Tekil Mesaj gösterimi

Bir gün uyandım....

#1
- İyi olduğuna emin misin ?
(..sadece yağmur seslerini duyuyordumBir gün uyandım.... az önce kendimi vursam da işlemediBir gün uyandım.... yani bir kurşun o kadar hızlı kiBir gün uyandım.... bir kulağımdan girdiBir gün uyandım.... diğerinden çıktı)
- Efendim ?
- AnladımBir gün uyandım.... değilsin.
- Tesadüf olabilir mi yağmur ? Kara ne dersin ?
- Anlamadım.
- Ben de seni anladım. GidebilirimBir gün uyandım.... iyiyim. Hoşça kal.
(aslında içinden dedikleri bariz:
– Otobüsün gelmesiyle birlikteBir gün uyandım.... daha eve varmadanBir gün uyandım.... çocukken bana söz veren o yaşlı cadıBir gün uyandım.... beni her an maskeli bir kahramana dönüştürebilir. Bu yetmez amaBir gün uyandım.... ben güneşe söz verdiğim gibiBir gün uyandım.... onu tek hamlede gölgeye çevireceğimBir gün uyandım.... iyi gecelerBir gün uyandım.... ve pufffBir gün uyandım.... -sahne arkası-)
- Uyumaya niyetim yok zaten. ( dedim birdenBir gün uyandım.... kendime cevap veriyor gibiBir gün uyandım.... duymamıştı.)
!
Her şey normal gibi görünüyorBir gün uyandım.... belli ettiğin niyeti er geç anlıyorsun. Sonra; her ayrılığın adımları ilk başta ağır ağır oluyor. Yağmur tesadüf değil; elektriği atıp eriyorsun önceBir gün uyandım.... toprağa basmak gibiBir gün uyandım.... teşebbüs edeceğin eğilim de belli.
Rahat olBir gün uyandım.... ben gidiyorum. Tekil bir fiilBir gün uyandım.... çoğul bir zaman. Asıl niyet aradığın yeni şehirlerde saklıBir gün uyandım.... ilk etap bu ama olduğun yerde kalma savaşı galip geliyor...Sonra...


Kendine makale benzetiyorsunBir gün uyandım.... örneklerle başlayan. Mesela sonbaharı yakıştırıyorsun; neden kahverengiBir gün uyandım.... serinBir gün uyandım.... solgun yaprakları ile aynı sen işte. Eylül şarkılarıBir gün uyandım.... eylül yağmurlarıBir gün uyandım.... eylül saldırıları; ardı daha soğuk – ne kadar soğuk sayılırsa- bir ekimBir gün uyandım.... kasım döngüsüne taze diriliş harekatı gösteriyorsun.

Balkondan görünmüyor basit yer çekimi. Ne dalları vardı sonbaharınBir gün uyandım.... ne güneşi. Ben yağmuru da ilkbahardan alırdım. Gerek duymaya ne itebilir sorusuydu bu yüzden aklıma ilk gelenBir gün uyandım.... kim döner kapıdan?

Uyumaya çalıştım rüyalarımda kaldılarBir gün uyandım.... rüyalarımda kalktımBir gün uyandım.... uyandığımı sandım. Buraya kadar normaldi her şey. Her sabah beni uyandıran bir boyalı ay ışığıBir gün uyandım.... geriye kalan geceden armağandı. Tahminimde yanılmıyorsam üç suları her zaman. Gece sadece gözünü kapatabilmektirBir gün uyandım.... sessiz kalabilmek.

Bir gün uyandım.

İçim mi karardı benim ? HayırBir gün uyandım.... evimin odaları azizliğime uğramış olacak ki bir dizi gölge içinde hepsinden bir eş yaratmış konuşuyorum. Koltuk hatrımı soruyorBir gün uyandım.... aynam nefret yansıtıyor bana. Pencere kenarında menekşe mi kalmışBir gün uyandım.... dur söaaaim artık diyorBir gün uyandım.... rutubetim.
Öylece kalıyorum sonra..

Sonra bu biçim bir durumun içindenBir gün uyandım.... ayrıca durgunluğun sonuna geldiği yerden akla hayale doğmayacak bir teselli oluyor. Aslen somut gibi gözüküyorBir gün uyandım.... ama hissetmem gerektiğini anlıyorum. Topuğunda bir keman teli çizer gibi hayalimiBir gün uyandım.... arkamdan görüş alanıma ne zaman gireceğini merak ettiğim –cisim demeye nedense dilim atmadını anladığım şekilde- bir varlığın etkisinde kalmaya çalıştığımı anlıyorum.

İlginizi Çekebilir
 • Rüya'dan Uyandım.....
  Hep bir ruya yasamak istedim. Oysa, hep bir ruyada yasadim. Hayat bir tokat atti. Bir kabusa uyandim. ...

 • Uyandım Abisi...
  Kirin,pasın içindeyken, Uzaktayken her şeyden, Kendimden, Kimsesizken Ya da öyleymiş gibi zannederken...

 • Çığlıkla Uyandım...
  Günün bir yerinde çığlıkla uyandım. Bozmayın rüyalarımı ne olur, Beni rahat bırakın. Gülle...

 • uyandım...
  Göğsümün üstünde kara bi leke adın.. Artık sadece güncemde,(s)aklımdasın.. Hani ay doğar ya gecey...

 • Ben uyandım!...
  Kararsız bekleyişlerim oldun hep!Acabalara yükledi...