Tekil Mesaj gösterimi

Amerika'nın doğal güzellikleri

#1
Amerika'nın doğal güzellikleri

Amerika'nın doğal güzelliklerine hayran kalacaksınız...
Niagara Şelalesi, New York
Kuzey Amerika kıtasının en güçlü şelalesi olan Niagara Şelalesi, 167 metrekarelik bir alana ve 750,000 galon sıvı hacmine sahiptir. Amerika ve Kanada arasında bulunan bu şelale tarihinde bir boğulma vakasına ev sahipliği yapmıştır. Mount Rushmore Milli Anıtı, Kilit Taşı, Güney Dakota Amerika'nın en etkili başkanları, bir granit dağ yüzüne oyularak heykelleri yapılmış ve mühendislik alanında olağanüstü bir başarı elde edilmiştir. Yılda 2 milyondan fazla insan buraya gelerek bu görkemli yeri ziyaret ederler


Amerika'nın doğal güzellikleri

Mount Rushmore Milli Anıtı, Kilit Taşı, Güney Dakota
Amerika'nın en etkili başkanları, bir granit dağ yüzüne oyularak heykelleri yapılmış ve mühendislik alanında olağanüstü bir başarı elde edilmiştir. Yılda 2 milyondan fazla insan buraya gelerek bu görkemli yeri ziyaret ederler.
Amerika'nın doğal güzellikleri


Dalga, Coyote Buttes, Arizona
Bu oluşumda, aslında dikey ve yatay katmanlar halinde kalsifiye kum tepeleri ve büyüleyici renk bantları demir oksitler, hematit ve götit vardır. Dalgayı oluşturan Navajo kumtaşı 190 milyon yaşında olduğu tahmin edilmektedir. Bu formasyonun hassas doğası gereği, ziyaretçilerin Arazi Yönetim Bürosundan bir gün önceden izin almaları gerekmektedir. Ziyaretçiler kişi başına 7 $ ücret ödemek zorundadırlar.


Amerika'nın doğal güzellikleri


Taos Pueblo, Taos, New Mexico Sangre de Cristo Dağları'nın dibinde yer alan bu çok katlı kerpiç, bileşik ülkenin, en iyi korunan Pueblo Hint yerleşim merkezlerinden biridir. 1400 öncesi inşa edilmiş ve saman ve karışık topraktan yapılmış kerpiç tuğla ile inşa edilen evler parlak turkuaz kapıları ile dekore edilmiştir.
Amerika'nın doğal güzellikleri
Taos Pueblo, Taos, New Mexico
Sangre de Cristo Dağları'nın dibinde yer alan bu çok katlı kerpiç, bileşik ülkenin, en iyi korunan Pueblo Hint yerleşim merkezlerinden biridir. 1400 öncesi inşa edilmiş ve saman ve karışık topraktan yapılmış kerpiç tuğla ile inşa edilen evler parlak turkuaz kapıları ile dekore edilmiştir.
İlginizi Çekebilir