#41
bu dıı mukemmel *zaten ben kıtabını da okumustum#42
Reşat Nuri Güntekin'in bu güzel eserinin diziye çevrilmesi güzel.


#43
çok güzel bir dizi hiç kaçırmam


#44
Güzel bir dizi vakit buldukça izlerim... Ferhunde'yi çok beğeniyorum güzelll biri...


#45
ben kitabını okudum beni ençok bi babamım çöküşü etkiledi utanmasam erkek başımla ağlıyacaktım walla


#46
Begenerek izliyorum, kaçirmam hiç


#47
bende aynen guzel bir dizi


#48
25.Bölüm Özeti

Ali Rıza ve ailesini zor günler bekliyor.


Oğuz ve Ceyda’nın gizli sığınağını keşfeden Ferhunde, eline geçen fırsatı değerlendirmek için hemen harekete geçer. Paniğe kapılan Oğuz onu susturmanın yollarını aramaktadır.

Her zaman babasının en büyük destekçisi olan Fikret, ondan gittikçe uzaklaşmaktadır. Fikret, Ali Rıza Bey’in uzattığı eli geri çevirmez, ama açılan yaraları kolay kolay kapanmayacaktır.

Reklam ajansıyla anlaşma imzalayan Sedef’in önünde yepyeni bir dünyanın kapıları açılır.

Kredi kartı borçları Şevket’in kabusu olur. Ödeme güçlüğü çeken Şevket, bunun çözüm olmadığını bile bile borcu borçla kapatma yoluna gider.
Ferhunde’nin altın gününde yaşananlar, evde büyük olayların çıkmasına neden olur. Fikret ve Ferhunde arasında gerilen ipler sonunda kopma noktasına gelmiştir.


#49
çok güzel bi dizi ya hiç kaçırmam falla


#50
27. bölüm özeti

Ali Rıza Bey, yine babalığını yapıyorAli Rıza Bey’in, Şevket’in borçlarını ödeyebilmek için evi satmaya karar verdiğini öğrenen Ferhunde çok sevinir. Yeni bir evin hayalini kuran Hayriye Hanım da gelen müşterilere evi beğendirebilmek için elinden geleni yapar.
Oğuz, Ferhunde’nin şantajına boyun eğmek zorunda kalır. Oğuz’la Ceyda’nın ilişkisini öğrenen Fikret de karşısına dikilir. Etrafındaki kadınların baskısına dayanamayan Oğuz huzuru Necla da aramaktadır. Necla ise Ali Rıza Bey’in çok beğendiği ve takdir ettiği Cem’le ilgilenmektedir.
Sedef reklam yıldızı olma yolunda ilerlerken kıskançlık krizine giren Ferhunde, hırçınlıkla bir yere varamayacağını anlayıp taktik değiştirir.
Leyla ve Oğuz, Yaman’ın davetini geri çevirmezler. Çiftlik evinde Yaman’ın verdiği haber, Leyla’nın kanını dondurur.


#51
Gün geçmiyor ki bir dizide hata olmasın. Biz üstüne gittikçe hatalar çoğalıyor. Bu sefer de halkın en çok izlediği dizi olan "Yaprak Dökümü"nde hata yapıldı.

Maddi sıkıntı çeken Ali Rıza Bey evini satarak sıkıntıdan kurtulmaya çalışır. Sonunda bir müşteri çıkar evi almak için. Adam kaparoyu bile verir. Ama evin bahçesi belediye tarafından istimlak planı içinde olduğu için satılamaz. Aldığı kaparoyu harcayan Ali Rıza Bey ve ailesi sıkıntıya düşer. Sonunda kaparo denkleştirilir ve iade edilir. Ev halkı tekrar karamsarlığa bürünür. Evet işte hata burada. Bahçenin bir kısmının istimlak edilmesi, o kısmın elden gitmesi anlamını taşımaz. İstimlak edilen kısım kadar mal sahibine para verilir. Evin satış bedeli ne ise istimlak edilen bölüm hesaplanır ve mal sahibine istimlak bedeli olarak verilir. Yani maddi sıkıntı içinde olan ev halkı istimlak edilen bölümün değeri kadar para alır. Bu da ev halkına maddi bir yarar sağladığı için sıkıntıların son bulması gerekir.

Ama dünkü dizide bu olay sanki istimlak edilecek bölümün bedelsiz olarak alınacağı iması verildi. Bu konu tamamen yanlış işlenmiştir. İstimlak demek el konmak anlamına gelmez. İstimlak demek; İstimlak edilen yerin mülk sahibine bedeli kadar para ödemek demektir. Kısacası dizide işlendiği gibi sonuç vahim değil aslında iç açıcı bir durumdur.

"Yaprak Dökümü" ekibine yaptıkları bu yanlışı hatırlatırız. Halkı yanlış bilgilendirmemelerini tavsiye ederiz. Kısacası işlenen konuda bilgi sahibi olmak gerekir. Bizden söylemesi


alinti


#52
30.Bölüm
Ali Rıza Bey bir kez daha yıkılıyor


Ali Rıza Bey, Cem’in ailesinin ziyarete geleceğini söyleyince evin havası bir anda değişir. Hayriye Hanım, Necla’yı istemeye geleceklerini düşünerek umutlanır.
Ferhunde, Şevket’i ayrı eve çıkmak için ikna etmeye çalışır. Ona göre Ali Rıza Bey ve ailesi Şevket’in sırtında yüktür. Konuşmaları duyan Ali Rıza Bey bir kez daha yıkılır. Oğuz’un Leyla’ya araba alması, Necla ve Leyla arasındaki gizli çekişmeyi körükler. Hayriye Hanım çok mutludur. Fikret ise bu hediyenin sus payı olduğunu bilmektedir. Yaman’ın tuttuğu dedektif önemli ipuçlarına ulaşır. Oğuz, Necla’nın Cem’le yakınlaşmasına daha fazla dayanamaz, ısrarlı tutumu Necla’nın kafasını karıştırır. Cem’lerin ziyaretiyle neşesi yerine gelen Hayriye Hanım’ı o gece
çok kötü bir sürpriz beklemektedir.


#53
Duygum bilgilendirdigin icin tesekkurederim....

Yeni bölüm yine heycanli olacaga benziyor..


#54
duygum diyince üzerime alindim ebruscum,forumdaki adaslarim cogaliyor.. Cok heyecanli gidiyor sonu nereye baglanacak cok merak ediyorum..


#55
üstüne alinabilirsin tatlim sana demistim zate ben baska duygu taimiyomki
aynen valla gercekten her gecen bolum daha bir heycanli olmaya basladi...


#56
COK GUZEL BIR DIZI E DE HEYECANLI...


#57
güzel bir dizi ilgimi çekti benım yani değisik


#58
Yaprak Dökümü...

31. Bölüm

Hayriye öfkeden çıldırıyor

Necla ve Oğuz’u birlikte gören Hayriye beyninden vurulmuşa döner.
Necla için artık kurtuluş yoktur. Hayriye öfkeden çılgına dönmüş gibidir. Necla ağlayarak ona her şeyi itiraf eder. Fikret de durumu öğrenir. Hayriye’nin toparlanması uzun sürmez. Olayı gizleyecek, hatta hiç yaşanmamış kabul edecektir. Ama bu Fikret’in kabul edebileceği bir şey değildir.
Durumu öğrenen Ferhunde’nin eline büyük bir koz geçmiştir. Bunu en iyi şekilde kullanacaktır. Hayriye’ye bütün olanlara Sedef’in sebep olduğunu söyleyerek dikkatini başka yöne çeker. Hayriye hırsını Sedef’ten almaya kalkışınca, kıyamet kopar.


#59
31.bolum fragmanı31.BöLüm 2.Fragmani
#60
çok güzel ve hoş bir dizi ama onun kitabı ile hiç bir alaksı yok sadece isimler aynı ama kitabı daha güzel
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 07:53 .