Sponsorlu Bağlantılar:
  peygamber efendimize mektup
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 07-05-2009, 13:33 #1

LeчL-i Yάđ

'DeğerLim`

peygamber efendimize mektup


Esselatü Vesselamü Aleyke ya Resûlullah!
Esselatü Vesselam Aleyke ya Habiballah!

Sevgili Peygamberim!
Sana bu mektubu bir Nisan ayının bu güzel gününde ömrümün yarı yılı geçmiş belki de tükenmiş bir bahar akşamında yazıyorum. Yine sana özlem doluyum yine hasret doluyum sana duygularımı nasıl anlatayım bilemiyorum.

Belki de şöyle başlamalıyım.
Ey güzeller güzeli Rabbimin sevgilisi! Bu Nisan ayının güzelliği kadar güzel şu parlayan ayın ışığından daha parlak şu mis gibi kokan hanımellerinden de güzel kokulu. Şu kırmızı güllerin güzelliğinden de güzel ve zarafetinden de zarif ey tüm insanların sevgilisi! Ey Ebubekir'in dostu Ömer'in yoldaşı Ali'nin kılıcı Osman'ın hayası selam olsun sana!

Sevgili Peygamberim gönül yoldaşım sırdaşım arkadaşım sevgilerin en güzeli ile sevdim seni. Seni sevmek ne kadar güzelmiş yaşımın olgun bir vaktinde ancak anlayabildim. Seni tanıdıkça sevdim sevdim sevdim.

Sana olan özlemimi anlatmak için Asr-ı Saadette yaşayabilseydim bu sevdayı seninle paylaşabilseydim yüreğimizi daraltan sıkıntıları sana anlatabilseydim. Senin tozun toprağın olabilseydim Efendim. Sorma bizleri ne olursun bizler ne haldeyiz senin bıraktığın yerlerde ne yazık ki değiliz. Senin ümmetin makam mevki mal itibar peşinde. Hiç kimse sormuyor artık zenginin malı helalden mi haramdan mı? Mevki ve makam sahipleri o yerleri gerçekten hak ediyor mu? İnsanları ağlatanlar ağlatmaktan zevk duyar oldu. Fakir fukara ne halde hiç kimse sormaz oldu. Mevki ve makam sahipleri bulundukları yerleri kaybetmemek için haksızlığa göz yumuyor.

Senin vaktinde böyle değildi Efendim.

Ey güzeller güzeli bizleri seyretmektesin. Ümmetinin halini hepsini bilmektesin. Senden dua bekliyoruz Efendim. Medine'nin sıcak meltemleriyle nur ve ışık saracak rahmet bulutlarını gönderiver. Allah'tan gelen her şeye teslimiz sabır ediyor ve şükrediyoruz ama artık bu sıkıntılarımız bitsin istiyoruz.

Diyeceksin belki de sizler bunları hak ediyorsunuz. Benim sünnetime Rabbimin emrine karşı geliyorsunuz. Beni gerçek anlamda sevmiyorsunuz.

Hayır Efendim. Gerçekten seni çok seviyoruz baktığımız her yerde seni görmeye çalışmaktayız ama belki de bizler nefislerimizin kurbanıyız.


Bir çiçeğe senin gibi bakmayı bilmediğimiz için toprağın yeşermesini ağacın yeşillenmesini bir insanın çocuğunu sevmesinden ibret almayı bilmediğimiz için böyleyiz.

İşte onun için belki de Asr-ı Saadette yaşamak istiyoruz. Senin teslimiyetini görmek şükrü eda edişini seyretmek seninle aynı mekanı paylaşmak ve aynı havayı solumak için istiyoruz.

Belki de sana şöyle seslenmek istiyoruz.
Ey Sevgililer Sevgilisi nerdesin?
Gel artık yüzyıllar geçti aradan
Bir dua iklimiyle gel ne olur
Bir rahmet deniziyle gel ne olur
Sil bütün kanayan yaraları
Aydınlat yeniden bütün dünyamızı
Işık saçarak nur saçarak gel
Gel de ey güzeller güzeli
Nasıl gelirsen gel


Ya Nebi! Sana olan özlem hiç bitmiyor dinmiyor. Rabbimin yarattığı her şeyde Onun azametini görmeye senin "Ümmetim ümmetim" diye seslenişini duymaya çalışıyoruz. Senin yolundan belki de tam olarak gidemiyoruz ama senden şefaat bekliyoruz. Bir gün gelip bu dünyadaki görevimiz bittiğinde bizi gerçek alemde kucaklamanı bekliyoruz.

Sana selam olsun ey Sevgililer Sevgilisi. Kalbimiz yanarak özlemimiz bir kat daha artarak yalvarıyoruz Rabbimize.
Bizi sana layık ümmet etsin. Layık etsin ki ebedi alemde ebediyen seninle olalım.

Bu güzel günde sen övülecek ve sen anlatılacaksın. Seni övmek zor da olsa! Seni övmek zor efendim.

“Seni övmek için yer ve gök arası genişliğinde ağız isterim” diyor Mevlana.

Sen tam 1434 yıl önce insanların yardımına yetiştin. Sen oldun zorda kalanların kurtarıcısı! Sen gelmeden önce dünya, karanlıklar ve sapıklıklar içindeydi. İnsanlık, bir kurtarıcı bekliyordu Yüce Yaradanından...

Ve nihayet beklenen nur, peygamberler silsilesinin son halkası, alemlere rahmet niyetiyle sen geliverdin dünyaya!

Nasıl bir doğumdu o doğum! Ne mübarek bir doğumdu! Belki de bütün doğumlar, senin hürmetine gerçekleşmişti. Sen olmasaydın, alem olmayacaktı efendim. Evet, alem seninle vardı, senin için vardı.

Rabbim demiyor muydu, “Sen olma-saydın alemleri yaratmazdım” diye. O, ne güzel bir seslenişti. “Habibim”, senden başka kim mazhar olabilmişti bu ünvana, Rabbim katında?

Alemlerin yaradılışındaki sır, sende tecelli etmişti efendim. O giz, “AŞK” değil miydi? Alem zaten aşk için var edilmemiş miydi? O duygunun tek varisi sen değil miydin? Ne mübarek bir sır bu!

Bazıları bunun sırrına eremiyor efendim! Seni, sadece Rabbimin emirlerini getiren elçi olarak tanıyorlar! O büyük günde, o hesap gününde, bazı yüzlerin kararıp bazı yüzlerin ak olacağı günde; senin şefaatinin konuşacağını, diğer peygamberlerin önüne geçip, Rabbim huzurunda divan duracağınızı bilmiyorlar e-fendim!Hani Yusuf Peygamber’i gören kadınlar, ellerini doğramışlardı meyve yerine, onun güzelliğini görünce. Buna mukabil ne güzel söylemiş Ayşe annemiz: “O kadınlar seni görselerdi, ellerini değil, yüreklerini doğrarlardı” diye.


Bizim de yüreğimiz parça parça efendim. Evet, seni dünya gözüyle göremedik bel-ki, ama sen bizim peygamberimiz, sen bizim kurtarıcımızsın! Bizim için varsın efendim. Seninle olmak, sende kaybolmak istiyoruz. Benliğimizi, senin benliğin içinde eritmek ve yeniden var olmak istiyoruz Efendim.

Halime annemizin elindeyken, onun himayesindeyken, hani kaybolmuştun! O da gözyaşlarına boğulmuştu seni kaybettiği için! Onu ne güzel teselli etmiş Mevlana Celaleddini Rumi şu sözlerle: “Gam yeme! Sen onu kaybetmezsin! Hatta bütün dünya onda kaybolur gider.”

Sende kaybolmak istiyorum efendim. Benliğimden soyunup, dünyadan sıyrılıp, sadece aşka boyanıp, yanına gelmek ve hep ora-da kalmak istiyorum.
Beni kabul et n’olur!efendim!..*


Görüntüleme:11681, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklerpeygamber efendimize mektup Konusuna Benzer Konular

==(Peygamber(sav) Efendimize En Çok Benzeyen Sahabi)==


Peygamberimize çok benziyordu bu sahabe Müşrik ordusundan İbn-i Kâmia adında biri Peygamberimize saldırırken, Mus'ab bin Umeyr onun karşısına...

Ahzab Suresi 50. ayete göre, Hicret eden akrabalarının Peygamber Efendimize (sav) helal olduğu bildiriliyor. Niçin Efendimize mehirsiz kendini hibe eden hanımlar helal de, diğer mümin erkeklere helal değildir?


Bazı olayların, yanlış yönlendirmeyle farklı anlaşılmasına çalışanlar olabilir. Olayların gerçek yüzü anlaşılmalı ki, böyle iddiaların asılsız ...

Aklımız Peygamber Efendimize kurban


Hayatımızın her anında sürekli Allah Resûlü'nü mülahazaya alma, sürekli O'nu düşünme, yapılan her işte O'nun sevgisini, kabulünü ve şefaatini kazanma...

Peygamber Efendimize Mektup..


Sevgili Efendim, Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, bizi görseniz belki de, bunlar mı benim ümmetim diyeceksiniz? Siz Mekkeden Medineye hicreti...

PEYGAMBER EFENDİMİZE SALAVATA VARMISINIZ ???


PEYGAMBER EFENDİMİZE SALAVATA VARMISINIZ ? arkadaşlar RAMAZAN AYI Sebebiyle peygamber efendimize salavat okumaya karar verdik ben bunu...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:47 .