Yaşam Enerjisi Güneş
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-02-2008, 06:48 #1

Slam_Jam

Birbaşkabaharabelki

Yaşam Enerjisi GüneşAstrolojide; doğum haritasının Ay ve Yükselen burçla beraber en önemli elemanlarından biridir yaşam enerjisidir. Güç ve yaratıcılığın hangi alanda hangi seviyede söz konusu olabileceğini ve baskın olma arzumuzun bulunduğu evi, alanı gösterir.

Bulunduğu evi ve temsil ettiği konuları aydınlatır, parlatır. Aldığı diğer planet görünümleri ise bu etkiyi azaltır, arttırır. Örneğin bir doğum haritasında 3. Evde olan Güneş, bilgisiyle, aklıyla, iletişim kurma biçimleriyle tanınmak isterken, 7. evde olan bir Güneş, birebir ilişkileriyle, evlilik ve ortaklıklarıyla kendini ifade etmek ve bilinmek ister.

Bu istekler ve tanınma da diğer planetlerle yaptığı açılar önemli rol oynayacak, örneğin Güneşin Neptün ile yaptığı gerilimli bir açı kişinin kendi gerçek isteklerini belirlemesinde zorluklara sebep olacak, Neptün'ün bulanık enerjisi, onun kendini bir karmaşa içinde bulmasına, hayal aleminde yaşamasına veya bağımlılıklara çekilmesine neden olacaktır.

Diğer planetlerle yaptığı açılarda bu planetlerin verdiği özelliklerle, Güneşin durumunu yanı kişinin kendini nasıl ve ne şekilde ifade ettiği hususunda bize ipuçları verebilir. Güneş, bilinç, istek ve güçtür. Kendimiz olma dürtümüzü saf ve başkalarından etkilenmemiş özümüzü temsil eder.

Aktif enerji dolu yanımızı gösterir. Güneşi veya güneş enerjisi güçlü insanlar çabuk fark edilen, hayat dolu insanlardır, isteklerini gerçekleştirecek büyük ve bitmek bilmeyen bir enerjiye sahiptirler. Güneş gibi parıldar ve etraflarına ışık saçarlar.

Güneş bütünün bir parçası olan ama kendi kimliğini koruyan kişiyi sembolize eder. Yükselen burç kim olduğumuzu bulmak için takip ettiğimiz yolu, Güneş ise bu yolun sonunda keşfettiğimiz veya aradığımız kimliğimizi temsil etmektedir.

Güneş, itici, hayat veren gücü temsil eder. Erkek, baba, eş (kadın haritasında), otorite, yaratıcı güç, hırs, gurur, liderlik, kendini ifade kararlılık ve güvenin sembolüdür.

Olumlu özellikleri; yaratıcılık, cömertlik, yumuşak kalplilik, organize yeteneği. Olumsuz özelikleri, kibir, tahakküm, zorbalık, müsriflik, büyük konuşmak, insanlara tepeden bakmak.

Aslan burcunun ve 5. Ev'in doğal yöneticisidir, 1. evde ve Koç burcunda güçlüdür, Kova ve Terazi burcunda ve doğal olarak 11. Ev ve 7. Ev de kendini ifade etmekte zorlanır ve gücü zayıflar.


GÜNEŞ TUTULMASI

Belli zamanlarda meydana gelen güneş tutulması olayı astrolojik yönden çok önemlidir. 4 veya 5 ayda bir kısmi veya tam güneş tutulması olur. Dönüşümlü olarak zıt burçlarda meydana gelir.

Örneğin; Yengeç burcunda meydana gelen bir Güneş tutulmasından 4 ay sonra Oğlak burcunda Güneş tutulması olur. Bu dönüşüm de geriye doğru bir sıra izler. Yani İkizler-Yay daha sonra Boğa-Akrep gibi.

Güneş tutulması değişiklik ve yeni durumlarının ortaya çıkmasına yol açar. Kesin olarak, sıkıntı veya ferahlık getirdiği söylenemez. Çünkü bu değişiklikler, tutulumun olduğu burçla ve evle ilgili konularda meydana gelir.Benzer Konular

Görüntüleme:1240, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:29 .