Tekil Mesaj gösterimi

Tam 12 kez öldü öldü dirildi

#1
İZMİR (İHA) - Evli ve iki çocuk annesi olduğu öğrenilen Belgin Barutçu isimli 23 yaşındaki genç kadın, üst üste tam 12 kez kalp krizi geçirmesine rağmen mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı.
İddiaya göre inanılmaz olay şöyle meydana geldi. Faik Tokluoğlu Bulvarı Numara 1'de eşi ve iki çocuğuyla birlikte ikamet eden Belgin Barutçu dün sabah saatlerinde ev işi yaparken birden fenalaşarak yere yığıldı. Yakınlarının paniğe kapılarak ambulans yerine polise haber vermesinin ardından, ihbarı alan polis ekipleri zaman kaybetmeden olayın meydana geldiği adrese 112 Acil Servis ambulansını yönlendirdi. Sağlık ekipleri genç kadına müdahale etmesine rağmen duran kalbini uyguladıkları kalp masajı ile çalıştıramadı. Hemen ambulansa alınan hasta zaman kaybedilmeden Tire Ertuğrul Aker Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü.
SAĞLIK DURUMU İYİ
Acil Servis'te görevli doktorların müdahalesiyle birlikte, yaklaşık 10 dakika duran genç kadının kalbi yeniden atmaya başladı. Ancak, bu kez de Belgin Barutçu'nun düzensiz atan kalbi ne yazık ki tekrar durdu. Bunun üzerine hastanede görevli uzman doktor Bülent Akça'ya haber verildi. Acil Servis'e gelen Dr. Bülent Akça hastaya elektroşok ile kalp masajı uyguladı.
Talihsiz kadının kalbi müdahalelere rağmen iki saat gibi kısa bir sürede tam 12 kez durarak, tekrar çalıştı. Hastanın durumunun bir ara stabil hale gelmesi üzerine hastane yönetimi İzmir'de konuşlu bulunan hava ambulansına haber verdi. 15 dakika içinde Tire Organize Sanayi Bölgesi helikopter pistine inen hava ambulansıyla genç kadın İzmir Özel Şifa Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Mucize eseri hayatta kalan genç kadının kısa bir süre önce apandisit ameliyatı geçirdiği ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.


Tam 12 kez öldü öldü dirildi

İlginizi Çekebilir