Moda dünyasının ‘yardım melekleri’

#1
Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’

Ünlü modacılarModa dünyasının ‘yardım melekleri’ artık sadece yaratıcı tasarımlarıyla gündemde değiller... Birçoğu kurdukları yardım dernekleri ile de geniş kitleleri harekete geçirerek; ses getiren sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.Moda dünyasının ‘yardım melekleri’
Marie Claire; moda dünyasının sosyal sorumluluk projelerini önemseyen 13 dev ismini bu ay sayfalarına taşıdı... Haberin fotoğraflarını Zanna Rassi çektiModa dünyasının ‘yardım melekleri’ styling’ini de Nell Kirk yaptı.
Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ RALPH LAUREN
Modeller: (Soldan sağa) Bruna TenorioModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Valentina ZelyaevaModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Cecelia Mendez

Dernek: Pink Pony Kampanyası Fonu ve Ralph Lauren Kanseri Önleme ve Tedavi Merkezi

"Göğüs kanseri sadece kadınlara özgü bir hastalık değil. Bu kanser türü hepimizi ilgilendiriyor. Erkek kardeşlerimizModa dünyasının ‘yardım melekleri’ babalarımızModa dünyasının ‘yardım melekleri’ çocuklarımız ve arkadaşlarımız; göğüs kanserine yakalanma riski taşıyorlar. Birçok AmerikalıModa dünyasının ‘yardım melekleri’ kanser ile mücadele ederken en temel tedavilerden dahi yararlanamıyor. Pink Pony Kampanyası ile tedavi olanaklarından yararlanamayanlara destek vermeye çalışıyoruz. Tüm insanlığınModa dünyasının ‘yardım melekleri’ kanserin erken teşhisi için yeterli sağlık donanımlarından yararlanmasını umut ediyorum.''
Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ DONATELLA VERSACE
Modeller: (Ortada) Ranya Mordanova ve (Sağda) Ginta Lapina

Dernek: Versace One Derneği

"İki kız annesi olarak her zaman çocuklara yardım etmek istedim. Geçmişte de birçok sosyal yardımlaşma demeğine destek verdim. 2007 yılında Çin’in Sichuan Bölgesi'nde yaşanan deprem felaketi beni çok etkilemişti. Deprem; birçok okulun yıkılmasına ve çocukların olumsuz yönde etkilenmesine neden olmuştu. Bir şeyler yapmam gerektiğini hissettim. Bunun üzerine Çinli oyuncu Jet Li ile birlikte Versace One Demeği'ni kurduk. Deprem bölgesindeki çocuklara destek olmak için iki yardım merkezini hayata geçirdik. Eğer çocukların psikolojisine olumlu yönde katkıda bulunabiliyorsamModa dünyasının ‘yardım melekleri’ bunun dünyayı daha iyi ve daha kusursuz bir yer haline getirmek için önemli bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ GIORGIO ARMANI
Modeller: (Soldan sağa) Kim NoordaModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Daria MikhaylovaModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Danijela DimitrovskaModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Flavia Lucini

Dernek: (RED) Vakfı

"Etik değerler ve iş dünyasının birlikte yürütülebileceğine inanıyorum. RED’inModa dünyasının ‘yardım melekleri’ bağış yapılan bir dernek işleyişinin ötesinde etik iş anlayışını öne çıkaran bir ilk olduğunu düşünüyorum. REDModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Afrika'nın en büyük sorunlarından olan AİDS'in çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulan finansal bir ağ. İnsanların yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmelerini ve onlara karşı faydalıModa dünyasının ‘yardım melekleri’ cömert ve fedakâr olmalarını sağlıyor."

Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ PATRICK ROBINSON
Kreatif Direktör - GAP
Model: Karlie Kloss


Kampanya: P.A.C.E (Kişisel gelişim ve Kariyer Planlama)

“İnsanlara karşı her zaman duyarlı olmuşumdur. Nereden geldikleri ya da hangi ırktan oldukları hiç fark etmez. Hiç ummadığınız bir kişiden büyük şeyler öğrenebilirsiniz. Böyle düşündüğüm için Gap’te çalışıyorum. Bir şirket olarak Gap; (PRODUCT) RED gibi sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. Gap’in dünyadaki farklı kültürlerden insanlara hitap ederken benimsediği duyarlılığı da takdir ediyorum. GapModa dünyasının ‘yardım melekleri’ dünyaya daha farklı bir bakış açısıyla bakmanıza yardımcı oluyor ve insanın içinde dünyayı daha güzel bir yere getirme isteği yaratıyor. Tasarladığınız kıyafetleri dünyanın her yerinde satabilirsinizModa dünyasının ‘yardım melekleri’ ancak asıl önemli olan bunu yaparken insanlara nasıl yardım ettiğiniz. İmkansızlıklarla mücadele eden insanların kendi ülkelerinde refah içinde yaşamalarına yardımcı oluyorsanızModa dünyasının ‘yardım melekleri’ bu büyük başarı…”

İlginizi Çekebilir


#2
Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ MICHAEL KORS
Model: Carmen Kaas

Dernek: Göğüs Kanseri Araştırmaları Vakfı

"1980'lerde yanımda çalışan asistanımın ailesindeki üç neslin hemen hemen hepsi göğüs kanserinden öldü. O zamanlar asistanım 20'li yaşlarındaydı ancak sağlıklı olmasına rağmen risk oluşmasını önlemek için göğüslerini aldırmayı düşünüyordu. Bu olaydan çok etkilendim ve göğüs kanserine nasıl dikkat çekebileceğimizi düşünmeye başladım. Biliyorsunuz en önemli şeyModa dünyasının ‘yardım melekleri’ dikkat çekmeyi başarmaktırModa dünyasının ‘yardım melekleri’ insanlar henüz başlarına gelmeyen bir şeyiModa dünyasının ‘yardım melekleri’ gelecekte rahatlıkla kontrol altına alabileceklerini zannediyorlar. Tıp çok ilerledi ancak kanserin halen kesin bir tedavisi yok. Birlikte olduğum partnerimin annesi tam 35 yıl boyunca göğüs kanseri ile mücadele etti. Güçlü ve dayanıklı bir kadındı. Göğüs kanseri ile ilgili çalışmalara kendimi adamamın sebebi yalnızca arkadaşlarımModa dünyasının ‘yardım melekleri’ ailem ve müşterilerim değil. Bu muhteşem kadınModa dünyasının ‘yardım melekleri’ bu konuda beni harekete geçirdi. O doğru tedavi ve yaklaşımla hayatta kalınabileceğini kanıtladı.”

Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ OSCAR DE LA RENTA
Model: Arlenis Sosa

Dernek: Çocuklar İçin Çalışan New Yorklular Vakfı

"Her çocuğun iyi bir eğitime ve ailesinin desteğine ihtiyacı var. Bu onları dünyaya getiren aile de olabilirModa dünyasının ‘yardım melekleri’ onları sonradan sahiplenen aile de. Çocuklar İçin Çalışan New Yorklular Vakfı için çalışan gönüllülerModa dünyasının ‘yardım melekleri’ kimsesiz çocukları bularak onların birer aile edinmesini sağlıyorlar. Çocuklara her konuda destek vererek geçmişlerinde ne yaşarlarsa yaşasınlarModa dünyasının ‘yardım melekleri’ hayallerinin peşini asla bırakmamaları ve geleceklerini kurmaları hususunda onları cesaretlendiriyorlar. Benim için dünyada bir çocuğun gülümsemesini sağlamaktan daha önemli hiçbir şey olamaz."

Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ FRIDA GIANNINI
Kreatif Direktör -Gucci
Model: Anja Rubik

Dernek: UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu)

"Dünyada önüne geçilebilecek birçok trajedi yaşanıyor. Bir kez bunun farkına vardığınız zaman bazı şeyleri artık görmezden gelemiyorsunuz. Herkes başkalarına yardım etmek için ufak da olsa katkıda bulunabilir. Kusursuz bir dünya için sorunlar tek tek ele alınmalı ve hiçbir çocuk önüne geçilebileceği halde ölmemeli. Ne yazık ki şu anda dünyanın gidişatı bu yönde değil. Ancak elimizden geldiğince çocukların hayatlarını kurtardığımız için kendi adıma çok mutluyum. Yapılması gereken birçok şey var. Umarım şu ana kadar UNlCEF'e yaptığımız 7 milyon doların üzerindeki bağışModa dünyasının ‘yardım melekleri’ insanları sadece duyarlı olmaları hususunda değilModa dünyasının ‘yardım melekleri’ aynı zamanda maddi olarak katkıda bulunmaları için de harekete geçirir...''
Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ DIANE VON FURSTENBERG
Model: Alek Wek

Dernek: Yaşama Dair Sesler

"Bütün kadınlar güçlüdür. Böyle olmayan bir kadınla henüz karşılaşmadım. Güçsüz bir kadının var olduğuna asla inanmıyorum. Yaşama Dair Sesler Derneği'ni ilk kez duyduğumda benim inandığım değerleri benimseyen bir organizasyona rastladığım için çok memnun oldum. DernekModa dünyasının ‘yardım melekleri’ tıpkı benim gibi başarılı olmaları için tüm dünyadaki kadınlara gereken olanakların tanınması gerektiğini savunuyor. Benim en büyük hayalimModa dünyasının ‘yardım melekleri’ kadınları güçlü olmaları için cesaretlendirmek ve onlara destek olmak..."


Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ CHRISTOPHER BAILEY
Yaratıcı Direktör - Burberry
Model: Sadie Newman

Dernek: Burberry Vakfı

“Burberry VakfıModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Angela'nın (AhrendtsModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Burberry'nin CEO'su) aslında herkesin isterse hayallerini gerçekleştirebileceği fikrinden yola çıkmasıyla kuruldu. GençlerinModa dünyasının ‘yardım melekleri’ gerçek hayallerinin neler olduğunu fark etmelerine ve hayallerinin peşinden gitmeleri için gereken özgüven ve yaratıcılığa sahip olmalarına destek olmaya çalışıyoruz. Yaratıcılık; sorunları çözmemiziModa dünyasının ‘yardım melekleri’ etkin bir şekilde iletişim kurmamızıModa dünyasının ‘yardım melekleri’ hayallerimize kavuşmamızı ve yaşadığımız deneyimleri ifade etmemizi sağlar. Burberry Vakfı’nın amacıModa dünyasının ‘yardım melekleri’ gençleri hedefleri her ne olursa olsunModa dünyasının ‘yardım melekleri’ onları gerçekleştirmeleri ve yaratıcı olmaları hususunda cesaretlendirmek…”
Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ DONNA KARAN
Model: Christy Turlington Burns

Dernek: Urban Zen Derneği

“Ben her zaman ortada bir problem varsa bunun çözümü de olduğunu düşünmüşümdür. Çocukken Soğuk Savaş çıktığındaModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Rusya’ya gidip Khrushchev ile konuşacağım diyordum. Herkesin problemleriyle ilgili konuşması gerektiğini düşünüyorum. Urban ZenModa dünyasının ‘yardım melekleri’ bu düşünceden yola çıkılarak kurulmuş bir dernek. Toplum içinde diyalog kurmanın ne kadar önemli olduğunu savunuyor. New York’ta bir merkez kurduk. İnsanlar burada bir araya gelerek sağlık problemleriModa dünyasının ‘yardım melekleri’ eğitim ve farklı kültürleri konuşma gibi konular üzerinde fikir alışverişi yapıyorlar. Sadece benim bir şeyler yapmam bir işe yaramaz. Önemli olan toplumsal bilincin gücü…”

Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ Moda dünyasının ‘yardım melekleri’ ALESSANDRO BENETTON
Yönetim Kurulu Üyesi – Benetton
Modeller: (Soldan sağa) Michelle OosthuizenModa dünyasının ‘yardım melekleri’ JordanaModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Sessilee LopezModa dünyasının ‘yardım melekleri’ Liu Wen.

Dernek: Afrika’ya Yardım Derneği

“Sosyal ve çevresel problemler artık görmezden gelinmemeli. Hepimiz silkinmeli ve kendi yaşantımız dışında zorluklarla mücadele edenleri de düşünmeliyiz. Daha aydınlık ve modern bir dünya yaratmak için risk almalıyız. Günümüz toplumunda gençlerin bu değerleri benimsediğini ve gündelik yaşamda bunları uyguladığını gözlemliyorum. Bence bu çok heyecan verici bir gelişme!”


#3
teşekkürLer


#4
bişi değil


#5
teşekkürler
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:31 .