Tekil Mesaj gösterimi
#4
“Sevgililer sevgiye aç değil, muhtaç…
Sevgiye aç olanlara,
en iyi kullanabildikleri silah olduğu için. biline!!!”


Yetinmeli.....
Aza kanaat etmeli insan; ekmeğin, aşın, havanın, suyun, sevginin de azına… Tamah etmemeli çoğuna hiçbir şeyin. Az ve öz kullanmalı kelimeleri, söylediğin dinlensin diye. Az olmalı dostu insanın, bir elin parmağı ile sayabilmeli ya da tek haneli rakamları aşmamalı. Az vermeli sırlarından, nasıl olsa birbirine ulanıp çoğalacağını hesap edebilmeli. Kıymetini bilmeli gözyaşlarının, az dökmeli gidenlerin ardından… Gidenin zaten vefasız olacağını ve boşa akıttığını düşünebilmeli.

Boş ve kuru kalabalıklarda yalnız olmaktansa, az zamanların dar vakitlerine sığdırmalı yalnızlığını… Adam gibi adam ve kadim olmalı yalnızlığına ortak ettiklerin. İki kişilik yalnızlıklardan kaçınmalı, paylaşacakların sayısını artıramıyorsan, azaltmalı paylaşılan zamanları. Tükettiysen de bitirmeli, paylaşımsız boş zamanları, Giden sensen eğer dönüp bakmamalı ardına. Çünkü “Kopan bir ipe sımsıkı bir düğüm atarsanız, ipin en sağlam yeri artık bu düğümdür. Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan tek nokta yine o düğümdür...”


“Atların insanlara göre 18 tane daha fazla kemiği vardır.” Hiçbir zaman gerekli olmayacak bilgileri öğrenmektense, az ve kalıcı öğrenmeli, öğrendiğin ders vermeli hayat adına. Yarına bırakmamalı yaşanacak ne varsa, şimdi, hemen yaşanmalı, acı olsa da yüzleşmeli bir an önce, beklemenin kazanç olmadığını bilmeli.

Azar azar vermeli sevgiyi, hor kullanıp tüketmemek için… Bir de hep içinde olmamalı hayatın insan, biraz da dışına çıkıp, usta bir yönetmenin filmini seyreder gibi seyredebilmeli…