Tatlı Aşkım

Tatlı Aşkım (https://www.tatliaskim.com/)
-   Dini Konular (https://www.tatliaskim.com/dini-konular/)
-   -   Şehit (https://www.tatliaskim.com/dini-konular/90461-sehit.html)

ŞeKeR * 19-11-2007 15:49

Şehit
 
Bir Müslüman için varılabilecek en güzel mertebe şehitliktir herhalde. Müslüman, şehit olarak, Allah rızasının hayatından bile önemli olduğunu somut bir şekilde göstermiş olur. Buradaki en önemli nokta kişinin Allah rızası için ölmesi. Şehitliğin sonucu Allah’ın dininin yayılması ya da korunması olmalı. Kuran’da şehit olmakla ilgili en çarpıcı ayetlerden biri şudur: Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Allah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler. (3/169, 170)

Gerçek anlamda müslüman olamayan birine bu olay korkunç gelebilir. Bu da hayatına müslümanlığı tam yerleştiremediği anlamına gelir bence. Kendi adıma bir düşünecek olursam, ben ne kadar hazırım bilmiyorum, çünkü bu gibi olaylar ahkam kesmekle olmaz, vakti gelince belli olur. Şu an için hayatımızda böyle bir sınav yok. Olsaydı eğer büyük bir sınav olurdu.

Günümüz çağında, Allah rızası için mücadele yolu çok değişti. Kafirler/ateistler üzerimize silahla gelmiyor, bizi yurdumuzdan çıkarmıyor, bize işkence yapmıyor. Onun yerine kitaplar yazıyorlar, tartışma programlarına katılıyor, müslümanlığı kötülüyorlar. Onlarla artık savaşımız tartışma yoluyla, hatalarını göstermekle, ve müslümanlığın gerçekte ne kadar akılcı olduğunu, akıl-ilim ve Allah ilişkisini ortaya koymakla oluyor. Savaş artık bilgi ortamında oluyor.

DAMLA IRMAK 19-11-2007 17:01

Allah (celle celaluhu) razı olsun senmi yazdın bu yazıyı

ŞeKeR * 19-11-2007 17:04

hyr cnm buldum ve hemen sizinle paylaşmak isdedim

h!Rc!n 20-11-2007 12:50

ALLAH(c.c.) razi olsun payla$im icin te$k. :gul:

` baLım. 02-09-2018 19:30

Aklıma 15 Temmuz Şehitlerimiz ve kendi yaşadığım şehirdeki şehit abiler geldi hemen.Elimden geldiğince dua ediyorum.Olay o gün meydana geliyo ve sonraki gün sosyal medyada unutuluyo kimse hatırlamıyo.Öyle bi devirde yaşıyoruz ki birlik,beraberlik vefat etmiş.Yalansın dünya.. Tekrar tekrar şehitlik üzerine yazılan yazıların hepsini okumak istiyorum.Askerimize & Polisimize Allah güç kuvvet versin.Biz uyurken onlar bizi korumaya çalışıyo.Tabi önce Rabbimiz koruyo ama onların görevi gerçekten zor.Yatağıma yattığımda yüreğimi biri sıkıyo vicdanım rahatsız oluyo elimden bi şey gelmiyo sadece terörü lanetleyebiliyorum.Ve onlar için dua ediyorum.Hayat çok zor. :'(


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 12:42 .

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

-

2005-2020 Tatliaskim.com