Yaprak Dökümü...
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 02-12-2006, 13:27 #21

°Arzu°

Azimli ÜyeBegenerek izliyorum, kaçirmam.

Alt 02-12-2006, 17:59 #22

=> $irine <=

Bizden Biri

ben iZLemiyorum Ama AbLam Cok Sewiyo GüzeL bi DiziYe benziyo

Alt 10-12-2006, 16:15 #23

tatlı_cadım_14

Foruma Alışıyor

tek kelimeyle muhteşemmm

Alt 12-12-2006, 22:05 #24

^^öZgE^^

Foruma Alışıyor


süprr bi dizii yaaa

Alt 16-12-2006, 09:48 #25

türkü_gözlüm

Forumun Tiryakisi

ilk bölümünden bu güne kadar sürekli izledim ve halada cok severek izliyorum bence sevket ferhundeyle evlenerek zaten hayatının yanlısını yaptı ferhunde cok kaprisli ve bol oyunlu bir kadın bakalım sevket daha onun bu davranışlarına ne kadar dayanacak. ayrıca leyla ve nejlada tekrardan o zengin adamın ellerindeler bakalım devamında neler olacak izleyip görüeceğiz..

Alt 22-12-2006, 21:56 #26

{...Nur-u Afra...}

Hayal/et


bilgileriniz için teşekkürler ben kitabını da okumuştum harika bir dizi yaa

Alt 24-12-2006, 16:20 #27

Cansuuu

Yeni Üye


Cok güzel bi dizi

Alt 26-12-2006, 02:42 #28

(*)TaTLı...CaDı(*)

Foruma Isınan Üye

Kitabını Okudum..Filmini İzledim..Diziside Güzel Olmuş Bence...Zaman Buldukça İZliyorum

Alt 19-01-2007, 20:27 #29

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


17.Bölüm Özeti

Ali Rıza Bey’in ailesinden ilk yaprak kopuyor

Ferhunde’nin hikayesi herkesi çok etkilemiştir. O, yine yalan söylemiştir ama bu kez gözyaşları gerçektir. Geçmişi göz yaşları ile yıkar.
Başta Şevket olmak üzere herkes Ali Rıza Bey’in bu duruma ne tepki vereceğini merakla beklemektedir. Ev sessizlik tarafından esir alınmıştır sanki. Ferhunde, artık evde kimsenin yüzüne bakamayacaktır. Ali Rıza Bey’in vereceği kararı beklemez ve evi terk etmek üzere toparlanmaya başlar.
Öte yandan Leyla, Oğuz’dan kesin olarak ayrılmaya karar vermiştir. Ancak hiç beklemediği bir gelişme ile sarsılır. Leyla’nın yaşadıklarına Ferhunde tanık olur. Hem aileye kendini affettirmek, hem de Leyla’ya yardım etmek için olaya karışır.
Leyla ailesine söyleyemeyeceği bir sırrı taşımaktadır. Oğuz’la arasındaki meseleyi halletmek isterken onun gerçek yüzünü görür ve talihsiz kız büyük bir kaza geçirir.
Olayı duyan Ali Rıza Bey hastaneye koşar ve Leyla’nın sırrı açığa çıkar. Ali Rıza Bey duydukları ile yıkılır. Aile ağacından ilk yaprak kopup düşer.

Alt 01-02-2007, 21:18 #30

<^I'm off^>

Deneyimli

ya bn bu diziyi sewşyorum hem de güsel bi dizi ama avrupa yakasına denk geldii için izleyemiyom wala

Alt 14-02-2007, 00:49 #31

angeL-face

Foruma Alışıyor

bıktım çarşamba geceleri ağlamaktan

Alt 18-02-2007, 01:17 #32

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


Bazen erkekler şehveti aşk sanıyor

Yaprak Dökümü...

'Yaprak Dökümü' dizisinin Şevket'i Caner Kurtaran, son dönemin en beğenilen genç oyuncularından. Hülya dergisine konuşan Kurtaran, yıllar önce Şevket'i canlandıran Tarık Tarcan'ı aratmayacak kadar başarılı.

* Liseyi bitirdikten sonra teyzemin vasıtasıyla amatör bir tiyatro grubuyla tanıştım. Ortam çok hoşuma gitti. Yoksa oyuncu olmak gibi bir hayalim yoktu. Sınavlara girdim; Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandım. Okul bitince Devlet Tiyatrosu'nda iki yıl sözleşmeli oyuncu olarak çalıştım. 'Kasabanın İncisi' ve 'Güz Yangını' dizilerinin ardından, 'Kurtlar Vadisi Irak' filminde rol aldım. Şimdi de 'Yaprak Dökümü'nde ailenin oğlu Şevket'i canlandırıyorum.

HALUK BİLGİNER'E HAYRANIM!

* Şevket ile en büyük benzerliğimiz iyi niyetli yapımız. Farkımız ise; o kalabalık bir ailede büyümüş, ben yalnız büyüdüm. Onun çok ilişkisi olmamış, zaten onun duyduğu aşk değil; şehvet. Bazen erkekler kadının şehvetine kapılıp bunu aşk zannediyor, fazla benzerlikler yok o bakımdan...

* Oyuncu olarak Fikret Kuşkan'ı çok beğeniyor ve yaratıcı buluyorum. Yönetmen olarak da Çağan Irmak ile çalışmayı çok isterim. Türkiye'de her rolü oynayabilecek tek isim ise bence Haluk Bilginer... Ona büyük hayranlık duyuyorum.

* İlk görüşte aşka inanırım. İlk görüşte aşık olmalıyım karşımdakine. Belki tanıyınca o insana duygularım değişecek ama piyangodan ne çıkarsa! Sonrası aşk değil zaten. Hayatımda biri var. Çok sürpriz yaparım sevgilime, hediye almaktan hoşlanırım, tipik bir akrep burcuyum. Benim için ilişkide önemli olan güven, samimiyet ve rahatlıktır.Kaynak : Hülya

Alt 21-02-2007, 20:46 #33

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


’Giderek gerçek bir efsane oluyoruz’

‘Yaprak Dökümü’nün otoriter Ali Rıza Bey’i Halil Ergün: “Bu diziyle insanlara güzel mesajlar veriyoruz. Geniş bir kesim dizimizi seviyor ve giderek bir efsane haline geliyor. Bu kadar kalabalık bir izleyici grubumuzun olması, bir sürü abuk subuk hayal satan ürünlerin yanında çok umut verici...”

* Dizide canlandırdığınız Ali Rıza Bey nasıl bir adam?
Biraz nesli tükenmiş bir baba, daha doğrusu nesli yok olmuş insan. Çok bilinen de bir roman kahramanı. Bugüne uzantılarında tabii biraz farklılıklar çıkıyor çünkü roman günümüze adapte edildi. Belli değerleri korumaya çalışan, ailesini bir arada tutmaya çalışan bir emekli kaymakam Ali Rıza Bey....

* Siyasal mezunusunuz. Oyunculuk merakı nereden geliyor?
Çok eski... Lise yıllarım Türkiye’de tiyatronun altın çağının yaşandığı bir dönemdi. Bütün Anadolu’da tiyatrolar vardı, düşünce hayatında bir kıpırdanma söz konusuydu. Türk tiyatrosu üzerine de büyük tartışmalar vardı. Halk tiyatrosu, devrimci tiyatro, klasik tiyatro gibi kavramların konuşulduğu dönemlerdi. Bizim de gençler olarak hayata başka türlü bakmayı çalıştığımız günler... Şahsi olarak da benim kendimi ifade edecek bir yer aradığım zamanlar... Mülkiye’de çok önemli bir tiyatro hareketi başlamıştı. Tiyatro, benim için bir sevda gibi değildi, kendimi ifade edecek bir alan anlamına geliyordu. Çok keyif aldım. 12 Mart’tan sonra da 1974 yılında sinemaya başladım.

* Yaprak Dökümü’ne nasıl ’evet’ dediniz?
Arka arkaya diziler yaptım. Çok yorgundum aslında, hiç düşünmüyordum yeni bir şey... Ama ‘Yaprak Dökümü’ deyince düşündüm. Çünkü biraz kalitenin düştüğünü görüyordum, biraz kolaj kültürüne dönüşüyordu diziler. Zengin bir edebiyatımız var. Kitleleri avlayan projelerdense kaliteli bir şey olmasını tercih ettim. Kültürel çözülmenin yaşandığı bugünlerde güzel bir mesaj verecektik bu diziyle, o yüzden kabul ettim.

ALİ RIZA’YLA BENZİYORUZ

* Ali Rıza ile benzer yönleriniz var mı?
Tabii... Her ne kadar kalabalıkların insanı olsam da modern ilişkilerin içinde olsam da klasik bir yanım var. Bir de ahlaki fazileti savunuyorum. İnsanların çağlar boyu değişmeyen hasretlerinin takipçisi olmaya çalışıyorum, izler buluyorum bu yüzden kendimde. Ali Rıza Bey’in çok iyi inşa edilmesi gerekiyordu, hâlâ da çalışıyorum.

* Hep ataerkil baba rolleri teklif ediliyor size, sebebi ne olabilir?
Televizyonda öyle başladı. Herhalde iyi beceriyorum bu işi diye, bir de yaşımız ve dönem gereği de olabilir. Bir dahaki çalışmalarda daha renkli öneriler gelmesini ve değişmesini istiyorum. 70 tane sinema filminde çok değişik karakterleri canlandırdım ama televizyonda hep baba oynuyormuşum gibi geliyor.

* Dizinizde Türkçe çok düzgün kullanılıyor. Diğer dizileri bu anlamda nasıl değerlendiriyorsunuz?
Hepsini seyredemiyorum tabii ama yakaladıklarım oluyor. Gençler sokak dilini kullanıyorlar. Bu naturalizm değil. Naturalizm demek, sarkmanın, kirlenmenin birebir sanat eserinde sergilenmesi olmamalı. Gurur duyarak konuşabiliyorum ki insanlara güzel bir şey sunuyoruz.

* Reytinglerde Çarşamba akşamının sarsılmaz galibi ‘Avrupa Yakası’nı bile geçmeyi başardınız...
Evet, çok sevindirici, geçmese de önemli değil. Geniş bir kesim dizimizi seviyor ve giderek efsane haline geliyor. Bu kadar geniş bir kesimin dizimize ilgi göstermesi, bir sürü abuk subuk hayal satan ürünlerin yanında çok umut verici...

* ‘Yaprak Dökümü’ndeki gibi ağır dramlar yaşayan ve bir daha toparlanamayan çok aile var değil mi ülkemizde?
Evet, hele büyük kentlerde müthiş bir çözülme var. Nasıl toparlanacak bilmiyorum.

BEN LEYLA’YI AFFEDERDİM

* Kızınız Leyla’nın olaylı bir evliliği oldu, siz karşı çıktınız. Leyla gibi bir kızınız olsa, onu affeder miydiniz?
Tabii, ben ideolojik olarak affederim. Çünkü insanoğlunun davranışlarının, eylemlerinin, tasarruflarının toplumsal çevreye bağlı olduğunu biliyorum. İnsanlar tek başına kötü ya da yanlış değildir. Onları bu hale getiren şartlardır. İnsanların hatalarına, yanlışlarına onu mahkum etme durumunda aldırmam. Hikayede de öyle olmayacaktır. Leyla’yı eleştirmek ama aynı anda sahip çıkmak lazım. Kötü bir şey yaptı diye gözden çıkarmak olamaz. Çevremde çok yakın bildiğim bir aile var. Kızları kaçmış, annesi ne yapayım burada kötü olacağına orada kötü olsun diyor. Dehşete kapıldım. Çocuk17 yaşında... Sonuna kadar bırakmayacaksın. Çünkü uçurum her taraf, dışarının soluğu doğru değil. Zaten Ali Rıza da gerici biri olduğu için değil, dışarının şartlarına güvenmediği için çocuklarının üzerine titriyor.

* Dizi dışında neler var gündeminizde?
Her sene öneri getiriyorlar ama ben tiyatrodan çok korkuyorum. Bazı projeler var sinemada ama o da diziyle birlikte gitmiyor. Boşu boşuna yapmam.

20/02/07 vatan tv

Alt 22-02-2007, 14:50 #34

GhøuL

Forum Üstadı

Harika bir dizi bence.. Ama Avrupa Yakasi'yla ayni anda basliyo olmasi kötü ya bi onu bi onu izlemekten kafamiz dönüyoo ) paylasimlariniz icin tskler

Alt 22-02-2007, 16:00 #35

KaLpS!z_C@D!

öLüM YaKıN BaNa


evet ya çok güzel bir dizi bağımlısı oldum paylaşımın için sağol

Alt 23-02-2007, 13:14 #36

helinn

Deneyimli


harika bii dizii we cohq anlamlıı cohq şey öğretio insanlara...

Alt 23-02-2007, 22:31 #37

|bayaNeşter|

kimSesiz


ben bayılıyorum bu diziye ya ellerine sağlık

Alt 26-02-2007, 02:21 #38

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


Yaprak Dökümü’nün Ali Rıza’sı babaların babası HALİL ERGÜN...

Bazı oyuncular, içlerinde yer aldıkları her projeye renk katıyorlar. Onların rol aldığı yapımlar her zaman çok seviliyor, çok seyrediliyor. Eğer diziyse, bir ekran klasiği haline geliyor. Eğer filmse, gişe rekorları kırıyor, ödüllere boğuluyor. Bu isimlerden birisi de Halil Ergün. Yani reytinglerde her hafta rakipleriyle arasını biraz daha açan Yaprak Dökümü’nün dürüst, sevgi dolu Ali Rıza Bey’i. Ya da Baba Evi’nin Mahmut’u, Pembe Patikler’in Cihangir’i, Büyük Yalan’ın Ethem’i. Halil Ergün, en sevilen dizilerin vazgeçilmez karakteri. O, aynı zamanda Yeşilçam’ın birçok önemli yapımına da hayat veren bir isim. Gelin sayalım, Halil Ergün filmlerini birlikte hatırlayalım. Usta oyuncu İznik doğumlu. Sinemaya, tiyatrodan geçmiş. İlk filmi İzin’i, Yılmaz Güney’le birlikte çekmiş. Ardından Maden gibi, Yolcular, Şalvar Davası, Kaşık Düşmanı, 72. Koğuş, Suyun Öte Yanı, Katırcılar, Mum Kokulu Kadınlan gibi Yeşilçam efsaneleri gelmiş. Sayıları 50’yi aşan filmler, Halil Ergün’ün nefis oyunculuğuyla güçlenmiş. Bu roller Ergün’e, Ankara Film Festivali’nde en iyi yardımcı erkek oyuncu, Adana Altın Koza’dan ise en iyi erkek oyuncu ödülünü getirmiş. Bütün bu görkemli geçmişi yazınca, bazı isimlerin başarısının sırrı da biraz daha kolay anlaşılıyor. Ekranların sevilen dizilerini taşıyan bu isimlerin ardında, uzun yılların deneyimi ve sanata adanmış bir ömür yatıyor.

kaynak:22/02/07 vatan tv

Alt 26-02-2007, 10:16 #39

(...GÜLGÜZELİ...)

Aktif Üye

bilgilerin için tşkr

Alt 01-03-2007, 11:24 #40

besnili

Yeni Üye

cok guzel bir dizi cok hos sanki gercekten bir aile gibiler..

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:35 .