Yaprak Dökümü...
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 19-10-2006, 23:23 #1

AkaSya.

Bizden Biri

Yaprak Dökümü...Değerlerine bağlı bir aile!

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden günümüze uyarlanan Yaprak Dökümü, değerlerine bağlı bir ailenin sosyal ve ekonomik şartlara direniş öyküsünü ekrana taşıyor.

Bütün hayatını beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz ahlak vermeye adayan Ali Rıza Bey, bir haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul’da üniversiteyi kazanınca, ailece İstanbul’a yerleşmeye karar verirler.
Aileden kalma eski evin tadilatı, Leyla’nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe’nin okul masrafları derken Ali Rıza Bey’in emekli ikramiyesi erimeye başlar. Ali Rıza Bey yeniden çalışmaya başlar. Yeni işinde de ilkelerinden ödün vermesi istenince yine istifa eder.

Şartlar artık daha zor olduğu için, Hayriye Hanım bu kararını desteklemez ve evde huzursuzluklar başlar. Askerden dönen Şevket bir bankada çalışmaya başlayınca Ali Rıza Bey’in yükü hafifler. Ama Şevket gönlünü evli bir kadına kaptırınca işler değişir. Ferhunde kısa zamanda dizginleri ele alır. Evin bütün düzenini değiştirir.

Ferhunde’nin bitmek tükenmek bilmeyen istekleri, Leyla ve Necla’nın hesapsız harcamaları aileyi zor duruma düşürür. Ali Rıza Bey dirense de karşı koyacak gücü yoktur. Ekonomik gücüyle birlikte otoritesini de kaybetmiştir. Rüzgar sert esmekte, ağacın yaprakları birer birer dökülmektedir.Benzer Konular
 • yaprak dökümü...
  romanın konusundan çıkmış hala uzatılamya çalışan çığrından çıkmış bir dizi.....

 • Yaprak Dökümü...
  Sonbaharın hırçın rüzgarlarının arasındayım şimdi, Yaprak Dökümü, Yaprak döken kuru bir ağaç gövdesine tutun...

 • YAPRAK dökümü...
  Içimde derin sessiz ve dipsiz bir ...

 • YaPRaK DöKüMü...
  Içimde derin sessiz ve dipsiz bir kuyu var!... Gün geceye teslim oldugunda, Sere hüzün çöktügünde , Mutluluk a...Görüntüleme:17153, Cevaplar:269

İlginizi Çekebilir >
Alt 21-10-2006, 09:59 #2

İmpecca.

.


bilgi için tşkler...!!!!

Alt 22-10-2006, 04:55 #3

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


7.Bölüm

Şevket ile Ferhunde evleniyor


Ferhunde’nin istediği olmuş, Şevket zorla da olsa ailesini Ferhunde ile yapacağı evliliğe ikna etmiştir. Ferhunde aile ile tanışmaya eve gelir. Ali Rıza Bey için bu durumu kabul etmek çok zordur. Ama yine de evdeki huzuru bozmamak için Ferhunde ile tanışmayı kabul eder.
Ferhunde daha ilk karşılaşmalarında Ali Rıza Bey’in yıkılması zor bir kale olduğunu anlar.
Hayriye ve Fikret de Ferhunde’ye hemen ısınamazlar. Ama kızlar, Necla ve Leyla ilk andan itibaren Ferhunde’den çok etkilenirler.
Şevket’e umutsuz bir aşkla bağlanan Sedef, Şevket’le Ferhunde’nin ilişkisi aile tarafından da kabul edilince perişan olur. Artık yaşadıklarına dayanamayacak hale gelir ve Şevket’e bir mektup bırakarak intihara teşebbüs eder. Kızını baygın bir halde bulan Neyyir hanım çılgına döner, feryat figan Ali Rıza Beylerden yardım ister. Sedef’i apar topar hastaneye kaldırırlar.
Ali Rıza, Sedef’in baygın haldeyken bile avucunda sıkı sıkı tuttuğu mektubu bulur ve Sedef’in Şevket’e olan aşkını şaşırarak öğrenir. Sedef kurtarılır ama kalbi onarılamaz şekilde kırıklar içindedir. Özellikle Şevket’in evlilik hazırlıklarına başladığını duyunca kahrolur. Bu günlerde sırrını paylaşan Ali Rıza Bey onun yanındadır. Ali Rıza bey için Şevket’in evliliği “ bir hatanın telafisidir.” Düğün yapılmasına bunu aleme ilan etmeye gerek yoktur. Ama yine Hayriye, Şevket cephesine yenilir. Düğün günü yaşanacaklar gelecek günlerin habercisi olacaktır.

Alt 24-10-2006, 20:13 #4

SnnR

Forumun Tiryakisi


EvleniorLarya Grrrr Bilgi icin tsKler

Yaprak Dökümü...

Alt 25-10-2006, 14:01 #5

AkaSya.

Bizden Biri


Yaprak Dökümü...
Yaprak Dökümü...
Yaprak Dökümü...
Yaprak Dökümü...

Alt 06-11-2006, 01:02 #6

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


8. Bölüm: Ali Rıza ve Hayriye oyuna geliyor


Şevket’in düğünü sürpriz konukların gelişiyle hareketlenir. Oğuz’u kendi evlerinde gören Necla şaşkın, Ali Rıza ise öfkelidir. Ferhunde’nin eski eşi de sarhoş vaziyette gelip Şevket’e tehditler savurunca ortalık karışır.
Ferhunde daha ilk günden evde hakimiyetini kurmak ister. Fikret’le sürtüşmeler başlar. Şevket’e sürekli ailesini şikayet eder. Arada kalan Şevket iki tarafı da idare ermek için çabalar. Ferhunde, Leyla ve Necla’yı etkisi altına almayı başarır. Bu arada Necla’nın Oğuz’la ilişkisini de öğrenir.
Ali Rıza Bey, bir yayın eviyle anlaşır. Evde tercüme yapmaya başlar. Fikret de ona yardımcı olmaktadır.
İzin kullanan Ferhunde işten ayrılmaya karar verir. Bu arada evde rahat hareket edemediği söyleyip, Şevket’e sürekli sızlanmaktadır. Şevket’i anne ve babasını hafta sonu tatiline göndermek için ikna eder. Şevket onlar için adada bir otelde yer ayırttığını söyleyince Hayriye çok sevinir. Ali Rıza önce karşı çıksa da Hayriye’yi mutlu etmek için kabul eder. Baş başa bir iki gün geçirmek ona da iyi gelecektir. Yola çıktıklarında ikisi de çok mutludur. Kapkaççıların Hayriye’nin çantasını çalmasıyla sevinçleri yarım kalır. Ada yerine karakola gitmek zorunda kalırlar.
Mecburen eve dönerler. Evde onları bekleyen sürprizi görünce, Ferhunde’nin oyununa geldiklerini anlarlar.

Alt 06-11-2006, 01:05 #7

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Alt 07-11-2006, 17:33 #8

(+PeriLiçeM+)

##MuSMuTLu##


bilgiler için teşekkürler..

Alt 17-11-2006, 15:25 #9

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


9.bölüm

Yüzünü bile görmek istemediği Oğuz’u kendi evinde, kızlarıyla birlikte eğlenirken gören Ali Rıza, çok öfkelenir. Şevket’in onları hafta sonu tatiline gönderme sebebi belli olmuştur. Hayriye de çok kırgındır. Şevket, Ferhunde ve kızlar, Ali Rıza’nın hışmından paylarına düşeni alırlar. Evde yeniden soğuk rüzgarlar esmeye başlar.
Ferhunde ile Şevket, Yaman’ların evine iadeyi ziyarete giderler. Lüks ev Ferhunde’nin gözlerini kamaştırır. Yaman’ın eşi Ceyda’nın eski arabasını satışa çıkardığını duyan Ferhunde, Şevket’e emrivaki yapar ve arabaya talip olur. Ödemeler için bankadan kredi alacaktır. O gün eve arabayla dönerler. Leyla ve Necla çok sevinçlidir.
Necla’nın kendisinden uzaklaştığını fark eden Oğuz, Leyla’nın peşine düşer. Ona cep telefonu hediye ederek gözünü boyamaya çalışır. Hayriye evdeki huzursuzluğun son bulması için Ferhunde’yle konuşur. Ali Rıza’dan özür dilemesini ister. Özür dilediği halde Ali Rıza’yı yumuşatamayan Ferhunde bunu kendine yediremez.
Oğuz’un hediyesini kabul ettiğine pişman olan Leyla, gizlice onu arar ve telefonun parasını ödemek için görüşmek ister. Ferhunde konuşmayı duyar. Ali Rıza’dan intikam almak için onu can evinden, çocuklarından vurmak için plan yapar ve başarılı olur. Leyla ve Necla birbirlerine düşerler.
Ferhunde’nin isteklerinin ardı arkası gelmez. Evi müteahhide verme hususunda Hayriye ve Şevket’i ikna eder. Ali Rıza’yı razı etmesi için Şevket’e baskı yapar. Şevket, babasını yemeğe çıkarır. Ali Rıza oğluyla baş başa birkaç saat geçireceği için mutludur. Keyifli başlayan gece hayal kırıklığıyla biter.


Yaprak Dökümü...

Alt 17-11-2006, 15:27 #10

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


10.bölüm
Ali Rıza, evi müteahhide vermeyi teklif eden Şevket’e sert tepki gösterir. Baba yadigarı evini ancak o öldükten sonra yıkabileceklerini söyler. Şevket, Ferhunde’nin ısrarıyla yaptığı tekliften dolayı pişman olur. Ali Rıza biraz yatışmak için sahilde tek başına yürürken, çocuğuyla birlikte gece vakti sokağa atılan genç bir kadını, serserilerin tacizinden kurtarır.

Genç kadın baba evine sığınmak için yola çıkmıştır. Eve kadar ona eşlik eden Ali Rıza, kadının hikayesinden çok etkilenir. İçini sızlatan bu olayı Hayriye’yle paylaşmak ister. Ama Ferhunde, Hayriye’nin de aklına girmiştir. Hayriye de müteahhit konusunu açınca Ali Rıza sinirlenir ve tartışırlar. Ali Rıza genç kadından söz edemez.

Sabah kahvaltıda kesin tavrını koyan Ali Rıza konuyu bir daha açılmamak üzere kapatır. Bunu hazmedemeyen Ferhunde hırsını Şevket’ten alır.

Neyyir’e evdeki huzursuzluğu anlatıp dert yanan Hayriye, onun tavsiyesiyle evde tütsü yakıp, okuyup üflerken Ferhunde’ye yakalanır. Ferhunde yolda Ali Rıza ve akşam tanıştığı genç kadını görmüştür. Bunu Ali Rıza’ya karşı koz olarak kullanmak ister.

Leyla’ya kancayı takan Oğuz sürekli peşinde dolaşmaktadır. Neyyir bir akrabasının cenazesi için şehir dışına gider. Leyla ve Necla gece Sedef’le kalırlar. Leyla, Oğuz’un ısrarıyla gece gizlice evden çıkar ve onun tuzağına düşer.

Leyla başına gelen olayı kimseye anlatamaz. İçine kapanır. Sonunda Fikret’in baskına dayanamaz ve her şeyi anlatır. Fikret öfkeden çılgına döner ve soluğu Oğuz’un ofisinde alır.

Bu arada Ali Rıza’nın ailesinin büyütüp evlendirdiği Süreyya eve gelir. Hayatta kimsesi kalmayan yaşlı kadına seve seve kucak açarlar. Süreyya’nın çantasındaki sararmış fotoğraflardan biri büyük bir sırrı açığa çıkarır.Yaprak Dökümü...

Alt 17-11-2006, 15:34 #11

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Alt 17-11-2006, 15:36 #12

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Alt 17-11-2006, 15:53 #13

türkü_gözlüm

Forumun Tiryakisi

gerçektende cok güzel bir film ben adeta tiryakisi oldum bunun daha önceden sinema filmi yapılmıştı onu izlemiştim oda cok güzeldi bütün herkes evleniyorlar ama en sonunda yine herkes babalarının evinde toplanıyorlar en fazla acıyıda evin sivri dilli ablası cekiyordu umarım devamında dahada güzelleşir teşekkürler resimler ve bilgiler için arkadaşlar

Alt 17-11-2006, 15:57 #14

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


evet gercekten cok guzel bir dizi cok güzel bir yapim.. aile dizilerine pek onem vermezdim ama yaprak dökümünu ilk izledigimde bagimlisi oldum gercekten cok hos bir dizi..

Alt 17-11-2006, 16:08 #15

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Alt 17-11-2006, 16:15 #16

SeSSiZ_CiGLiK

..мüпzενı..


Yaprak Dökümü...

Yaprak Dökümü...

Alt 18-11-2006, 12:52 #17

gece mavisi

Foruma Isınan Üye


çok harika bir dizi hiç kaçırmıyorum sabırsızlıkla bekliyorum gününü çok güzel oyuncular var senaryo çok güzel aile hayatını çok güzel işlemiş süper bir dizi herkese tavsiye ederim izlemelerini tiryakilik yapıyo zaten

Alt 19-11-2006, 20:05 #18

efşan

Forumun Tiryakisi

çok güzel bir film

Alt 30-11-2006, 00:43 #19

GamzeLim

Yüreğimdeki Yağmurlar


12.bölüm

Ferhunde ve Şevket şiddetli bir şekilde kavga ederler ve Şevket evi terk eder. Evdekiler ne olduğunu anlayamamıştır. Gerginlik giderek büyür. Öte yandan Şevket’ten tamamen ümidi kesen Sedef, Nezih’in teklifini kabul eder. Evlenip Amerika’ya gidecektir. Nezih’in ailesi Sedef’i istemeye geleceklerini haber verir. Bu haberle sevinen Neyyir Hanım, Ali Rıza Bey’den yardım ister. Başlarında büyük olarak o gece bulunmalarını ve Sedef’e babalık etmesini rica eder. Sedef’in Şevket’e aşkla bağlandığını bilen Ali Rıza, Sedef’i karşısına alır ve gerçekten bu evliliği isteyip istemediğini sorar. Sedef kararlıdır. Söz kesileceği gün, Ferhunde ve Şevket’in arasının iyice açıldığını öğrenen Sedef herkesi şaşırtır. Sedef, Şevket’e nihayet aşkını itiraf eder.

Alt 30-11-2006, 00:53 #20

*** ßeyaz GüL ***

Deneyimli


valla şu sıralar en çok seyrettiğim iki diziden biri kitabıı okumuştum üstünede diziyi seyredince kahramanlar kafamda canlanı veriyo harika bi dizi ya çok seviyorum

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:15 .