Diziler insanları uyutuyor mu?

#1
Kanal D'de ekrana gelen 'Genç Bakış'ın patronu Abbas Güçlü'nün 'Türk halkı dizilerle uyutuluyor' sözlerine oyuncular ve yapımcılar yanıt verdi...

Yapımcıların görüşleri

Faruk Turgut (Gold Film'in sahibi): Katılıyorum kesinlikle. Uyutulma bir yerden dikte edilen ya da yönlendirilen bir şey değil. Toplumun beklentileriyle şekillenen bir şey. Toplum bundan haz ediyor. Sorgulamadan irdelemeden, hiçbir şekilde soru sormadan verilen her şeyi oturup seyrediyor.

Fatih Aksoy: (Medyapım'ın ortağı): Abbas'ın yaptığı bir televizyon formatıdır. Diziler de yarışmalar da televizyon formatıdır. Bunlar uytuluyorsa hep beraber uyutuyorlar. Sadece dizi olarak bakmamak gerekiyor.

Birol Güven (Mint Yapım'ınsahibi): Hükümet yapımcıları büyük bir masa etrafında topluyor. 'Hadi arkadaşlar dizi yapın milleti uyutalım' diyor. Böyle bir şey mi hayal ediyor Abbas Güçlü? O masada ben hiç bulunmadım. Bunu müzik için, sinema için, dizi için, yarışma programları için her şey için söyleyebiliriz. Uzaktan kumanda diye bir alet vardır. Çok demokratik ve çok adaletli, eşitlikçidir.

Oyuncuların görüşleri

Selin Demiratar: Dizilerin eskisi kadar insanların hayatına giridğini veya büyük gündemler oluşturudğunu düşünmüyorum. Belki insanlar gündemdeki sorunlarla şu anki kadar ilgili değildi. Ama izleyici son senelerde haberleri de tartışma programlarının da gazeteleri de düzenli bir şekilde takip ediyor. Toplum olarak bilinçleniyoruz. Diziler eski şaşaalı dönemini bitirdi.

Tamer Karadağlı: Uyutulduklarını sanmıyorum ama tabii ki dizilere bir bağımlılık var. O kadar çok dizi var ki olmamaması mümkün değil. Tutan bir dizi varsa da çok ciddi izlenme rekorları kırıyor. Bu Türk halkının uyutulduğu anlamına gelmiyor diye düşünüyorum.

Fadik Sevin Atasoy:Televizyonun genel yapısı göz önüne alınarak bütününün bir eğlence hatta kimi zaman vakit geçirmece hedefli popüler bir mecra olduğunu katılıyor. Hiç bir televizyoncu 'Biz sekizinci sanatı yapıyoruz' demez zaten ama bunun faturasının dizilere çıkarılmasını doğru bulmuyorum.

Tolga Karel:Bu düşünceye katılmıyorum. Çünkü diziler Türkiye gerçeğini yansıtıyor. İnsanların şu anda tek bir eğlencesi var o da televizyon. Ondan mahruk bir şekilde mi yaşasınlar? Kesinlikle çok yanlış bir düşünce.

Burçin Terzioğlu: Bir haftada 90 dakika dizi çekip bunun çok kaliteli olmasını kimse beklemesin. Artık izleyici çok seçici, tercihleri doğru kullanıyorlar. Kimsenin uyutulduğunu düşünmüyorum.

İlginizi Çekebilir
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 18:21 .