Dizi tekrarları

#1
O kadar çok dizi var ki... Kilo ile denebilecek hale geldi. Bu arada şansa gecenin bir yarısı sıcaktan uykun kaçmışsa, bir zamanlar gözünden kaçmışlara rastgeliyorsun. Ya da son dönem dizilerin tekrarlarına.

diziler.jpg" border="0" alt="Dizi tekrarları" title="Dizi tekrarları" />
Mesela "Baba Ocağı"nı kaçırmıştım. Eskilerden bir bölüme takıldım. Fena değil. Gerçi köylü kızlarımız çok fazla bu elbiseye girememişler, "Orda bir köy var uzakta" olmuş ama, konusu sürüklüyor. Tatil yöresine yakın bir köy olması hasebi ile bir nebze "şehre yakın kabul edelim" oluyorsunuz. Şive hususunda bir sorun var. Kolay iş değil bu.

En Son Babalar Duyar

Mehmet Ali Erbil’in konuk oyuncu olduğu bölüme denk geldim. Bugüne kadar yapılmış komedi dizileri arasında hem eski hem de yeni kadrosu ile başarılı bir yapım. Yani tekrarlarını bir daha izlediğiniz zaman yine keyif alıyorsunuz. Sonuçta senaryolar üç aşağı beş yukarı aynı. O kelimelerin ağızlara yakıştığı oyuncuları bulmak önemli olan. İşte bu dizi de o takımı buldu.

Dizi sektörü felaket

Geçenlerde bir vesile ile tanıştım kendisi ile. Şu sıralar kardeşi ile birlikte kendi şirketlerini kurmuşlar. Dizi sektöründe uzun zaman çalışmış. Çok izlenen bir dizide de son bir yıl. Haftada iki gün izin. Bir günü uyumakla geçiyormuş. Diğer gün zaten yeni bölümün teksti çalışılıyor. Ertesi gün de sete. Set çalışanlarının daha da vahim durumda olduğunu söyledi. Çok izlenen bir dizinin ekibi buna isyan edince, başlarına gelen toplu halde işten atılma olmuş. Piyasada o kadar çok eleman var ki. Yeni bir ekip kurmak hiç de zor olmuyormuş. "Şu an şurada karar verelim bir ekip oluşturayım size" dedi. Sendikalaşmanın şart olduğunu da ekledi.

Oyuncular için de durum farksız. Bu ağır çalışma şartları onları da etkiliyor. Çok ünlü iki oyuncumuz çalışma saati getirmiş. Tabii onlar ünlü olduğu için bu istekleri kabul edilmiş! Yani izlediklerimiz gerçekten yoğun ve hatta daha üstü tempolarda oluyor. Hâlâ her hafta bir sinema filmi senaryosu yazmaktan vazgeçilmedi.

Roman uzmanı şirketler

Koliba Film ve Ay Yapım bizim televizyon sektörünün iyi iş çıkaran prodüksiyon şirketleri. Koliba bu yıl da Ayşe Kulin üzerinden yeni bir dizi çekecek. Ay Yapım "Yaprak Dökümü"nden sonra Aşk-ı Memnu ile geliyor.

Ben TRT’nin yerinde olsam o dönem çekilen diziyi ekrana getiririm. Yani Müjde Ar ile Itır Esen ile, Salih Güney ile o unutulmaz Aşk-ı Memnu. Ama fragmanlardan edindiğim izlenim, yeni yapımın da özellikle bayan izleyici grubunu içine alacağı yönünde.

Sina Koloğlu / Milliyetİlginizi Çekebilir


#2
ben yaprak dökümü'nü izliyorum..

10 kere ard arda seyretsem o diziyi sıkılmam..
muhteşem bir dizi bence..
oyuncularda öyle..
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:50 .