Bebeğinizin Zekası Size Bağlı
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 29-03-2010, 19:19 #1

.иυтɒн яɘмƨɘ-

Sevgi emekti..

Bebeğinizin Zekası Size BağlıHamilelik döneminde uygulayacağınız 9 basit yöntemle bebeğinizin zekasını artırabilirsiniz.


Zekayı sadece genetik faktörlere bağlamak hiç de doğru değil. Anne adaylarının hamilelik döneminde izleyeceği 9 basit yöntemBebeğinizin Zekası Size Bağlı bebeğin zekasını artırıyor.

Uzmanlara göreBebeğinizin Zekası Size Bağlı anne adayının hamilelikteki beslenme şekliBebeğinizin Zekası Size Bağlı sağlık durumu ve duygusal hali bebeğin beyin gelişimini etkiliyor. O haldeBebeğinizin Zekası Size Bağlı onun için iyi bir başlangıç yapın ve aşağıdaki 9 öneriye kulak verin. Her ne kadar bu öneriler yüzde 100 ispatlanmış olmasa daBebeğinizin Zekası Size Bağlı yine de denemeye değer.Düşük tiroit bezi problemiBebeğinizin Zekası Size Bağlı hamilelikte anne adaylarının yüzde 2'sini etkiliyor. Yapılan araştırmalarBebeğinizin Zekası Size Bağlı bu annelerin bebeklerinin zekasının diğer bebeklere göre daha az olduğunu ortaya koyuyor. AncakBebeğinizin Zekası Size Bağlı tiroit hormonları kontrolüBebeğinizin Zekası Size Bağlı pahalı bir deneme olduğu için rutin gebelik tetkiklerinde yer almıyor. ÜşümeBebeğinizin Zekası Size Bağlı yorgunlukBebeğinizin Zekası Size Bağlı konsantrasyon güçlüğüBebeğinizin Zekası Size Bağlı saç dökülmesi gibi tiroit hormonu düşüklüğüne işaret edebilecek şikayetleriniz varsaBebeğinizin Zekası Size Bağlı bu testi yaptırmanızda fayda var.

Egzersiz de bebeğinizin zekasını etkileyen etmenler arasında. ABD'nin Cleveland Case Western Reserve Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma ilginç sonuçlar veriyor. Hamilelik sırasında düzenli olarak egzersiz yapan ve yapmayan 20 annenin çocuklarının zeka düzeylerine 5 yaşına geldiklerinde bakılmış. Sonuç tahmin ettiğiniz gibi: Egzersiz yapan annelerin çocukları daha zeki.

Egzersizden bahsedip de kilodan bahsetmemek olur mu? DoktorlarBebeğinizin Zekası Size Bağlı vücut ağırlığının yüzde 20'si kadar kilo alınmasının yeterli olduğunu söylüyor. Bunun altında veya üstünde kilo alımınınBebeğinizin Zekası Size Bağlı bebeğin fiziki ve zeka gelişimini olumsuz etkilediği düşünülüyor. Neden mi? Muhtemelen alınan kilo miktarıBebeğinizin Zekası Size Bağlı bebeğinizin ağırlığınıBebeğinizin Zekası Size Bağlı dolayısıyla da beynin büyüklüğünü ve zekasını etkiliyor.

Diş kontrollerinizi yaptırın. AraştırmalarBebeğinizin Zekası Size Bağlı yepyeni bir iddia ile ortaya koyuyor: Hamilelik sırasında diş rahatsızlığı geçiren annelerBebeğinizin Zekası Size Bağlı 7 kat daha fazla prematüre ya da düşük kilolu bebek dünyaya getirme riski taşıyor. Bu bebekler de öğrenme ve gelişim aşamalarında güçlük çekiyor. Diş hastalıkları genellikle başlangıçta belirti göstermediği için 6 ayda bir diş hekimine uğramanızda yarar var.
B12 ve demir alımıBebeğinizin Zekası Size Bağlı fetüsün entelektüel potansiyelini artırıyor. Yeterli demir alımı asla gıdalarla sağlanamıyor. Bu sebepleBebeğinizin Zekası Size Bağlı bebek doğmadan önceBebeğinizin Zekası Size Bağlı onun demir depolarını oluşturması açısındanBebeğinizin Zekası Size Bağlı hamilelik süresince her gün demir içerikli tabletlerden bir tane alınması gerekiyor. Demir eksik alındığı takdirde beynin kritik bazı noktaları yeterli şekilde gelişmiyor. Anne sütü ile beslenen bebekler için sorun yok.

Bebeğin algılarıBebeğinizin Zekası Size Bağlı henüz doğmadan önce başlıyor. Bu açıdan bakıldığındaBebeğinizin Zekası Size Bağlı kendini iyi hisseden bir anne adayının bebeğinin de anne karnında kendini muhteşem iyi hissedeceğini kabul etmek gerekiyor. Bu durum beyin fonksiyonlarının gelişmesine katkıda bulunuyor.

Hamilelik döneminde beslenmeBebeğinizin Zekası Size Bağlı zeka gelişimindeki en önemli faktörlerin başında geliyor. Özellikle kolin (sinirsel iletimde önemli bir rol oynayan madde) içeren gıdaları tercih edin. Bu yiyeceklerin en önemlileri yumurta ve et olarak kabul ediliyor.

Bebek doğduktan sonra da onun için yapabilecekleriniz arasında ilk olarak onu emzirmek geliyor. BuBebeğinizin Zekası Size Bağlı hem sağlığını hem de zekasını olumlu yönde etkiliyor. Kentucky Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma bu iddiayı ispatlıyor. Bebekliğinde emzirilen çocukların zeka düzeyleriBebeğinizin Zekası Size Bağlı hazır mama ile beslenenlere göre 3 puan fazla olarak tespit edilmiş.
Hamilelikte olduğu gibi doğumdan sonra da depresyondan uzak durmanız gerekiyor. Bin 200 aile üzerinde yapılan bir araştırma şu ilginç sonuçları ortaya koyuyor: 3 yaşına kadar olan dönemde anneleri depresyonda olan çocukların özellikle dil gelişiminde ve öğrenme yeteneğinde zayıflık görülüyor.alıntıdır...Benzer Konular

Görüntüleme:340, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:46 .