Sponsorlu Bağlantılar:
  çevir gel duası (gidenin geri gelmesi için)
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-07-2010, 23:16 #1

sevendays

Forum Heveslisi

çevir gel duası (gidenin geri gelmesi için)

Gideni getirmek için bir dua... Kolay bulunmuyor; paylasmak istedim. Internette bir tek yerde gördüm fakat kopyalayan arkadas birkaç imla hatasi yapmisti. Düzeltilmis hali asagidadir.

Deneyen ve faydasini göreniniz var midir bilmiyorum, ama bu dua birçok kisinin dilindedir. Ayni "ya Vedûd" zikri gibi Çevirgel de halka mal olmus isimlerden.
Faydasi yediye tamamlaninca görülüyor bildigim kadari ile: abdestli olarak (ve basta istenirse niyet ederek) yedi kez okunuyor. Ya yedi gün (erkekler için gece) üstüste, ya da yedi Cuma pespese okunuyor. Okumaya baslamadan 2 rekat namaz kilmanin etkiyi arttiracagini duydum.

Dua metnindeki "Filanca"nin yerine dönmesi istenen kisinin adinin gelecegini söylememe gerek yok sanirim. Bunun bir iyisi mümkünse anne adini da katarak "...`dan dogma ..." olarak telaffuz etmektir. (Tabii bu kesinlestirme, bastaki niyet etme kismi için de geçerli.)

Çevirgel duası düzgün hali çevirgel duası yorumları aşağıdadır, çevirme duası
Buyurun:


Bismillahirrahmanirrahîm

Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca`nin gönlünü bana dost kil.
Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca`nin gönlünü çevirgel.
Bihakki Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol San`i büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattin: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca`nin gönlünü ve canini ve yedi kat endamini ve iradesini ve kararini bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayirgil.
Ahiyyen serahiyyen asbavüsin bihürmeti Hizir Aleyhisselâm Filanca`nin gönlünü bana dost kilivergil.

Eger uyur ise uyandir. Eger durur ise dogru getürgel. Benim askimdan bikarar kilivergil. Ilahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kilivergil.
Ilâhî senin bin bir adin hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil. Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti Incil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur`ân-i Kerim.

Ve bihürmeti suhufi Idris Aleyhisselâm.
Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm.
Ve bihürmeti Imanil mü`minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin.

Ilâhi senin lûtfun için ve senin in`amin için ve senin ihsanin için.
Ilâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayinda çekilen tesbihler hürmeti için.

Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Tesehhüd hürmeti için Filanca`nin gönlünü canini ve askini ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil.

Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti Ibrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti Isa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Siddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, Ilâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nin gönlünü ve canini ve aklini ve fikrini bana dost ve benim askimdan bikarar kilivergil.

Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü

Ilâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca`nin gönlünü bana çevirgil.

Ilâhi Musa Aleyhisselâm`in iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrari Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmi ravzasi ve hilyesi ve berati ve miraci ve kiyami ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakki için, Ilâhi mü’minin velmü’minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, Ilâhi müsfik gönüller hürmeti için, Filanca`nin aklina, Filanca`nin gönlüne ve gözüne beni sirin ve mahmud kilivergil.

Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabi malûm zemekanide ise bikarar kilivergil.

Ilâhi senin sirrin için, ve sübhani devrani hürmeti için, Ilâhi zinnuni disrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve mesari selem hürmeti için, Ilâhi Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bagdadi hürmeti için, Ilâhi Seyh Sibli ve Imami Gazalî hürmeti için, Ilâhî Abdülmutasil, Ilâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Seyh Muhammed hürmeti için, Ilâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için. Ilâhi imanli kullar âbidler ve sadiklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade seyen en yekule lehu künfeyekünu.

Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli seyin ve ileyhi türceun. Ilâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi.

Bihürmeti hazihil, âyetil kerim. Filanca`nin gönlünü ve canini bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayirgil.

Ilâhi cümle hâlâik arasinda ve has ve âm arasinda sözüm makbul ve âlem halkini bana müsehhar eyleyüp ve beni sirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü’minler arasinda hub eyle.

Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali ridvanullahi teâlâ aleyhim ecmain. Ilâhi bihürmeti Hizir, Ilyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca`nin gönlünü bana dost kilivergil.

Ya ilâhel’evveline velâhirine. Iyyake na’budu ve iyyake nestein. Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha.

Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve Israfile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete serrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayin sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil Hakim inneke leminelmürselîne. Âlâ, siratin müstekimin.

Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya’lemune. Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune. Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune.

Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci.

Bismillâhirrahmanirrahîm.

Rabbigfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu. Birahmetike ya erhamerrahimine. Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemine.

Görüntüleme:31890, Cevaplar:17

Alt 26-07-2010, 14:04 #2

[A]b-ı haya[T]

....

ben ilk defa duydum bu duayı..


Alt 26-07-2010, 18:03 #3

c-lipstiCk_c

Aktif Üye

ne kadar doğru bilemiyorm_?


Alt 26-07-2010, 18:20 #4

¦¦Oo Güllere_vurgun oO¦¦¦

Foruma Alışıyor

Alıntı:
[A]b-ı haya[T]´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben ilk defa duydum bu duayı..
Ben de hiç duymadım,ilginç..


Alt 28-07-2010, 00:13 #5

sevendays

Forum Heveslisi

ewt bunu biri sölemişti bana ordan duydum paylaşmak istedim


Alt 28-07-2010, 18:52 #6

kiges

Aktif Üye

Kim yazmış bu duayı ya Kim yazmışsa içi baya bi yanmış.
Eminim yazdıktan sonra böyle çevirgel duası diye ün yapacağını düşünmemiştir.


Alt 28-07-2010, 18:53 #7

AshLeey

Bizden Biri

Çevirgel mi güzel isim ama duanın kaynagına bakmak lazım
Yinede teşekkürler ..


Alt 28-07-2010, 21:07 #8

sevendays

Forum Heveslisi

bazı yasin kitaplarında war


Alt 28-07-2010, 21:31 #9

merdümgiriz.

yine mi

Dalga geçicek başka konumu bulamadınız? !
sonuçta bi dua.
duyun veya duymayın.
duayla dalga geçmek kimsenin haddine değil.

teşekkürler arkadaşım.


Alt 28-07-2010, 22:32 #10

kiges

Aktif Üye

merwem arkadaşım dualarla kimse dalga geçmiyor, Allah esirgesin, duaların kaynakları bellidir Kuran'dan, Peygamberimizden veya İslam alimlerinden. Bu aralar birçok asılsız dualar çıktı bunlara karşı uyanık olmak lazım, kaynağı belirsiz şeyleri hemen din adına sahiplenmeyin.
Filanca`nin gönlünü ve canini ve yedi kat endamini ve iradesini ve kararini bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayirgil.
"Filanca`nin gönlünü ve canini bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayirgil."
Ilâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca`nin gönlünü bana çevirgil.
Ilâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca`nin gönlünü ve canini ve aklini ve fikrini bana dost ve benim askimdan bikarar kilivergil.

Şüphesiz Allah bilir doğrusunu , bir insanın biri hakkında bu kadar ısrarcı olması bazı şeylerden gafil olduğunu göstermez mi? Allah'ım eğer benim için hayırlıysa nasip eyle demesi gerekmez mi? Onun senin için hayr olduğunu nerden biliyorsun da böyle bir dua ediyorsun. Ayrıca o şahsında sevdiği başka kişiler olabilir, böyle bir duayla onun hakkına girmiş olmaz mısın?


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçeneklerçevir gel duası (gidenin geri gelmesi için) Konusuna Benzer Konular

Tevbe Duası, İstiğfar Duası, Af Duası


Tevbe Duası, İstiğfar Duası, Af Duası Sahih bir hadisle sabit ki "Günahından tövbe eden günah işlememiş gibidir" Elbette tevbenin çeşitli usulleri...

Dolabı özenle düzelttikten en geç bir hafta sonra geri eski haline gelmesi.


Kaçınılmaz sonlardan biridir. Artık böyle düzenli kullanacağım dağıtmayacağım dersiniz her düzenlemeden sonra, ama çok geçmeden darmadağın bir hale...

Gideni Geri Getirme Duası


Gideni Geri Getirme Duası - Çevirgel Duası Deneyen ve faydasını göreniniz var mıdır bilmiyorum, ama bu dua birçok kişinin dilindedir. Aynı "ya...

Doğruyu yanlışı öğrenmek için duâsı


“Allahümme erinel hakka hakkan verzuknâ ittibâ'ahu ve erinel bâtıla bâtılan verzuknâ ictinâbehu bi-hurmeti Seyyidil-beşer “ . (8) Manası: (Yâ...

Lebriz Duası... /... Dilekler İçin


I. ..vedaları oyalayın, saklanacağım.. serseri bir kızın güncesinden kaçtım kadınım..! ..Arkama döndüm ve baktım göğüslerimde emzirdiğim...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:49 .