Tekil Mesaj gösterimi

Alışveriş zor iş . .

#1
Önce tuğla, şimdi de taş: Alışveriş zor iş .


Oğlunayeni bir konsolla sürpriz yapmaya hazırlanan baba, paketten çıkanları görünce şok oldu.
Sizce geçtiğimiz günlerde BestBuy üzerinden 2000 dolarlık MacBook Pro "görünümlü" tuğla satışını duyurmuştuk. Biz o haberi yaparken bunun milyonda bir kez gerçekleşecek bir şey olduğunu sanıyorduk ama son olay yanıldığımızı gösterdi. Birkaç ufak farklılıkla aynı olay tekrarlandı. Fakat bu kez MacBook Pro değil Nintendo DS, BestBuy değil Walmart ve tuğla değil taş parçaları... Bir de Japonca bir gazete...
Jodi Wykle adlı bir adam, oğluna doğum günü için 150 dolarlık bir Nintendo DS almaya karar vermişti. WalMart'tan ürünü satın alıp eve geldi. Oğlu heyecanla önce hediye paketini, ardından da Nintendo'nun kutusunu açtı. Fakat içinden oyun konsolu değil, Japonca bir gazeteye sarılmış taş parçaları çıktı. Wykle şaşkınlığını üzerinden atıp WalMart'a dönüp ürünü iade etmek istedi. Fakat WalMart sorunun kendileri ile değil, Nintendo ile ilgili olduğunu söyleyip Wykle'ı başlarından savdılar. Wykle, Nintendo'dan da aynı yanıtı aldı.
Neyse ki çok geçmeden WalMart hatasını anladı ve ürünü geri almaya ikna oldu. Görünüşe göre WalMart aynı ürünle daha önce de sorun yaşamıştı. Bire bir aynı ürün daha önce de bir kullanıcı tarafından içinden sadece taş çıktığı için iade edilmişti. Ürünü tekrar raflara koyarak, hatasını tekrarlayan WalMart, Wykle'e yeni bir Nintendo DS ve özür dilemek için 20 dolarlık hediye çeki verdi.

İlginizi Çekebilir