Tekil Mesaj gösterimi
#34
En beğendiğiniz dizi / film replikleri.
(Elif kızkulesinin önünde oturuyordur. Polat arkasından gelir ve Elif�in gözlerini kapatır.)
Elif: Kimsin?
Polat: Kim olmamı istersin?
Elif: Nasıl geçti?
Polat: Bana bir şey bırakmamışsın, herşeyi halletmişsin.
Elif: Az bir işim daha kaldı; dayıyla Memati akşama, Çakır sa ilk duruşmada çıkacak Tehditten hakkınızda dava açılacak ama en fazla para cezasına çevrilir.
Polat: Eren?
Elif: İşte onu bilmiyorum Bir mucizeye daha ihtiyacım var; sizin dosyanızla ilgili mucize gerçekleşti, onun dosyasıyla ilgili mucize de gerçekleşirle o da çıkar.
Polat: Bu kötümserlik sana hiç yakışmıyor Avukat Hanım
Elif: Bu yersiz iyimserlikte sana hiç yakışmıyor. Tabii senin umrunda değil Kendini kurtarmak için beni kolayca yaktın.
Polat: Seni nasıl yakmışım?
Elif: Beni nasıl öpersin ya?
Polat: Başka şansım yoktu.
Elif: Ne demek başka şansım yoktu? Polisleri gördüğün gibi kaçsaydın
Polat: Elif oldu bir kere, özür dilerim
Elif: Beni anlamıyorsun
Polat: Biliyorum seni zor durumda bıraktım, ben kaçıp gittim sen orda polislerle başbaşa kaldın Belkide bu yüzden hakaret işittin, itibar kaybettin Ama bir anlık refleksti, gerçekten çok özür dilerim.
Elif: Polat, belki ben kendimi sana anlatamadım. İçimdekileri o kadar sıcak yaşadım ki sanki herkes bunları biliyor diye farzettim. Ben dudaklarını mühürlemiş, kalbini gömmüş, sevgilisiyle kavuşma anını mahşere bırakmış bir kadınım Ali benim sadece erkek arkadaşım, sözlüm, nişanlım, sevgilim değildi; o benim varolma sebebimdi Ben onun ölümünü zorda olsa kabul ettim, ama onun yokluğunu asla kabul etmedim. O benim için var, burda

En beğendiğiniz dizi / film replikleri.
Polat: (İçinden�) Sen benim hem varolma hemde yok olma sebebimsin�
Elif: Ali benim mabedim, gizli bahçem, tek sığınağım Sen benim herşeyden saklayıp sığındığım mabedimin kutsallığını hiçe sayarak büyüsünü bozmaya çalışıyorsun
Polat: Ben böyle bir şey yapmıyorum Benim sana ve sevgine saygım var Elif
Elif: Ama varlığın yapıyor
Polat: Sende Hikmet gibi git mi diyorsun?
Elif: Hayır, hayır Ben seni seviyorum, hep yanımda olmanı istiyorum; sadece, sadece dokunma Ruhuma dokunma, mabedime, kutsalıma, Ali me dokunma (Polat ın omzuna yaslanır.)

En beğendiğiniz dizi / film replikleri.
Polat: Sen benim sevgiyi bilmediğimi mi zannediyorsun? Sen benim aşkı tatmadığımı mı zannediyorsun? Sen benim mabedimin olmadığını mı zannediyorsun? Elimde silah, gözümde kan var diye gönlümün kanamadığını mı zannediyorsun? (Elif bir şey söylemek ister.) Dur, sadece dinle Bana bakma, soru sormadan dinle Öyle çok sevdim ki onsuz yaşadığım her anı eksik yaşadım. Öyle çok sevdim ki onu yaşatabilmek için kendimi öldürdüm. Bir gün yanından kaçıp gittim Ne olduğunu anlamasına fırsat vermeden; iki satır bir not bile yazmadan kaçıp gittim Geride bıraktığım sadece yokluğum oldu, bana duyduğu aşkın acısı oldu Aradan zaman geçti; merak ettim beni unuttu mu diye En sonunda bir gün dayanamadım, mesafeleri aşıp yanına vardım.
Elif: Ne yaptı?
Polat: Kendimi göstermedim, yalnızca izledim.
Elif: Ne gördün?
Polat: Başı bir erkeğin omzunda beni ona anlattığını gördüm.
Elif: Sen ne yaptın?
Polat: Kıskandım Ama yanındaki adamı değil, anlattığı beni kıskandım
Elif: Sen deli misin?
Polat: Sen akıllı mısın?