Müslüman Küs Durmaz
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 23-12-2007, 08:31 #1

●[яαρυηzєl]●

Yasaklı Üye

Müslüman Küs DurmazYüce Allah, Kur’ân-ı Kerîm’de,
“Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah’tan korkun ki esirgenesiniz.“ (Hucurât 49/10) buyurarak müslümanları din kardeşi ilan eden yüce dinimiz, bu kardeşliği zedeleyebilecek her türlü hareketi yasaklamıştır.

Bir hadis-i şerifinde Peygamberimiz (s.a.v),
“Birbirinize buğzetmeyin, birbirinizi çekememezlik etmeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları, kardeş olun. Bir müslümanın kardeşini üç günden fazla terk etmesi (küs durması) helâl olmaz“ buyurmuşlardır.

Yüce dinimiz; birbirimizi sevmeme, birbirimize sırt çevirme, birbiriyle ilişkiyi kesme gibi islâm kardeşliğini zedeleyebilecek kötü huyları yasaklamaktadır. Küs durmak da İslâm kardeşliğini zedeleyebilecek unsurlardandır.

Bu gayeyle Resûlullah (s.a.v),
“Bir müslümanın din kardeşini üç günden fazla terk etmesi (küs durması) helâl değildir. (Öyle ki) karşılaşırlar da; o yüz çevirir; bu da yüz çevirir. Bunların hayırlısı önce selâm verendir“ buyurmuşlardır.

Dinimiz; kardeşliği, üstün ahlâkı, birbirini içten sevmeyi, toplumumuz arasında beliren kırgınlıkları önlemeyi tavsiye etmiştir. Peygamberimiz’i ve ashabını örnek alarak onlar gibi davranmak her müslümanın şiarı olmalıdırBenzer Konular

Görüntüleme:1184, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 23-12-2007, 10:44 #2

[A]b-ı haya[T]

....


Müslümana küs durmak yakışmak ama bizler küslükten geçtim birbirimizi parçalıyoruz hakaret ediyoruz müslüman müslümana düşman olur oldu artık neyse sağol canım

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 02:29 .