Tekil Mesaj gösterimi

Aklın Başına Gelsin (Kanal 7)

#1
Aklın Başına Gelsin (Kanal 7)

Aklın Başına Gelsin suçluların değişimlerini komik olaylarla anlatan, bazen duygusal, bazen de düşündüren farklı bir dizi. Kısacası “unuttuğumuz gerçek insanın özelliklerini hatırlatan” eğlenceli bir dizi Aklın Başına Gelsin Kanal 7'de...

16 mayıs 2011, pazartesi

SOSYETİK BİR SUÇLU CEZASINI HAPİSHANE YERİNE KÖYDE ÇEKERSE NE OLUR? NELER… NELER OLUR…

KOMEDİ DİZİ AKLIN BAŞINA GELSİN KANAL 7’DE!

Kanal 7’de yeni bir komedi dizi; AKLIN BAŞINA GELSİN… Eğlenceli yeni dizi Adalet Bakanlığının 2005 yılında yürürlüğe soktuğu "Denetimli Serbestlik Kanunu”ndan esinleniyor. Bu kanunla bazı suçlular cezalarını hapiste değil topluma kazandırılacakları yerlerde kamu hizmeti yaparak çekiyor. Aklın Başına Gelsin de tam olarak bu durumu anlatıyor. İdealist ve dürüst bir hakim olan Kemal, karşısına gelen bu tür suçluları "Susuzlu" köyüne gönderiyor. Köy hayatına hiç alışık olmayan sosyetik suçluların cezalarını çok yabancı oldukları yerlerde ve işlerde çekiyor. Ve ortaya çok komik, çok eğlenceli görüntüler çıkıyor.

Hapse girmektense bir köyde üç beş hafta geçirmek kulağa hoş gelebilir. Ama bu durum aslında bazıları için hiç de öyle değil. Parmaklıklar ardında yaşamaktan daha kolay görünse de, hiç şehirden ayrılmamış insan için köye ayak uydurmak dünyanın en zor işlerinden biri olabilir. Hayatında hiç ev işi yapmamış sosyetik bir kadın ısınmak için soba yakmak, süt için inek sağmak, duş için çeşmeden güğümle su taşımak zorunda kalırsa ne olur? Lüks arabalardan inmeyen bir genç, eşeğe binmek, tarlada öküzü sabana sürmek zorundaysa ne yapar? İşte bunlar onlar için en büyük ceza olabilir. Peki bu suçluların köydeki yaşamları akıllarını başlarına getirecek mi? Yoksa en sonunda hapse geri dönmeyi mi isteyecekler? Aklın Başına Gelsin ile her hafta hem çok eğlenecek hem de neler olacağını merakla izleyeceğiz.

Aklın Başına Gelsin suçluların değişimlerini komik olaylarla anlatan, bazen duygusal, bazen de düşündüren farklı bir dizi. Kısacası “unuttuğumuz gerçek insanın özelliklerini hatırlatan” eğlenceli bir dizi.

Aklın Başına Gelsin 16 Mayıs 2011, Pazartesi akşamı ilk bölümüyle Kanal 7 ekranlarında.

Künye: Yönetmen: Ahmet Sönmez Oyuncular: Murat Ercanlı (Kemal), Hilmi Özçelik (Cemal), Ömür Ak (Mıstık), Raffi Emeksiz (Mahmut), Tümay Torun (Güneş), Şirin Yıldırım (Filiz), Cemal Cemako Esebalı (İsmail), Banu Bakikuşağı Çabar (Mualla), Ertem Eser (Rıza), Tevfik İnceoğlu (Seyfi), Özgür Şahbaz (Ali), Mehmet Özden (Rıfat) ve konuk oyuncu Arzu Yanardağ (Şermin)

İlginizi Çekebilir