Tekil Mesaj gösterimi

"Evet" afişi kefeni oldu .

#1
İSTANBUL'da rüzgardan yırtılan Adalet Ve Kalknma Partisi'nin "Referanduma Evet" afişini değiştirmekle görevli işçi, Halis Atış, yorgunluktan afişin altına girerek uyuyakaldı. İşçiyi görmeyen vinç işçinin üzerinden geçerek ölümüne neden oldu. Vinç operatörü ve 2 kişi gözaltına alındı. Geçen ay işe başladığı öğrenilen Atış'ın ailesinin geçimini sağlamak için 16 saat çalıştığı öğrenildi.

Olay, saat 23.00 sıralarında Kartal Yunus Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde bulunan eski çimento fabrikasında meydana geldi.
Fabrika duvarına asılan "Evet" pankartının değiştirilmesi için çalışma başlatıldı.
Olay yerine giden reklam şirketinin çalışanı Halis Atış, vinçe çıkarak rüzgar nedeniyle yırtılan pankartı değiştirmek istedi. Ancak vinç merdiveninin 30 metre yükseklikteki afişi değiştirmek için kısa kalması üzerine olay yerine daha uzun merdiveni olan bir vinç çağırıldı.
Vinç yaklaşık 1 saat sonra olay yerine geldi. Fatih Korkulu'nun kullandığı vinç olay yerine geldiği sırada Atış, yeni hazırlanan "Evet" yazılı pankartın içinde uyuyordu.
Korkulu, kullandığı vinç ile Atış'ın üzerinden geçti. Arkadaşlarının bağırması üzerine vinç Atış'ın üzerinden geçerek daha uzak bir noktaya gitti.
Üzerinden vinç geçen Atış, ağır yaralandı. Arkadaşları Atış için olay yerine ambulans çağırdı. Ancak olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahale sonrasında Atış'ın öldüğü tespit edildi.


"Evet" afişi kefeni oldu .

İlginizi Çekebilir