>
İşte Beşiktaş'ın savunması!
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
 
Seçenekler
Alt 27-04-2012, 22:08 #1

For Answers

ÖZEL ÜYE

İşte Beşiktaş'ın savunması!Beşiktaş'ın 1 Mayıs'daki duruşma öncesi yazılı savunmasını hazırlayarak UEFA'ya gönderdiği öğrenildi...

İşte Beşiktaş'ın savunması!

Söz konusu bu belgelerde kulüplere ve futbolculara yapılan ödeme dekontlarının yanı sıra yine bu ödemelere ilişkin senetler de bulunuyor.

Yapılan savunmada iddia edildiği gibi 2011-2012 sezonu için UEFA Kriterlerine uygunluğun sağlanması için belgede sahtecilik gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığı vurgulandı. UEFA'nın yaptığı araştırmalarda çıkan ödenmemiş borçların belirtilen tarihlerden sonra ödendiği ama bu durumun belgede sahtecilik olarak değerlendirilmeyeceği belirtildi. Lisans baş vurusu için ödenmesi gereken tüm borçların ödendiği belgelerle UEFA'ya sunacak olan Siyah Beyazlı kulüp, Beşiktaş'ta yaşanan durumun sadece geçikme olduğunu, sahtecilik veya yanlış beyanın söz konusu olmadığı savunacak.

Ayrıca Beşiktaş yönetimi yaklaşık 1 ay önce göreve geldiklerini ve yeni yönetim kurulu olarak bu yanlışları düzeltmeyi amaçladıklarını beyan edecek. Savunmanın son kısmında yer alan açıklamada Fikret Orman başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun çok ciddi bir mali yapılanma hazırlığı içinde olduğu, önümüzdeki dönemde Beşiktaş'ın 'borç' kelimesi ile anılmaması için çalışmaların çok hızlı bir şekilde sürdüğü ifade edidli.

Öte yandan Beşiktaş Kulübü savunmasında UEFA'ya hitaben, "UEFA ceza veren bir kurum değil, düzensizlikleri oratadan kaldırmak için çalışan bir kurumdur. Biz yönetim olarak Beşiktaş'taki düzensizlikleri ortadan kaldımak için göreve başladık. Bizim iyi niyetimizi ve yeni yapılanmamızı göz önünde bulundurmanızı önemle rica ediyoruz" beyanında da bulundu.

Bu arada Beşiktaş Yönetimi bugün Akaretler'deki kulüp binasında biraraya gelerek 1 Mayıs'daki duruşma öncesi sözlü savumma için son hazırlıklarını yapacak. Siyah Beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman ve 5 avukat 1 Mayıs'daki duruşma öncesi 30 Nisan'da UEFA'nın merkezinin bulunduğu İsviçre'nin Nyon kentine gidecek.

Ajansspor

Benzer Konular

Görüntüleme:201, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:11 .