Beşiktaş iki yıl cezadan nasıl kurtuldu?

#1
(ÖZEL) Beşiktaş'ın UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi'yle yapılan kritik toplantıdan ceza almaması, camianın ileri gelenlerini bile şaşırttı! Peki 2 yıl ceza kararı alan UEFA, nasıl oldu da vazgeçti?

Beşiktaş iki yıl cezadan nasıl kurtuldu?

UEFA, Beşiktaş Kulübü'nü mali konularla ilgili UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi'ne sevk etmiş ve siyah beyazlı camia son dönemde stresli günler yaşamıştı.

UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde yapılan duruşmasında ise siyah beyazlıları sevindiren bir haber çıktı. En azından Beşiktaş Avrupa’dan men kararı almadı ve ertelenmiş bir ceza ile "5 yıl içerisinde 2 sezon UEFA kurallarına aykırı davranması durumunda Avrupa'ya gidemeyeceği" uyarısını aldı.

Peki, camianın ileri gelenlerinin bile bir ceza gelmesini beklediği duruşmadan nasıl oldu da sevindiren bir karar çıktı? Toplantıya Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman ile birlikte avukat Emin Özkurt katılmıştı. 2,5 saat süren ve gerilim içinde geçen toplantı sonrası siyah beyazlı yönetime yakın kaynaklara ulaştık. Savunma sonrası izlenimlere göre, UEFA yöneticilerini etkileyen şey; samimiyetti. Bu sihirli kelime belki de siyah beyazlı camianın büyük bir kaostan kurtulmasını sağladı.

İki yıl ceza verilmişti!
Elde edilen bilgiye göre, henüz toplantı bile başlamadan UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi’nin Beşiktaş Kulübü hakkındaki kararı belliydi. UEFA bu kararda ısrarcı olmasına rağmen, Fikret Orman'ın samimiyetinin kararın ertelenmesini sağladığı, yapılan etkili savunmanın yanında, UEFA yöneticilerinin en çok Orman’la karşılıklı diyaloglar sırasında ortaya çıkan samimi havayla etkilendikleri belirtildi.

Siyah beyazlılar, UEFA tarafından 30 Haziran 2011 ve 30 Eylül 2011 dönemlerine ilişkin olarak gerçekleştirilen denetimde, UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Kuralları'nın 65. maddesindeki, ''futbol kulüplerine vadesi geçmiş borçların olmaması'' ve 66. maddesindeki ''çalışanlara ve/veya vergi dairelerine vadesi geçmiş borçlarının olmamasına'' ilişkin hükümlerle ilgili olarak, mevzuat ihlali gerçekleştirmiş olma ihtimali nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Toplantının ardından cezanın ertelenmesinin yanında, siyah beyazlı kulübe UEFA tarafından 500 bin euro da ceza verilmişti.

Ajanssporİlginizi Çekebilir


 


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:29 .