Sponsorlu Bağlantılar:
  Hint Astrolojisi'nde karmik eşiniz ve uyum analizi
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 30-07-2010, 03:15 #1

Susqun*-*prenses

Forum Heveslisi

Hint Astrolojisi'nde karmik eşiniz ve uyum analizi

Hint Astrolojisi'nde uyum analizleri yapılırken öncelikle incelenecek noktalar yükselen burçlardır. Yükselen burç bizim hayata nasıl baktığımızı ve genel karakterimizi gösterirken, eşimizin de hayata benzer bakması uyumluluk puanını yükseltecektir. Ateş, Toprak, Hava ve Su burçları kendi içlerinde birbirleriyle oldukça iyi anlaşabilirler. Aşağıda çeşitli burçların elementlerini görebilirsiniz.

Ateş Burçları : Koç, Aslan ve Yay

Toprak Burçları : Boğa, Başak ve Oğlak

Hava Burçları : İkizler, Terazi ve Kova

Su Burçları : Yengeç, Akrep ve Balık

Yükselen burçların incelenmesinden sonra Güneş ve Ay'ın yerleştiği burçlar ve birbirleriyle ilişkileri incelenir. Örneğin kadın haritasında Ay ile erkek haritasında Güneş kavuşum yapıyor ya da trine adını verdiğimiz üçgen bir açı yapıyorsa olumlu kabul edilir.

Erkek ve kadın haritasındaki Ay'lar arasında 3-11 ev ya da 5-9 ev mesafe varsa büyük bir uyumluluk ve birbirini tamamlayıcılık göstergesidir. Bu tür göstergelere sahip çiftler birbirlerine karşı içten ve sevgi dolu olurlar.

Doğum haritanızda Ay'ınızın yerleştiği burca göre partnerinizle uyumluluk etkilerinizi aşağıda okuyabilirsiniz. Ay, iç dünyamızı ve duygularımızı yönetmektedir. Bu nedenle aşağıda yazılan uyum duygusal açıdan ele alınmalıdır.

Uyum analizinizi öğrenin!

Ay Koç Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Aslan ya da Yay burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı, Kova ya da İkizler burcunda iseilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Boğa, Balık, Başak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Boğa Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Başak ya da Oğlak burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Yengeç ya da Balık burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Terazi, Yay, Koç ve İkizler burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay İkizler Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Terazi ya da Kova burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Aslan ya da Koç burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Yengeç Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Akrep ya da Balık burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Başak ya da Boğa burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları İkizler, Aslan, Kova ve Yay burçlarında olanlar size göre değildir.


Ay Aslan Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Koç ya da Yay burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı İkizler ya da Terazi burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Başak, Balık ve Oğlak burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Başak Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Oğlak ya da Boğa burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Akrep ya da Yengeç burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Aslan, Terazi, Koç ve Kova burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Terazi Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Kova ya da İkizler burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Aslan ya da Yay burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Boğa, Balık, Başak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Yay Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Aslan ya da Koç burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Kova ya da Terazi burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Yengeç, Boğa, Oğlak ve Akrep burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Oğlak Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Boğa ya da Başak burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Balık ya da Akrep burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Aslan, İkizler, Yay ve Kova burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Kova Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay İkizler ya da Terazi burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Koç ya da Yay burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Oğlak, Balık, Başak ve Yengeç burçlarında olanlar size göre değildir.

Ay Balık Burcunda :

Partnerinizin doğum haritasında Ay Yengeç ya da Akrep burcunda ise duygusal açıdan oldukça uyumlu olacaksınız demektir. Eşinizin Ay'ı Boğa ya da Oğlak burcunda ise ilişki devam ettikçe geliştirebileceğiniz bir uyumunuz olabilir. Ay'ları Koç, Kova, Terazi ve Aslan burçlarında olanlar size göre değildir.

Yükselen burç, Ay ve Güneş'lerin birbirleriyle uyumları dışında aşk, tutku ve cinselliğin temsilcileri Mars ve Venüs'ün açılarına da uyum analizlerinde çok önem verilir. Kadının Mars'ı erkeğin Venüs'ü ile karşılıklı bakış açısı içindeyse ilk görüşte aşk ya da erotik çekim yaşanacak demektir.

Erkeğin Venüs'ü ile kadının Mars'ı arasında üçgen açı olması, aynı burçlarda bulunması iki kişi arasındaki cinsel enerjinin çok uyumlu olacağını belirtir. Erkeğin Mars'ı ile kadının Mars'ı arasında üçgen açı büyük tutkuyla birbirine bağlandıklarını gösterebilecekken, erkeğin Venüs'ü ile kadının Venüs'ü arasındaki üçgen açı çiftlerin aşk ve sevgiyi gerçek anlamda yaşayabileceğini gösterir.


Karmik Eş ve Birbirinden Kopamayan Çiftler :

Hint Astrolojisi'nde Ay Düğümleri adı verilen gölge gezegenlerin etkileri bizim karmamız hakkında önemli bilgiler verir. İlişki ve uyum analizlerinde de çok özel etkileri olan bu gezegenler, beraberlik yaşayacağımız kişilerle karmik bağlarımızı gösterebilir.

Mitolojide Ejderhanın Başı (Rahu) ve Ejderhanın Kuyruğu (Ketu) adı verilen Ay Düğümleri erkek ve kadın haritasında özel bir ilişki içinde iseler "Karmik Eş" tanımlaması yapmak mümkündür.

Erkek haritasındaki Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve kadın haritasındaki Ketu (Güney Ay Düğümü) aynı burçta yerleşerek kavuşum yaparlarsa, bu iki kişinin karmik bir bağ ile birbirlerine bağlandıklarına inanılır.

Erkek haritasınki Ketu ile kadın haritasındaki Rahu'nun kavuşumu da aynı etkiyi verir. Bu tür gezegensel yerleşimlere sahip kişiler kolay kolay birbirlerinden kopamaz.

İlişkide diğer nedenlere bağlı olarak ayrılık yaşansa da hayat bu iki insanı tekrar bir araya getirebilir. Bu etkiye Ay Düğümlerinin ters kavuşumu adı verilir ve genellikle erkek - kadın arasında yaklaşık 9 yaş fark olduğunda ortaya çıkar.

Benzer bir etki de kadın ve erkek haritasındaki Ay Düğümleri'nin birbirleriyle üçgen açı içinde olduğu durumlarda çıkar. Bu açı da kişilerin arasında yaklaşık 4,5 yaş fark olduğu durumlarda meydana gelir. Çok sık rastlanmayan bir durum olsa da çok güçlü bir bağ oluşturur.

Hint Astrolojisi'nde Arudha yükselen ve Upapada yükselen adı verilen farklı enerji noktaları vardır. Arudha yükselen kişinin imajını, dışarıdan nasıl algılandığını gösterir. Kişinin maddi hayata bakışı da Arudha yükselen adı verilen noktadan analiz edilir.

Upapada yükselen ise manevi ve ruhsal hayata bakış açımızı belirler. İki kişi arasında bu noktaların uyumlu durumda olması mükemmel bir ilişki göstergesidir.

Uyum analizlerinde Hint Astrolojisi'nin kendine özel puanlama teknikleri de vardır. Uyum puanı en fazla 36 olabilir. Bu puanlamada 24 ve üzeri olan her puan uyumlu kabul edilir. Burada keyifli bir ilişki için uyum puanının 36'ya çok da yakın olmaması gerekir.

Uyum puanı çok yüksek çıkarsa eşlerin hayattan tüm beklentilerinin benzer olacağı kabul edilir ve çiftlerin birbirlerine bir şey katamayacakları öngörülerek sıkıcı bir ilişki yaşanabileceği düşünülebilir.

Hint Astrolojisi'nde çok önemli yer tutan Takımyıldızlar'ın da (Nakshatra) uyum analizinde önemli bir yeri vardır. Erkeğin ve kadının doğum haritalarında Ay'ın yerleştiği takımyıldızlar kişilerin hayata yaklaşımlarını belirleyen faktörlerden biridir.

Uyum ve ilişki analizinde kullanılan teknikler burada yazılanlarla sınırla olmayıp çiftlerin aşk ve eğlence hayatlarını temsil eden 5. Evleri ve evlilik hayatlarını temsil eden 7. Evlerinin analizleri de yapılmalıdır.

İki kişi arasındaki uyum oldukça iyi olsa da bazı zaman aralıklarında ilişkideki uyum bozulabilir. Hayattaki olayların zamanlaması gösteren ve hiç bir astrolojik sistemde olmayan "Gezegen Periyotları" ilişkinin başlama, bitiş tarihleri gibi bilgileri bizlere gösterebilmektedir.

Görüntüleme:2195, Cevaplar:1

Alt 30-08-2010, 16:00 #2

rmyss

Forum Heveslisi

tesekkürler..


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerHint Astrolojisi'nde karmik eşiniz ve uyum analizi Konusuna Benzer Konular

Hint Pilavı (Hint Mutfağı)


Malzemeler * 1 beyaz soğan, dilimlenmiş * 1 beyaz soğan, dilimlenmiş * 1 çorba kaşığı karanfil * tuz * 1 çorba kaşığı tane kakule * 1 küp şeker...

eŞiniz mi çocuğunuz mu?


Birini kurtarma hakkınız var hangisini Seçerdiniz???

Hint Gelin Makyajı - Hint Takıları-Gelin Takıları‏


Hintli kadınların çoğu, günlük ciltbakımını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla yapıyorlar. Belki de onların ileri yaşlara kadar pürüzsüz...

Eşiniz horluyor mu


Eğer uyku sırasında horluyor ve yanınızdakileri rahatsız ediyorsanız bu önerilere dikkat edin.. Eğer horlamanız eşinizi ve çevrenizdekileri rahatsız...

Çin Zodyak Uyum Testi (Uyum falınız):

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:01 .