Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Bayanlara Özel (https://www.tatliaskim.com/bayanlara-ozel/)
-   -   Yabancı Bayanlar neden güzel? (https://www.tatliaskim.com/bayanlara-ozel/285566-yabanci-bayanlar-neden-guzel.html)

dadlu_caduu 19-06-2009 20:51

Yabancı Bayanlar neden güzel?
 
İşte bilimsel açıklaması


http://www.haberturk.com/2009/05/20/...sallahhhaa.jpgEstetik ve Plastik Cerrahı Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, Türklerin estetik bakımından en çok Kuzey Avrupa ırklarına benzemeye çalıştığını, nedeninin de Kuzey Avrupa ırklarının genellikle vücut ve yüz yapılarının güzel olmasından kaynaklandığını bildirdi.

Prof. Dr. Kışlaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, vücut ve yüz güzelliğinin, yaşanılan coğrafya ile çok yakından ilgili olduğunu, aynı ülkede yaşayan insanların bile bölgeden bölgeye fiziksel farklılıklar gösterdiğini kaydetti.

Orantılar göz önünde bulundurulduğunda en güzel ırkın Slav ırkı olduğuna dikkati çeken Kışlaoğlu, bunu sırasıyla Nordikler, Cermenler, Anglo Saksonlar, Akdeniz ülkeleri, sarı ırk ve siyah ırkın takip ettiğini belirtti.

Irkların zamanla melezleştiğini, bu melezlikten de daha güzel örneklerin ortaya çıktığını aktaran Kışlaoğlu, yüz ve vücut estetiği açısından şu anda dünyada ilk sırada Angelina Jolie, ardından da Penelope Cruz ve Marissa Miller'i gördüğünü vurguladı.'

Kışlaoğlu, Türk ırkının da karışmış bir ırk olduğunu, Anadolu halkının saf bir ırk olarak kabul edilemeyeceğini ve Türk ırkının Akdeniz insanına yakın bir ırk olduğunu savundu.

Türk ırkının estetik bakımından Beyaz Rusya, İsveç, Norveç ve Kuzey Avrupa ülkelerinden sonra geldiğini ifade eden Prof. Dr. Kışlaoğlu, Türklerin ayrıca bölgelere göre oldukça büyük fiziksel farklılıklar gösterdiğine dikkati çekti.

Kışlaoğlu, insanların vücut yapılarında, yaşadıkları iklimlerin çok etkisi olduğunu belirterek, ''Bir Karadenizli daha uzun ve beyaz, Orta Anadolu'daki bir Türk kısa, daha tıknaz ve daha esmer olabiliyor. Akdeniz sahiline baktığımız zaman tüm Akdeniz'de görülen tip tamamen aynı. Ege ve Trakya'da ise özellikle göçmen olan bölgelerde açık ten rengi, renkli göz ve daha uzun boy dikkat çekiyor'' görüşünü aktardı.

Kışlaoğlu, ''Türkler estetik bakımından en çok Kuzey Avrupa ırklarına benzemeye çalışıyor. Bunun da nedeni, Kuzey Avrupa ırklarının genellikle vücut ve yüz yapılarının güzel olmasıdır'' değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'de en çok başvurulan estetik operasyonlar arasında burun operasyonlarının ilk sırayı aldığını, bunu meme operasyonu ve karın germe, kepçe kulak düzelttirme, yüz germe ameliyatlarının izlediğini ifade eden Kışlaoğlu, burun estetiği için en çok Karadenizlilerin başvurduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, dünyada en fazla estetik ameliyatının ise ABD ve Brezilya'da yapıldığını belirtti.

Yeni jenerasyonun genellikle daha uzun boylu ve daha güzel olduğuna değinen Kışlaoğlu, bunda beslenme alışkanlıkları ve yaşam koşularının etkili olduğunu vurguladı.

Kışlaoğlu, ancak yeni nesilde şişmanlığın daha yaygın olduğunu, aşırı beslenme, fast-food alışkanlığı ve hormonlu gıdaların, yeni neslin daha uzun olmasını sağlamakla birlikte şişmanlığı da yaygınlaştırdığını bildirdi.

AA

Õżпџѓ ッ 19-06-2009 21:07

tşkler ..

●๒lยєฬ๏гl๔● 20-06-2009 00:14

teşekkürler..

MΣЯШΣ 21-06-2009 17:09

paylaşım için sağol

•[уаŁиız мєŁєκ]• 21-06-2009 17:14

Angelina Jolie guzel degil ama digerlerini guzel buluyorum (:
Tesekkurler

shoq 21-06-2009 17:57

emeğine Saglik . :gul:


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:33 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2020 Tatliaskim.com