Yeni evliler neden kavga ederler?

#1
Yeni evliler neden kavga ederler?

Yıllarca evli kalmış çiftlerin arasında hiç bir kavga olmaması ancak birbirini severek evlenen yeni evlilerin sık sık kavga etmeleri sizin de dikkatlerinizden kaçmamıştır. Her ne kadar biraz garip bir durum gibi görünse de aslında bu sorunların sebeplerine indiğimizde pek de garip olmadığını siz de göreceksiniz.

Uzun yıllar boyunca evli olan çiftler geçen bu kadar süre içerisinde birbirlerini en iyi şekilde tanıma imkanına sahip oluyorlar ve bu durum neticesinde birbirleri ile sürtüşmeler yaşama ya da kavga etme ihtimalleri oldukça düşüyor. Zira her iki taraf da öteki tarafı kızdıracakYeni evliler neden kavga ederler?sorunlara yol açacak noktaları benimsediği için daha dikkatli hareket ediyor. Halbuki yeni çiftlerde bu durum biraz daha zorlayıcı olabiliyor çünkü yeni evli çiftler birbirlerinin her huyunu daha yeni yeni öğrenmeye başlıyorlar.

Her ne kadar flört dönemi bazen yıllar sürse bile maalesef aynı evde bütün bir hayatı paylaşmak ile sevgili olmak arasında büyük farklar bulunmaktadır. Sevdiğiniz kişinin her huyundan evli olmadığınız sürece haberdar olmanız neredeyse imkansız ve bu durum nedeniyle evlilikte her zaman sürprizlerle karşılaşabiliyorsunuz. Zaten ilk yılları boşanmadan ve anlayışlı bir şekilde geçirebilen çiftlerin ilerleyen yıllarda da evliliklerini mutlu bir şekilde devam ettirebildikleri ortaya çıkmış durumda.


Yeni evlilerin karşılaştıkları en büyük sorunlardan bir tanesi ise ailelerin yeni evli çiftin evi üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmalarıdır. Genellikle kendi çocuklarının evli olduğunu idrak etmekte zorlanan ve herşeyin eskiden olduğu gibi devam etmesini isteyen ailelerYeni evliler neden kavga ederler? iki tarafı da birbirine karşı körükleyerek aile içi kavgalara sebep olurlar. Bu dönemin kolayca atlatılabilmesi için hem kadının hem de erkeğin durumun farkında olması aileleri işin içine çok katmadan ama bunu onlara belli etmeden vaziyeti idare etmeyi bilmesi gerekmektedir. Çok fazla aile müdahalesinin yaşandığı evliliklerin kısa sürede sonlandığı ya da zorla devam ettirildiği görülmektedir.


Yeni evli olanların genellikle genç yaşlarda olmaları ve bu nedenle henüz tam olarak oturmuş bir maddi durumlarının olmaması da ortalığı karıştıran sebepler arasında. Çeşitli maddi zorluk ve sıkıntılar yeni evli çiftlerin gerilmesine ve kavgalara yol açmaktadır. Bu nedenle evlenmeden önce tüm maddi düzenin belli bir raya oturtulması gerekmektedir

Alıntı:
alıntı

İlginizi Çekebilir


#2
Herşeyden öte rahatlığa alışılmıştır.
Erkek kazandığı parayı kendisi için kullanırken birden sorumluluk altına girmesi evliliğe adaptasyon sorunu yaratır. Bayanlar evde birçok seyi annesi ile paylaşırken evin tüm sorumluluğuda bir anda ona yüklenmiş olmasıda kötü bir psikoloji yaratır.
Bu iki olumsuz psikolojide kesinlikle çatacak yer arar. Ee bu iki insan birbirlerinden başka kime çatabilir ki,sinirini kimden çıkartabilir ki..
Kısaca uzun yıllar boyunca sevgili olsan bile olay tanımamak değil, insanın evliliğe hazır olup olmamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum


#3
rahatlık bozuldu diye olabilir kanımca
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:41 .