Yeni evli çiftler için evliliği sürdürmenin 15 yolu

#1
Büyük hayallerle gerçekleştirdiğiniz evliliğinizin bir ömür boyu sürmesi için dikkat etmeniz gerekenler...


Evliliğin en zor yılının ilk yılı olduğu söylenir. Farklı yaşam tarzlarından gelen iki kişinin aynı evi, aynı sorumlulukları paylaşması hiç de kolay değildir. Yapılan istatistiklere göre, boşanmaların büyük bölümü de evliliklerin ilk yılı meydana geliyor.

İşte yeni evli çiftler için evliliği sürdürmenin 15 yolu:

- Eşiniz ile evliliğinize sağlam bir temel oluşturmak için bir plan geliştirin. Bu evlilik için çok önemlidir. Güçlü bir evlilik temeli olmazsa kolaylıkla boşanmayla sonuçlanabilir.

- Eşiniz ile nasıl iletişim kuracağınızı öğrenin. İletişim evli çiftlerin günlük hayatlarında sık karşılaştıkları sorunlardan biridir. Bunun için eşinizle nasıl iletişim kurabileceğinizi hızlı bir şekilde öğrenin. Etkili iletişim için evlilik başarının anahtarıdır.

- Makul ve gerçekçi evlilik beklentileriniz olmalı. Evliliğin filmlerde gibi olmadığını bilin.

- Ev işlerinizi eşinizle paylaşın. Herkes sorumluluklarının ne olması gerektiğini bilmeli. Ayrıca paylaşılması gereken başka sorumluluklar da varsa, bunları aranızda konuşarak paylaşın.

- Birlikte bağlanacağınız ve birlikte büyütebileceğiniz bir şey seçin. Her gün birlikte bu seçtiğiniz uğraş için efor harcayın.

- Çocukları yetiştirmek kolay değildir. Yeni evli çiftlerin çocuk sahibi olması için en az bir yıl beklemeleri uzmanlar tarafından öneriliyor.

- Evli arkadaşlarınızdan onların deneyimleri hakkında bilgi alın. Eşiniz ile her şey ve her şey hakkında konuşun

- Geçmiş ve gelecekteki mali konular hakkında açık ve net bir şekilde konuşun. Öğrenci kredileri, kredi kartı borcu ve vergi borcunuzu konuşup ödemelerin nasıl yapılacağı hususunda hemfikir olun. Ayrıca banka hesaplarınız ortak mı yoksa ayrı mı olacak bunun kararını verin.

- Yeni aileniz hakkında bilgi edinin ve onlarla en iyi nasıl ilişki kurabileceğinizi öğrenin.

- Bir hata yaptığınızda birbirlerinizi bağışlayın ve tekrar tekrar aynı hatayı yapmamayı öğrenin.

- Önemli bir başarıyı ve kazancı ödüllerle kutlayın.

- Herkesin önünde kesinlikle kavga etmeyin.

- Her hangi gibi büyük alımlar yaparken, kesinlikle önce eşinizle konuşun. Eşinizin de onay vermesi halinde satın almayı gerçekleştirin.

- Yeni evlenmiş olmanın keyfini çıkarın. Sonsuza kadar yeni evli olmayacaksınız.

- Size evliliğin ilk yılında bir ev satın almamayı öneririz. Çünkü yeni bir ev sahibi olmak beraberinde farklı sorumlulukları da getirecektir.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:02 .