Allah Rızkını Neden Eşit Dagıtmaz?

#1
Dusunun, iki tane cocugunuz var.

Bunlardan birine, dogdugu andan itibaren, gidasina, giyimine, konforuna, sagligina ozen gosterip, en iyi sekilde karsiliyorsunuz. Diger cocugunuz ise yari ac yari tok, saglik sorunlarina bile aldiris etmiyorsunuz. Surekli yirtik yamali kirli giysiler icinde.

Birinin egitimini umurunuzda bile degilken, digerine en iyi ozel ogretmenler tutuyorsunuz.

Birine yerdeki gazete kagidinin uzerinde zeytin ekmek verirken, digerine luks lokantada iskender kebap yediriyorsunuz.

Birisi oksurukler, atesler icinde yataginda yatarken umurunuzda bile degil, ama digeri bir hapsirsa hemen ozel doktora goturuyorsunuz.

Ikisi birden size gelip cep harcligi istediginde "cocuklarim cebimde 20 liram var" deyip paranin hepsini favori cocugunuza veriyorsunuz. Digeri boynu bukuk 'tamam napalim, olsun" diyor.

Ileride, biri sevdigi kiz ile parasizliktan evlenemezken, yuva kuramazken, digerinin dugunu icin tomarlarca para harcayip 5 yildizli luks bir hotelde vur patlasin cal oynasin eglence duzenliyorsunuz.

Birisi askerlik gorevi boyunca kislasinda sigara parasi bile bulamazken, digerinin bedelli askerlik ucretini odeyip barlarda eglence yerlerinde cistak cistak son model arabalarla gununu gun etmesini sagliyorsunuz.

Ve size isyan edilmesini istemiyorsunuz!
Allah, dilediği kimse için rızkı alabildiğine açar da sınırlayıp kısar da. (Rad-26)

Hiç kuşkusuz Rabbin, dilediğine rızkı açar da kısar da. (Isra-30)

Allah, kullarından dilediğine rızkı açıp yayar da ölçülü verip kısar da. Allah herşeyi çok iyi bilir. (Ankebut-62)

De ki: "Rabbim, dilediğine rızkı genişletip açar, dilediğine ölçülü verir/kısar. Fakat insanların çokları bilmiyorlar." (Sebe-36)

Bilmediler mi ki Allah, rızkı dilediğine açıp yayar da kısıp daraltır da. İman eden bir toplum için bunda elbette ibretler vardır. (Zumer-52)

Göklerin ve yerin kilitleri/anahtarları O'nundur. rızkı, dilediğine açıp bol bol verir. Kısarak, ölçüyle de verir. (Sura-12)

Görmediler mi Allah, dilediğine rızkı genişçe veriyor, dilediğine kısıyor. İnanan bir topluluk için bunda elbette ibretler vardır. (Rum-37)


Allah Rızkını Neden Eşit Dagıtmaz?

Allah Rızkını Neden Eşit Dagıtmaz?

De ki: "Rabbim, kullarından dilediğine rızkı bolca-genişçe verir, dilediğine de kısarak verir. Rızık verenlerin en hayırlısıdır O. (Sebe-39)

Copten yiyecek arayan insanlar:
Allah Rızkını Neden Eşit Dagıtmaz?

Allah Rızkını Neden Eşit Dagıtmaz?


aLıntı.

İlginizi Çekebilir


#2
Allah razı olsun


#3
paylaşım için teşekkürler
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:22 .