Sponsorlu Bağlantılar:
  telefon sapıkları korkutma yöntemler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Like Tree1Beğeniler
Cevapla
Seçenekler
Alt 21-04-2009, 13:37 #1

organik şeker

Foruma Alışıyor

telefon sapıkları korkutma yöntemler

arkadaşlar bi çare lütfen nolur konuyu nereye açacağımı bilemedim buraya açtım biri benim cep telefon numaramı herkese dağıtmış bi sürü numaralar arıyor beni birisinle konuştum adımı bile biliyor tanışmak istiyorum diyor çok morelim bozuk sevgilimide msn den rahatsız ettiler ama onu arkadaş 1 nisan yapmış bana yardımcı olun ben bu telefon sapıklarını nasıl korkutabilirim yöntemler söleyin lütfen

Görüntüleme:14426, Cevaplar:15

Alt 21-04-2009, 13:40 #2

Crax

Aktif Üye

TeLefon numaranı babana yada emniyet müdürüyle irtibata geç yönlendir gerekeni yaparlar


Alt 21-04-2009, 16:21 #3

anqeLqirL_xD

Foruma Isınan Üye

git polise


Alt 21-04-2009, 21:31 #4

APPUŞ

Forum Heveslisi

savcılığa ver


Alt 22-04-2009, 00:17 #5

CrystaLHearts'

Forumun Tiryakisi
Savcılığa Ver Bencede


Alt 22-04-2009, 00:23 #6

XTAPE

Aktif Üye

telefonunu dinlemeye aldır arayan bütün numaralar poliste çıkar zaten veya başka bir hat alıcan şimdilik bunları bi dene derim ama pek faydası olmaz

(Turkcell) İÇİN
Seni çok Rahatsız Eden Olan Olur Ya Da Aramasını İstemediğini Biri Olursa ( *21*0535# ) <<-- Yaparak Yes Tusuna Basın.ve Baska Bi Numara İle Kendnizi Arayin.. yanlış Bi Numara Cevirdiniz Der.. Sizİ Arayanlar Size Ulasamaz Ama Sİz İstediginizi Ariyabilirsiniz.. İptal Etmek İstediginiz Zaman.. ( ##002# ) Yes Tusuna Basarsanız Olur... ( Sadece Turkcell İcindir)

(Telsim) İÇİN
Telsim İcinse Numaranızı 0542222222 Ye YÖnlendirin ! Biri Sizi Aradığı Zaman Telsime Kayitli BÖyle Bi Numara Yoktur.. Der ! İptal Etmek İstedİğiniz Zaman İse Tüm Sesli Aramaları İptal Etmeniz Yeterli Olur..

"Gizli numara ile arayanlara sürpriz yapmak için telesekreter servisinden faydalanacağız. Kullanmış olduğumuz GSM operatörünün telesekreter servis numarasını arayarak, telesekreterdeki standart ses kaydını kendimize özgü değiştireceğiz. Turkcell de telesekreter servis numarasını (7532) aramak ücretsizdir. Diğer GSM operatörleri için web sitelerinden ya da müşteri hizmetlerinden bilgi almanızı öneririm. Telesekreterdeki standart ses kaydını kendimize özgü değiştirdikten sonra bazı durumlarda telefonumuzu telesekretere yönlendirerek bizi arayanın, gereksiz yere kontörlerinin gitmesine neden olarak bizi rahatsız etmekten vazgeçmesine etken olacağız. Hattımızı telesekretere yönlendirdiğimizde Turkcell kullanıcısı iseniz, kontorünüz gitmez. Diğer operatörler için web sitelerini ziyaret ediniz. Konuyu daha iyi kavramanız için bir örnekle açıklayım. Öncelikle telesekreter servis numarasını arayarak örnek bir ses kaydı yapıyorum “Aradığınız abone ile görüşme yapmak için lütfen görünür bir numara kullanınız. Aksi takdirde abone ile görüşmeniz mümkün değildir”. Ses kaydını telesekretere kayıt ettikten sonra, hattımı bazı durumlar için, telesekretere yönlendiriyorum. Ben burada yönlendirme tipi olarak bir tuşa basıldığında aktif olmasını sağladım. Tarafımı, gizli bir numara aradığında bir tuşa bastığımda telesekreterdeki ses kaydı devreye girerek, karşıdaki hem anonsu dinleyecek, hemde kontorü gidecek. Böyle bir durumda Turkcell kullanısının kontorü gitmez. Büyük ihtimalle diğer GSM operatörlerinde de, Turkcell gibi hat sekretere yönlendirildiğinde kontör gitmez. Kontör giderse kimse sekreteri kullanmaz. Siz yine araştırma yapınız. Mağdur olmanızı istemem SadeBirSevgi ailesinin bir üyesi olarak.
,
Konuyla İlgili Sorulabilecek Sorular:

Hattımı telesekretere yönlendirdiğimde beni arayan farkına varmaz mı? Hattınızı telesekretere yönlendirdiğinizde sizi arayan farkına varmaz. Çünkü GSM operatörleri hat sekretere yönlendirildiğinde, yönlendirme yapılmıştır anonsunu vermeyerek kullanıcıların hukuk dışı olarak, sekreter hanımı devreye sokarak kontorlerin gitmesine sebep olurlar.

Telesekretere kendi ses kaydımı nasıl yapabilirim? Bunun için kullanmakta olduğunuz operatörün telesekreter numarasını aradığınızda size yol gösterecektir. Turkcell de eskiden telesekreter servisini kullandığımdan dolayı, telesekreter numarasının 7532 olduğunu söyleyebilirim. Telesekreterin kullanımı ile ilgili Turkcell, Telsim, Avea web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Telesekreter servisini aradığımda kontörüm gider mi? Turkcell de telesekreteri (7532) aramak ücretsizdir. Telsim, AVEA operatörleri için web sitelerinden bilgi almanızı öneririm. Ses kaydınızı telesekretere kayıt ettikten sonra bir daha aramanıza gerek kalmayacak.

Telesekretere bıraktığım ses kaydının sonunda uyarı sesi gelmez mi? Telesekretere bıraktığınız ses kaydınızın sonunda bir uyarı sesi gelecektir. Sizi arayan bu uyarı sesinden sonra halen telefonunu kapatmazsa kontorü gitmeye devam ederken konuştuklarını da sekreter kayıt edecektir. Sizde sekreteri arayarak konuşmaları dinleyebilirsiniz.

Hattımı sekretere yönlendirme yaptığımda nelere dikkat etmem gerekir? Diyelim ki size ulaşılmadığı, hattınızın meşgul olduğu durumlarda hattınızı sekretere yönlendirdiğinizde, sizi kim ararsa sekreterin devreye gireceğini unutmayanız.

Telefon sapıklarına /gizli no ile arayanlara yönelik nasıl ses kaydı yapardınız.?
“aradığınız aboneye ulaşılmıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz”, “Sistem sizi sapık olarak algıladığı için bu anons devreye girmiştir. Telefonunuzu kapatmadığınız sürece kontörünüz gitmeye devam edecektir. Eğer kontorünüz bol ise lütfen sapıklardan kurtulma vakfına bağış yapınız” ,”Size sapık hanım mı desem, yoksa sapık bey mi desem bilemiyorum. Çünkü sesinizi duyamadım. Sayın Sapık, hattı kapatmadığın sürece kontörün gitmeye devam edecektir.Bu otomatik mesajdır”, “Sayın abone, aradığınız abone, gizli numara ile görüşme yapmak istemediğinden lütfen görünür bir numara kullanınız.Şimdi telefonunuzu kapatınız çünkü kontörünüz gidiyor”, “Merhaba, lütfen tarafımı gündüz saat 10.00 dan sonra arayınız. Şimdi telefonunuzu kapatınız çünkü kontorünüz gidiyor ” … ses kayıtlarından bir tanesini telefonuma kayıt ederdim ve hattımı kapalı durumlarda sekretere yönlendirirdim ve telefonumu kapatırdım. Hattım kapalı olunca bu anons devreye girerek o anda beni kim ararsa kontörü gider. Sapığın hangi zaman diliminde arayacağını bilmeniz gerekir. Yada sekreterinize telefon çalma sesi eklersiniz ve bir tuşa bastığınızda sekreteriniz devreye girer. Sizi arayan önce telefonun çaldığını hisseder, daha sonra ise kontörünün gittiğini hisseder.. Hayal gücünüzü kullanarak daha hoş/ciddi mesajlar düşünebilirsiniz.-Raptor- Bunu beğendi.

Alt 22-04-2009, 09:46 #7

_AtaKaN_

Azimli Üye

Bence Uğrasma BeLki AdamLar Gene Arar DevLetin PoLis' i İşi Yok HırsızLarLa Uğraşamıyor TeLefon Sapığı iLemi Uğrasçak Hattını Değiş GitsiN.. Yada NumaraNı .


Alt 22-04-2009, 13:12 #8

organik şeker

Foruma Alışıyor

Herşey için çok sağolun


Alt 22-04-2009, 19:11 #9

Crax

Aktif Üye

Alıntı:
_AtaKaN_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hattını Değiş GitsiN.. Yada NumaraNı .
Hattını değiştirince zaten numarasını değiştirmiş oLmuyor mu :S


Alt 23-04-2009, 01:10 #10

SeRDaR DiLeK

Foruma Alışıyor

Kesinlikle hattını kır at bence çok mu zor =))


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklertelefon sapıkları korkutma yöntemler Konusuna Benzer Konular

Hamilesin Telefon Şakası - Serdar Gökalp Telefon Şakaları(kesınlıkle kopacaksınız)


garanti veriyorum şahsen kopacaksınız :D:D:D http://www.dailymotion.com/swf/video/xehohd?additionalInfos=0

ANNE KORKUTMA SİYASETİ


“Ana gibi yar, Vatan gibi diyar olmaz” (ATASÖZÜ) Demokratik açılımla ilgili Meclisteki oturumu izlerken Hükümet ve DTP sözcülerinin “Anneler...

uYkuda Adam Korkutma..


TıkLa.. Uykua adam korkutma

112 sapıkları kara listeye alındı


Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) Başkanı Dr. Mehmet Akif Güleç, 112 Acil servis hattını sürekli arayarak meşgul edenlere yönelik...

Abi Severken Korkutma Bi YAAAAA :))

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:42 .