Sponsorlu Bağlantılar:
  Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 09-05-2009, 00:47 #1

>*ωιχєη*<

Aktif Üye

Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri

KOÇ BURCU:Ametist-Hematit-Jasper-Sitrin-Beyaz Kuvars-Opal-Turmalin-Heliotrop-Karneol
BOĞA BURCU:Agat-Malakit-Lapis Lazuli-Turkuaz-Dumanlı Kuvars-Mercan-Kehribar-Krizokol-Zebercet-Karneol-Rodonit-Jade
İKİZLER BURCU:Akik-Akuamarin-Krizopraz-Beyaz Yeşim-Sitrin-Topaz-Peridot-Olivin-Kehribar-Yosunlu Akik-Kaplan Gözü
YENGEÇ BURCU:Aytaşı-İnci-Kristal-Krizokol-Beyaz Yeşim-Sitrin-Kalsedon-Aventurin-Amozonit-Labrodorit-Peridot-Rodokrosit
ASLAN BURCU:Topaz-Yakut-Sarı Safir-Sarı Kuvars-Dağ Kristali-Kaplan Gözü-İnci-Sitrin-Turmalin-Kehribar-Jade-Zebercet
BAŞAK BURCU:Yeşim-Jasper-Mavi Safir-Mavi Kuvars-Zirkon-Akik-Ametis-Sitrin-Topaz-Yosunlu Akik-Opal-Beril-Peridot-Kunzin
TERAZİ BURCU:Opal-Pembe ve Beyaz Kuvars-Malakit-Jasper-Turmalin-Lapis Lazuli-Akuamarin-Dumanlı Kuvars
AKREP BURCU:Topaz-Hematit-Kaplan Gözü-Opsidyen-Granat-Malakit-Jasper-Mercan-Turmalin-İyolit-Azurit-Jade
YAY BURCU: Turkuaz-Opsidyen-Ametist-Kalsedon-İnci-Lapis Lazuli-Topaz-Aventurin-Araganit-Krizokol-Zebercet
OĞLAK BURCU: Granat-Onix-Agat-Malakit-Dumanlı Kuvars-Mercan-Yakut-Aytaşı-Opal-Dağ Kristali-Lapis Lazuli-Jasper-Sardoniks-Florit
KOVA BURCU:Ametist-Yeşim-Akuamarin-Granat-Aldomit-Siyah İnci-Opsidyen-Turkuaz-Mavi Topaz-Amozonit-Labrodorit-Florit
BALIK BURCU:Akuamarin-Ametist-Aytaşı-Opal-Firuze-Hematit-Kantaşı-Safir-Açık Mavi Kuvars-Mercan-Kumtaşı-Florit-Kunzit-Moldavit-JadeÖZELLİKLERİ:
Akik(Agat): Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjiyi boşaltır. Kişiyi sosyalleştirir. Bedeni güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Cesaret artırıcıdır.
Akuamarin: Solunum sistemini düzenler. Sindirim sistemini destekler. Beze gibi şişlikler için çok yararlıdır. Dişlerin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Özgüven verir. Bağımlılık yapan maddelerin bağımlılıklarını azaltır.(Tiryakiliği zayıflatır.)
Ametist: Uykusuzluk için etkilidir. Bedeni dinç tutar. Eklem ağrılarını gideric özelliği vardır. Fazla elektiriği alır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Ağrı ve sızıları hafifletir. Cilt hastalıklarında çok etkilidir.
Amozonit: Vücudu sakinleştiriraşırı tepkiyi yatıştırır. Kas spazmlarını giderir. Bedenin kalsiyum dengesini ayarlar. Göz için yararlıdır. Ateşli hastalıkların tedavisine yardımcı olur. Metabolik faaliyetleri düzenler.
Apatit: Kavrama yeteneğini artırır. Açlık hissini bastırır. Çalışma şevkini artırır. Stres giderici özelliği vardır. Özgüven duygusunu geliştirir.
Aytaşı: Yaşama sevinci verir. Korkulu rüya görmekten korur. Aşırı tepkileri kontrol altına alır. Evliler arasında sevgi bağı oluşturur. Sezgi gücünü artırır. Kolay etki altında kalınmasını engeller. Hücreleri yeniler. Böbrek ve bağışıklık sistemini korur. Tokluk hissi oluşturur.
Aventurin: Kalbi olumlu etkiler. Organların kendini yenilemesini sağlar. Kolestrolü düşürür. Bağırsak problemlerinde etkilidir.
Azurit: Göz yorgunluklarına çok iyi gelir. Karaciğer ve tiroit bezi fonksiyonlarını dengeler. Çocukların fiziksel gelişimini destekler.
Beril: Karaciğeri güçlendirir. Kabızlığı önleyicidir. Solunum yolları hastalıklarında etkilidir. Strese karşı koruyucudur.
Dumanlı Kuvars: Kasılma ve krampları çözer. Kasları korur ve güçlendirir. Vücutta yağ tortulaşmasını engeller. Hamilelikte de kullanılır.
Dağ Kristali: Deri hastalıklarına iyi gelir. Ağrıları azaltır. Sindirimdolaşım ve solunum sistemine yardımcı olur. Vücudu toksinlerden temizler.
Florit: Cilt hücrelerini yeniler. Sivilce ve yaraları iyileştirir. Solunum yollarını ve akciğerleri rahatlatır. Psikoloik kökenli olumsuz enerjileri giderir.
Granat: Bedene dinçlik verir. Akciğeri korur. Kan zehirlenmelerine karşı etkilidir. İrade gücünü artırır. Sosyal ilişki kurma yeteneğini artırır.
Heliotrop: Kalp kökenli ağrılarda ve kalp ritim bozukluklarında kullanılır. Kan temizlenmesini sağlar.
Hematit: Hafızayı güçlendirir. Zihni berraklaştırır. Cesaret verir. Bedendeki olumsuz enerjiyi alır. Stresi giderir. Kan ile ilgili bütün alanlarda yararlıdır.
İnci: Özgüven verir. Olumsuz duyguları engeller. Migrende etkilidir. Kemik ağrılarına iyi gelir.
İyolit: Eklem rahatsızlıklarına iyi gelir. Sindirim sistemi ve bağırsakların aktif çalışması yolunda etkilidir. Mide yanması ve şişkinliğe iyi gelir.
İğnecikli Kuvars: Yaşam sevinci verir. Kararsızlıkdepresyonfobiler ve halsizliği giderir. Vücudu olumsuz enerjiden korur. Zeka ve kıvraklık verir.
Jasper: Bedeni toksinlerden temizler. Toprak enerjisini çekip vücuda verir. Boşaltım sistemine yardımcı olur. Kan yapımına yardımcı olur. Bedene dinçlik verir. Yaşlanmayı yavaşlatır.
Kalsit: Kemikomurga ve iskelet gelişimine yardımcı olur. Diş ve tırnaklara iyi gelir.
Karneol: Kanamaları durdurur. Kan dolaşımını aktive eder. Ayakları devamlı soğuk olanlar için çok iyidir.
Kehribar: Sivilceegzamaaşırı kepeklenmesiğil gibi alerjileri hafifletir. Ağızboğazgeniz enfeksiyonlarını da tedavi eder.
Kunzit: Eklem ağrılarına iyi gelir. Kireçlenmede rahatlama sağlar. Kalbi güçlendirir. Mide bulantısını önler.
Kalsedon: Ateşi öldürür. Bunamayı engeller. Özgüven verir. Algılamayı güçlendirir. Metabolizmayı düzenler. Öksürüğü azaltır. Cesaret verir. Sesin yumuşak ve berrak çıkmasını sağlar.
Kantaşı: Kan dolaşımını düzenler. Bedeni yeniler. Zeka ve kıvraklık verir.
Kaplan Gözü: Kalp için yararlıdır. Kulak hastalıkları için yararlıdır. Cesareti artırır. Uykusuzluğu giderir. Sindirim sistemini düzenler. Migren dahilbaş ağrılarına iyi gelir. Bronşit ve astıma iyi gelir.
Krizokol: Şeker hastalığına iyi gelir. Sancılı ağrıları hafifletir. Olumsuz düşünceleri engeller. İletişim gücünü artırır.
Lapis Lazuli: Kemikleri güçlendirir. Tansiyonu dengeler. Ruhsal çöküntüyü ortadan kaldırır. Zihni berraklaştırır. Fiziksel ve ruhsal gücü artırır. Uykusuzluğu giderir. Çocuklar için çok iyidir.
Labrodorit: Hafızayı güçlendirir. Tansiyonu düşürür. Kan dolaşımını hızlandırır. Soğuk algınlıklarına ve romatizmaya iyi gelir. Omurga hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mevsim değişikliklerine bağlı hastalıklarda kullanılır.
Moldavit: Hastalıkların iyileşme sürecini kısaltır. Gribal enfeksiyonlarda etkilidir.
Malakit: Bedensel ve ruhsal temizleyicidir. Hoşgürü yeteneğini artırır. Astımı giderir. Kalbi ve kan dolaşımını korur.
Mercan: Zeka kıvraklığı verir. Baş ağrısıhalsizlik ve mide ekşimesini giderir. Kararlılık verir. Psikolojik rahatlama sağlar. Kalbi korur.
Opsidyen: Fiziksel ve ruhsal rahatlama verir. Stresi azaltır. Sindirim sistemini düzenler. Zihni bulanıklıktan kurtarır. Aşırı duyarlılık ve heyecanı giderir.
Onix: Kadın-erkek ilişkilerini dengeler. Sakinleştirir. Enerji verir. Kişiyi bağımlılıktan kurtarır. Stresi engeller.
Opal: İlham kaynağıdır. Öz güveni artırır. Böbrek ve kan hastalıkları için yararlıdır. Eklem iltihaplarını iyileştirir. Göz için iyidir. Cesaret verir.
Rodokrosit: Sindirim sürecini dengeler. Mide yanması ve kabızlığı dengeler. Kanı temizler.
Rodonit: Yaraların iyileşmesinde çok iyidir. Kesiklerden kaynaklanan kanamaları durdurur.
Sitrin: olumsuz enerjiyi alır. Bedene canlılık verir. Cesaret verir. Bağımlılığı azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Aşır kıskançlığı ortadan kaldırır. Göz için yararlıdır. Antioksidandır.
Selenit: Ağrıları dindirir. Kas spazmlarını çözer ve denge sağlar. Dokuları sıkılaştırır.
Turmalin: Akciğeri ve solunum yollarını korur. Kalp rahatsızlıklarında etkilidir. Kanı temizler.
Topaz: Göz için iyidir. Zihin açıklığı verir. Stresi giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Ruhsal denge sağlar. Uykusuzluğu giderir. Meditasyona yardımcı olur.
Turkuaz(Firuze): Migreni hafifletir. Öksürüğü azaltır. İletişimi artırır. Tansiyonu düzenler. Öngörü sağlar.
Yeşim: Ruhsal gerginliği giderir. Hücreleri yeniler. Gözler için şifalıdır. Baş ağrılarına iyi gelir. Vücuda dinçlik verir. Beceriyi geliştirir. Düşünceleri netleştirir. Kalp için yararlıdır.
Yosunlu Akik: Göz için yararlıdır. Enerji yenilemesi sağlar. Kavrama kabiliyetini artırır.
Zebercet(PeridotOlivinKrizolit): Kalp ve karaciğer rahatsızlıklarında etkilidir. Savunma hücrelerini artırır. Çocukların gelişimini destekler. Sivilcedöküntü ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarında etkilidir.arkadaşlar arada eksikler olabilir...elmden geldğnce araştrdm umarım beğenirsinizz

Görüntüleme:30295, Cevaplar:4

Alt 09-08-2010, 20:44 #2

what_dedin_gulum.06@

Yeni Üye
tşkler eline koluna emeğine sağlık


Alt 27-01-2011, 11:33 #3

Rillie

Bizden Biri
OĞLAK BURCU: Granat-Onix-Agat-Malakit-Dumanlı Kuvars-Mercan-Yakut-Aytaşı-Opal-Dağ Kristali-Lapis Lazuli-Jasper-Sardoniks-FloritEmeğine sğlık.


Alt 27-01-2011, 11:51 #4

tahW

Forum Heveslisi

Turkuaz-Opsidyen-Ametist-Kalsedon-İnci-Lapis Lazuli-Topaz-Aventurin-Araganit-Krizokol-Zebercet


Alt 27-01-2011, 19:11 #5

ask hırsızı

sitenin kokoşu

saol cnm


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerBurçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri Konusuna Benzer Konular

Burçlara göre İmaj Özellikleri...


KOÇ ERKEĞİ VE KADINI Güçlü sahneleri, görkemli bol aksesuarlı oyunları ve canlı renkleri sever ve risk ister. Hüzünler, nostaljik oyunlar ona göre...

Burçlara Göre Erkeklerin Özellikleri


Koç burcu erkeği 21 Mart-20 Nisan Ateşli yerinde duramayan ilerleyen yaşına rağmen genç görünen genç davranan kendilerine has fikirleri yaratıcı bir...

Burçlara göre İmaj Özellikleri...


KOÇ ERKEĞİ VE KADINI Güçlü sahneleri, görkemli bol aksesuarlı oyunları ve canlı renkleri sever ve risk ister. Hüzünler, nostaljik oyunlar ona göre...

Bebeklerin Burçlara Göre Özellikleri


KOÇ (21 Mart - 20 Nisan) Eğer bebeğiniz koç burcuysa aksiyon sizi bekliyor. Sakın ona bir bebek çıngırağı verip uslu uslu oturmasını beklemeyin....

Burçlara Göre Taşlar


KOÇ: Burcunuzun süs taşı hematit. Azim ve enerjiyi temsil eder.Barış ve refah taşıdır.Hematit işlenmesi sırasında suyuna kırmızı renk verdiğinden...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 19:39 .