Sponsorlu Bağlantılar:
  küçük göğüs modaymışş....
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Konu Kapatılmıştır
Seçenekler
Alt 12-06-2007, 16:00 #1

|bayaNeşter|

kimSesiz

küçük göğüs modaymışş....

Günümüzde kadınlar artık küçük göğüsü tercih etmeye başladı... Dünyada tercih edilen göğüs ölçüsü 85'ten 80'e indi. Peki kadınlar büyük göğüs isteklerinden neden vazgeçti?

Kadınların çeşitli sıkıntılardan kurtulmak ve yaşam kalitelerini artırmak için göğüslerini küçülttüğü, dünyada tercih edilen göğüs ölçüsünün de 85'ten 80'e indiği bildirildi.

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Barutçu, büyük göğüslerin bazı tıbbi sorunları da beraberinde getirdiğini vurgulayarak, özellikle çok iri göğüslü kadınların ''sırt ve boyun ağrısı'', ''sutyen bantlarının omuzlarını kesmesi'' gibi şikayetlerle ''meme küçültmek'' için başvurduklarını söyledi.

Prof. Dr. Barutçu, ''İri memeler, kadınların günlük aktivitelerini kısıtlamaktadır. Bu kısıtlama da onların sosyal yaşamlarına olumsuz yansımaktadır'' dedi.''Meme büyütme'' operasyonlarının ise daha çok sanatçılar tarafından tercih edildiğini anlatan Prof. Dr. Barutçu, buna karşın bugüne kadar çalıştığı değişik merkezlerdeki plastik cerrahi birimlerinde en sık uygulanan göğüs ameliyatının ''meme küçültme'' olduğunu kaydetti.

Bu operasyonların göğüslerin iriliği nedeniyle oluşan psikolojik problemleri de çözdüğünü dile getiren Prof. Dr. Barutçu, ''Meme küçültme ameliyatları, sosyal hayatın stresini azaltmakla birlikte kadının günlük yaşam kalitesi ve iş hayatındaki başarısını artırmaktadır'' şeklinde konuştu.

Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Ayşen Bilge Sezgin de toplumda kadının yerinin değiştiğine işaret ederek, ''Günümüz kadını iş hayatında daha çok yer alıyor. Dolayısıyla aktif ve sportif. Bu nedenle artık dünyada kabul edilen ideal göğüs ölçüsü 85'ten 80'e düştü'' dedi.

Büyük göğüslerin kadının hareketini kısıtladığını vurgulayan Dr. Sezgin, ''Bununla birlikte her istediğinizi giyemezsiniz. Ayrıca büyük göğüsler, sırt ağrısı, meme altlarında pişik, kızarıklık ve mantar enfeksiyonu yapar. Özelikle son zamanlarda silikonların çıkartılmasının sebebi, eskisi kadar büyük göğüslerin sevilmemesi'' diye konuştu.

Dr. Sezgin, 10 yıl önce 90-95 bedenlik büyük protezlerin revaçta olduğunu, ancak günümüzde kadınların artık büyük göğüs istemediğini belirtti.

Küçük göğüslerin kadınların yaşını da daha küçük gösterdiğini kaydeden Dr. Sezgin, kadınların göğüslerinin sarkmaması için ise ani kilo alıp vermekten kaçınmaları ve günde yarım saat süreyle göğüs kaslarını çalıştıracak şekilde spor yapmaları gerektiğini söyledi.

Dr. Sezgin, göğüs bakımı için en iyi sporun yüzme olduğunu ifade ederek, bunun yanında sürekli evde bulunan kadınların da ağırlık kaldırma, asılma ve çekme gibi egzersizler yapabileceklerini sözlerine ekledi.

Görüntüleme:8602, Cevaplar:28

Alt 12-06-2007, 22:09 #2

¦«Mav!mS!»¦

И ә ĥ ľ Я

T$k cænım....


Alt 13-06-2007, 10:12 #3

IreM_20

Bizden Biri

sağolasınnnnn


Alt 13-06-2007, 17:45 #4

8484özgaa84

Foruma Isınan Üye
Teşekkürler


Alt 03-08-2007, 17:20 #5

sondurak

Yeni Üye

T$KKRRR İYİ HABER..


Alt 03-08-2007, 18:20 #6

'tยtкย

FıratÇakıroğlu

paylaşım için saol


Alt 03-08-2007, 18:57 #7

(+PeriLiçeM+)

##MuSMuTLu##

tşekkürler


Alt 14-08-2007, 17:44 #8

qösde

Acemi Üye
oleyyy


Alt 14-08-2007, 17:48 #9

ayşee

Foruma Isınan Üye

bunun modası damı varmış


Alt 26-08-2007, 18:49 #10

BaLaM

Azimli Üye

bende sevmem büyükgöğüslüleri sevmem


Konu Kapatılmıştır


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklerküçük göğüs modaymışş.... Konusuna Benzer Konular

Göğüs bakımı (:


Göğüsler hakkında genellikle yanlış bir bilgi yaygındır. Göğüslerin kastan oluştuğu düşünülür. Oysa göğüsler, yağ ve meme bezlerinden meydana gelir....

Artık küçük göğüs moda!


Günümüzde kadınlar artık küçük göğüsü tercih etmeye başladı... Dünyada tercih edilen göğüs ölçüsü 85'ten 80'e indi. Peki kadınlar büyük göğüs...

Göğüs ağrısı


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ölümlerin ilk nedeni kalp hastalıklarından kaynaklanır. Kalp hastalıklarının büyük bir kısmı daha önce ciddi bir...

Göğüs Bakımı


Vücut bakımı da en az cilt bakımı kadar önemlidir. Güzel görünmenin yolu kadının güzel yanlarını öne çıkırabilmesine bağlıdır. Hiçbir kadın selülitli...

GÖĞÜS KANSERİ


GÖRÜLME SIKLIGI Meme kanseri kadinlarda en sik görülen kanser türüdür. ABD’de her yil 185000 kadina meme kanseri tanisi konulmakta ve bu...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:25 .