimde yok işte bir şarkı nedense. Her şarkı bize bir şeyleri söyler.Özlemi, hasreti ,aşkı fısıldar.Şarkılar öyle çok şeyler söyler ki… Unuttuk şarkılar söylemeyi sevgililerle ,sevgilinin yanında…Ah şarkılar neler söyler neler?

Ne güzel söyler şarkılar:

O güzel gözlerle bakmasını bil
Sadece kendin yanma, yakmasını bil

ALINTI

İlginizi Çekebilir
 • sonbahar...
  ...

 • Sonbahar...
  Yiğit o dakika neye uğradığını şaşırmış bir şekilde,kıpırdamadan öylece duruyordu.Ne yapacağı...

 • Sonbahar...

 • sonbahar...

 • Sonbahar...
  Bu gelen beşinci sonbahar… Sensiz, sessiz, bizsiz… Hiç tahmin etmezdim sonbaharı seveceğimi, a...