Eşinizi maç izlerken seçin

#1
Eşinizi maç izlerken seçin

Evleneceğiniz kişinin trafikte ya da maç izlerken verdiği tepkileri iyi gözlemleyin; çünkü onun ne kadar sinirli bir yapıya sahip olup olmadığını en iyi bu ortamlarda anlayabilirsiniz.Eşinizi maç izlerken seçinMutluluk Enstitüsü'nün kurucusu Psikolog, Yazar ve Akademisyen Yard. Doç. Dr. Ozanser Uğurlu, beden dilinin iletişimdeki yerine ve nasıl okunması gerektiğine dair önemli ipuçları verdi.

Doan Haber Ajans’nın haberine göre, beden dilinin, bilinçaltından etkilendiği için gerçek duyguları kelimelere göre çok daha doğru aktardığını belirten Psikolog Ozanser Uğurlu, bu nedenle yalanın da tespit edilebileceğini söyledi. Uğurlu, “Bir kişi yalan söylemeye yeterince hazırlanmadığında bazı duygusal işaretler ortaya çıkar.

Bunlara sızıntı denir. Örneğin kişinin nefes alma ve verme düzeni değişir, yutkunma sıklığı, terleme miktarı artar, yüzde kızarma ya da solma görünebilir, kan basıncında değişiklik, ayrıca göz bebeklerinde de büyüme yaşanabilir” dedi.


Eşinizi maç izlerken seçin


Evleneceğiniz kişiyi buralarda gözlemleyin


Mutluluk üzerine araştırmalar yapmak amacıyla Mutluluk Enstitüsü’nü kuran Ozanser Uğurlu, evliliklerde kritik sınırın 5 yıl olduğunu söyledi. Eş adayınızı trafikte gözlemleyin uyarısında bulunan Psikolog Uğurlu, uzun süreli evlilikler için şu önerileri sundu:

“Evli kişilerin birbirlerine olan yakınlık, tutku ve bağlılık dereceleri çok önemli. Bunların üzerine doğru iletişim, duyguların yönetimi ve memnuniyeti de eklerseniz evlilikleri daha da güçlü kılarsınız. Yakınlık dediğimizde çiftler arasındaki arkadaşlık düzeyini anlamalıyız.

Çiftlerin yıllar geçse bile birlikte bir şeyler yaparken keyif almaları harika; çünkü tutku zaten zamanla düşüşe geçecektir. Bu biyolojik bir gerçek. Bir ilişkiyi her zaman geliştirmek ve büyütmek mümkün. Ama duygularınızı nasıl yönetiyorsunuz buna bakmak lazım.

Kişi evlilik ilişkisinden ne kadar memnun olduğunu kendi kendine sorgulamalı. Eğer kavga esnasında öfkenizi yönetebiliyorsanız ve doğru iletişimle ne istediğinizi aktarabiliyorsanız doğru yoldasınız. Genellikle evliliklerde kritik yaş sınırı 5 yıl oluyor. 5 yıl bir nevi bilet gibi. 5 yılın sonunda kişilerin evlilikleri ya sürüyor ya da boşanmayla sonuçlanıyor. Ayrıca evlilik öncesi eş adayınızın trafikte veya maç izlerken nasıl tepkiler verdiğini iyi gözlemleyin; çünkü bir kişi ne kadar sinirli bir yapıya sahip olup olmadığını aslında en iyi bu ortamlarda gösterir.”Eşinizi maç izlerken seçin


Türkler ne varsa ortaya döküyor


Beden dilinde kültürler arası farklılıklara da değinen Uğurlu “Beden dilinin kullanımı kültürden kültüre değişir. Türkler bunu çok açık kullanıyor. Hatta ne varsa ortaya döküyor. ABD’de ise insanlar bunu fazla baskılıyor. Hatta bizim beden dilimiz bir Amerikalı tarafından fazla abartılı gelebilir, ancak biz kültür olarak içimizdekileri olduğu gibi dışarı akıtan bir toplumuz” dedi.

İlginizi Çekebilir


#2
trafikte sinir katsayim yeminle tavan yapiyor... yok ya olmamis trafik'de bir insan sinirlenmeden kesinlikle olmaz yani yapamaz mutlaka cikar bir dengesiz sinir edicek birseyler mutlaka yapar.. yok yok yapar siz bakmayin bu arastirmaya bosverin bosverin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:22 .