Anime Diziler
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 21-05-2011, 19:12 #181

Elif

MusmutluKatekyo Hitman

Anime Diziler

Hikaye'nin konusu

Sawada "Tsuna" Tsunayoshi, her konudaki beceriksizliğini saymazsak, oldukça sıradan bir öğrencidir. Ancak Tsuna'nın hayatı, kendisini eğitmek için İtalya'dan gelen Reborn ile oldukça sıradışı bir hâl alır. İlk başta, sıradan bir bebek sandığı Reborn, Tsuna'ya, kendisinin Dokuzuncu Vongola'nın onu İtalya'nın en büyük mafya ailelerinden biri olan Vongola'nın 10. nesil patronu olarak eğitmek amacıyla yollandığını açıklar. Tsuna, Reborn'a inanmasa da Reborn, Tsuna'yı "Son Arzu Kurşunu" ile vurunca Tsuna, plâtonik aşkı Kyoko'ya olan aşkını söylemek için içinde inanılmaz bir güç bulur ve deliler gibi üstünde sadece iç çamaşırıyla sokaklarda koşmaya başlar.

Yavaş yavaş Tsuna'ya bir mafya ailesi başlayan Reborn'un, Tsuna için bir çok sürprizi vardır.


Karakterler
Sawada Tsunayoshi
Anime Diziler

Vongola ailesinin X. patronudur. Diğer adayların gizemli bir şekilde öldüğü ve ilk patronun büyük büyük büyük torunu olduğundan bu ünvan kendisine verilmiştir. Kendisi ne kadar Vongola X. olmak istemese de bundan kaçışı yoktur.
Reborn
Anime Diziler
Bebek suratına sahip bir kiralık katildir. Vongola IX. tarafından Tsuna'yı eğitmesi için için Japonya'ya gönderilmiştir. Yöntemleri şiddetli ve aşırıya kaçsa da Tsuna'dan ümidi kesmez, günün birinde onun gerçek bir Vongola X. olacağını ve ailesini koruyacağını biliyordur.
Gokudera Hayato
Anime Diziler
Tsuna'nın sınıf arkadaşı. İtalya'dan transfer öğrenci. Orada eğitim görmüş bir dinamit ustasıdır. Tsuna'nın gerçek kimliğini biliyordur.Tsuna onun için gözünü kırpmadan hayatını feda edebileceği ve onun izinden gideceğine inandığı tek kişidir. Tsuna'ya saygı açısından hep "onuncu" diye hitap eder. Ayrıca kendi kendine Tsuna'nın sağ kolu olarak ilan etmiştir (XD)
Yamamoto Takeshi
Anime Diziler
Tsuna'nın sınıf arkadaşı. Kendisi Beyzbol hastasıdır.Herşeyi bir oyun olarak görür.Zamanla gücü ve Tsuna'yla olan arkadaşlığı sayesinde o da aileye katılır.
Sasagawa Ryohei
Anime Diziler
Kyoko'nun abisi. Box meraklısıdır. Her zaman enerjiktir. Tsuna'dan bir yaş büyüktür. Reborn her nasılsa onun box öğretmenidir ve yetenekleri sayesinde o da aileye katılır. Hiç bir zaman ağzından "To The Extreme!" lafını esirgemez.
Hibari Kyoya
Anime Diziler
Okulun disiplin komitesi başkanı. Ne zaman bir kavga ya da disiplini bozacak bir davranış olsa hibari olaya el atmak için oradadır. İnanılmaz derecedeki dövüş teknikleriyle Reborn'un ilgisini çekmiştir ve aileye katılır. Biri sinirlerine dokunur, sevmediği bir şey yapar ya da uykusundan uyandırırsa "seni ölümüne ısırırım" (kami korosu) lafıyla işe girişir. [hatta sürekli kami korosu dediği için izleyicilerin dilinden düşmez xD]
Lambo
Anime Diziler
İtalya'da Bovino ailesi tarafından gönderilmiş, inek kostümü içerisindeki kiralık katil. Bir yeri acıdığında [örneğin yere düştüğünde] "sakin olmalıyım" diyerek 10 yıl bozukasını çıkarır xD 10 yıl bozukasıyla kendisinin 10 yıl gelecek hali günümüze gelir ama yalnızca 5 dk. Reborn tarafından görmezden gelinir. mafya ailesi meseleleri onu çok ilgilendirmez. 5 yaşındaki bir çocuk ne yaparsa, o da aynısını yapar.
Dino
Anime Diziler
Dino 22 yaşında Chiavorone ailesinin 10. patronudur. Vongola ailesinin müttefiklerinden en iyi 3. ailedir. Tsuna gibi ailenin başına geçmek istememiştir. Reborn tarafından eğitim görmüştür. İnanılmaz derecede yeteneklidir. Tek eksiği bu yetenekleri adamlarından biri olmadığında kullanamamıyor ve işi eline yüzünü bulaştırmaktadır. Tsuna'yı küçük kardeşi gibi görür ve Rebornla geçirdiği eğitim sayesinde Tsuna'nın Vongola X. olmasına yardımcı olur.
Alinti.

Alt 21-05-2011, 19:14 #182

Elif

Musmutlu


Dance in the Vampire Bund

Anime Diziler

Vampirler yıllarca insanlardan gizlenerek yaşamışlardır.İnsanlar ise vampirlerin varlığı sadece bir efsane olarak kabul etmişlerdir.Artık sıkılan vampirler yeryüzüne çıkıp insanlarla içiçe yaşamaya karar verirler.Buda tüm kargaşanın başlangıcı olur.

Mina Tepes oldukça zayıf ve kırılgan gözükür.Halbuki bu minyon tipli kızın neredeyse deviremeceği vampir, insan yoktur.Tüm vampirler gibi güneş ışığına karşı hassastır bu yüzden tenine özel bir jel sürer.Bir kurtadam olan Akira , Mina'nın hizmetkarıdır.Birçok kişi de buna karşıdır.Akira sadece yeryüzünde dengeyi sağlamak ve Mina'yı korumakla görevlidir.Ayrıca bu ikisinin arasında çok derin bir bağ vardır.

Mina Tepes
Anime Diziler

Akira Kaburagi
Anime Diziler
Alinti.

Alt 21-05-2011, 19:15 #183

Elif

Musmutlu


To Aru Majutsu No Index

Anime Dizilerbir şehirde adı akademi şehri olan bir şehirde herkes öğrencidir ve bilim şaşırtıcı derece ilerlemiş bu sayede öğrenciler bilim ile doğa üstü yetneklere kavuşmuştur bu yetenğe sahip kişilere esper denir esperlerin düzeyi vardır yüksek düzey daha çok güç anlamına gelir de diyebiliriz

baş kahramanımız kamijou touma bu şehirde yaşayan bir öğrencidir notları düşüktür genellikle bir gün balkonunda bir kız görürü kızın adı ındex'dir kız birilerinden kaçarken kamijounun balkonunda baygın kalmıştır ındex zamnala kamijounun yanında kalmaya başlar ındex aslında kilisenin 103,000
kitabı hafızasında taşımaktadır bu kitaplar kötü kişilerin eline geçerse çok kötü şeyler olabilir onu kovalayanlarda ındexin hafızasında olan kitapların peşindedirler kitaplar büyüle alkalıdır ama kamijou buna inanmaz fakat zamanla inanacakır

kamijou çok özel bir güce sahiptir "ımagine breaker" bu güce sahip olan kişinin şansı azalrı çünkü bu güç sşansı emmektedir bütün bu şeyler içerisinde olaylar anlatılmaktadır
Alinti

Alt 21-05-2011, 19:20 #184

Elif

Musmutlu


Chi's Sweet Home

Anime Diziler
Chi, annesi ve kardeşleriyle bir gün gezerken, yanlışlıkla onlardan ayrılır ve bunu anladıktan sonra evinin yolunu bulmaya çalışan yavru bir kedidir. Chi'yi küçük bir çocuk bulur ve ailesiyle birlikte onu kendi evine getirir. Çocuk, Chi'nin evde kalmasını ister ama Chi annesine geri dönmek ister.

Her bölüm toplam 3 dakikadır.
Bölümler:

1. Chi, becomes lost
2. Chi is Picked Up
3. Chi, suffering cruelty
4. Chi Forgets
5. Chi, Begins.
6. Chi, Continues.
7. Chi, Dejected.
8. Chi, Understands.
9. Chi, Remembers.
10. Chi, Dreams.
11. Chi, Taking Charge.
12. Chi, Decides.
13. Chi, Gets Excited.
14. Chi, Accepts.
15. Chi, Plays.
16. Chi, Annoys.
17. Chi, Runs Away.
18. Chi, Takes a Walk.
19. Chi, Explores.
20. Chi, Becomes a Stray Again.

Alt 25-05-2011, 19:11 #185

Elif

Musmutlu


Anime TürüFantastik,Shounen AiSeslendirme / CastHoshi Souichirou
Sakurai Takahiro
Narita Ken
Hino Satoshi
Miki Shin ichirou
Koyasu Takehito
Kamiya Hiroshi
Yahagi Sayuri
Inoue Marina
Fukuyama JunYönetmenSakurabi KatsushiSüre24 dk
Anime Diziler


Uragiri wa Boku no Namae o Shitteiru
Tanıtım:
Ana karakterimiz Sakurai Yuki yetimhanede büyümüştür.Ve bu sebebten yetimhanedeki çoçuklarla yakından ilgilenir ayrıca çok sevilen birisidir.Sakurai bir gün garip rüyalar görmeye ama lakin uyandığında hatırlayamaz.Birde Sakurai'nin esrarengiz bir yeteneğide vardır dkunduğu kişinin hatıralarını görebilmektedir....
(Sakurai Yuki'yi Hoshi Souichirou seslendiriyor= Ai Yori Aoshi -Kaoru Hanabishi , Gundam Seed - Kira Yamato hatırlarsınız)

Alt 17-06-2011, 17:05 #186

Elif

Musmutlu


Rosario Vampire

Anime Diziler

aono tsukune normal,derslerinde pek başarılı olmayan bir ögrencidir,bir takım olaylar olur ve en sonunda tsukune Youkai Akademisine kaydolur,fakat bilmedigi birşey vardır:bu okul sadece canavarlara özel bir okuldur ve kendisi okuldaki tek insandır,dahada kötüsü okuldaki herkes insanlardan nefret etmektedir ve kendisinin insan oldugunu miletten saklaması gerekmektedir
bu durumda okulu bırakıp evine dönüp başka bir okula gitmenin daha iyi olacagını düşünürken,moka adında çok güzel bir kız ile arkadaş olur ve okuldan ayrılmaktan vazgeçer,zamanla bir takım daha arkadaş edindikten sonra eglenceli ve bir o kadarda garip bir okul hayatı başlayacaktır.

Yinede Hiçbir özel gücü olmayan sıradan bir insanın böyle bir yerde yaşaması pek kolay olmayacaktır....

Alt 17-06-2011, 17:06 #187

Elif

Musmutlu


Sayonara Zetsubou Sensei-|-Goodbye Mr. Despair
Anime Diziler
Type: Tv serisi
Bölüm sayısı: 12
Yayın tarihi: 7 Temmuz 2007~23 Eylül 2007
Tür: Komedi,Okul
Süre~Bölüm başı~: 24 dakika
Genel izleyici yaş ortalaması: 17+


Itoshiki Nozomu her zaman umutsuzluk içinde olan bir kişidir.Hayattaki en küçük sorunlar bile ona büyük bir umutsuzluk verip,en sonunda kendini ''bu lanet olası dünyadan'' silmek,diğer bir deyişle intahar etmeye sürükleyebilir.
Itoshiki Nozomu'nun tek sorunu buda değildir,her zaman berbat bir şansı vardır.Hatta o kadar kötü bir şansı vardır ki,ismini boşluk bırakmadan yazdığınızda,''umutsuzluk'' olarak okunmaktadır.
Dünyadaki nerdeyse en karamsar,şanssız,paranoyak kişisi nasıl olmuşsa bir okulda öğretmendir.Dahası kendi sınıfındaki tüm öğrencileride,kendisi gibi dünyada eşi benzeri bulunmayacak derece ''garip'' öğrencilerle doludur.
Herşeyi olumlu gören Fuura,Herşeyin mükemmel olmasını isteyen Chiri,Her olayı kendi suçu olarak gören Ai,Her zaman birkaç kırık ile okula gelen Abiru,Stalker matoi,Hikikomori Komori,''Normal'' Nomi,Kimsenin farketmediği Usui gibi garip toplam 31 öğrenciden oluşan bu sınıfı okutmaya çalışan Itoshiki'nin

Alt 17-06-2011, 17:07 #188

Elif

Musmutlu


Anime Diziler

İsim: Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora
Katagori: OVA
Bölüm Sayısı: 6
Tür: Drama, Romanace, Noval
Yayın Tarihi : 2006
Konu: Kış mevsiminde Yuichi Hepatit hastalı yüzünden okuldan ayrı kalmış ve hastahanede günleri geçirmektedir.Sürekli hastahaneden kaçmaya çalışır ve arkadaşlarıyla dolaşmak ister.Fakat önünde tek engel Hemşire Akiko dur.Hemşireyi aldatmak kolay degildir.
Bir gün Yuichi hastahane penceresinden bakarken hastahanenin karşı binasında kalan kandi yaşlarındaki güzel bir kız görür.Hemşireden kim oldugunu sordugunda adının Rika oldugunu ve uzun zamandır hastahanede yatmakta oldugunu öğrenir.Kız onu görmesede o kızdan cok etkilenir.Rika güzel ve çok bencil bir kızdır.Yuichi ilk tanışma girişiminde kızdan burnunun üstüne bir yumruk yer.Hemsireye neden kızın bu kadar bencil oldugunu sordugunda.Kızın agır bir hastalıgının oldugunu ve fazla ömrünün kalmadığını öğrenir.Bunu duyunca şok olan Yuichi kıza olan ilgisini kaybetmez ve dahada yakınlaşmak ister.

Anime Diziler
Akiba Rika:
Anime Diziler
Ezaki Yuichi:
Anime Diziler
Tanizaki Akiko:

Anime Diziler

Alt 17-06-2011, 17:10 #189

Elif

Musmutlu


Kareshi Kanojo no Jijou

Anime DizilerAnime DizilerEsas Kızımız Miyazawa Yukino Okulun en popüler, en güzel, en çalışkan, en sportif ve en hanım efendi kızıdır ; Tabii görünüşte . Asıl kişiliğini ise okul dışında gösterir. Eve gider gitmez motive olmak için okul eşorfmanını giyip, kalın gözlüklerini takıp saçlarını toplayan kafa bandıyla sabaha kadar derslere gömülür . Orta okula giden küçük iki kız kardeşi de kendileriyle ilgilenmediği için sürekli ablalarından yana dert yanmaktadır .

Anime DizilerEsas oğlan Arima Souichirou ise derslerinde iyi, zeki, yakışıklı, kendo klübünün lideri ve çok zengin bir ailenin tek oğludur; gerçekten
Ne varki Miyazawa kendisine rakip olarak gördüğü için Arima'dan nefret etmektedir ve onu geçmek için yanıp tutuşmaktadır (Benzer Animeler de göremeğeceğiniz şekilde geçmektedir de!) Ve o kadar ki Arima'nın çıkma teklifini bile hiç düşünmeden reddetmiştir!

Arima bir gün bir şeyler konuşmak için Miyazawa nın kapısını çaldığında, Miyazawa kapıyı çalanın kızkardeşi olduğunu sanıp gözlük ve eşorfmanla Arima'ya girişince asıl yüzü ortaya çıkar ve hikayemiz böylece başlar

Öncelikli olarak serimiz Romantik-Komedi ve olayları her iki karakterinde açısından görebiliyoruz. Ecchi içermiyor. Bu sebeple herkese hitab ediyor. Sıcacık bir seri
Süprizzzz; bu serinin yapımcı firması GAINAX ve Yönetmeni Hideaki ANNO (Evangelion Serileri, Appleseed, FLCL, Nausicaa,...) Bu sebeple (şahsen) seriyi izlerken kendimi sanki Evanelion serisinde bir yan hikaye izlermiş gibi hissettim. Özellikle Miyazawa' nın Shibahime'yi kovaladığı sahnede sanki EVA01 bir Angel'i kovalıyor sandım Çizimler, özellikle yaratılan atmosfer ve ses efektleri size de Evangelion serisini çağrıştıracaktır...

Alinti.

Alt 17-06-2011, 17:13 #190

Elif

Musmutlu


Adı: Boku wa Imouto ni Koi wo Suru

Anime Diziler

Konu: Yori ve ikiz kız kardeşi Iku çocukluklarından beri çok yakınlardır ama
son zamanlarda Yori, Iku'ya karşı soğuk davranır ve ondan uzak kalmaya
çalışır. Iku, Yori'nin bu davranışına şaşırır. Aslında Yori, Iku'ya
aşıktır ve bu yasak sevgi geceleri Yori'yi uykusuz bırakıyordur ve
dahası aynı odada olan ranzada yatıyorlardır. Yori, Iku'nun en iyi
arkadaşıyla yatarak içindeki şiddetli arzuyu dindirmeyi dener. Hatta
sonra Iku'dan uzaklaşmak için başka bir şehirde yatılı okula gider.
Ancak Yori, Iku'nun bir erkek arkadaşı olduğunu ve onunla buluştuğunu
duyduğu zaman, duygularına hakim olamamıştır. Yori kız kardeşine sahip
olmayı ister ve ona bunu itiraf eder. Iku, abisini seviyordur ve
onlarla bir arada olmayı ister, bundan dolayı Iku onları birlikte
tutmak için razı olur. Ama Yori bir aşık olarak Iku'ya sahip olmak
ister ve bu yüzden kız kardeşine sadık kalmayacaktır.

Ana Karakterler:

Yori

Anime Diziler

Soğuk ve sessiz bir karaktere sahiptir ve ikiz kız kardeşine
aşık olunca ondan uzak durmaya başlar. Fakat daha sonra dayanamayıp
aşkını kardeşine itiraf eder. Çünkü onu kardeş olarak değil de bir
sevgili olarak görüyordur.

Iku

Anime Diziler

Son derece dışa dönük ve güleryüzlü bir kişiliğe sahiptir ve Yori'yi
çok sevmektedir. Aslında kardeşinin ona aşık olduğunu öğrenince ilk
olarak ne hissettiğini anlayamaz fakat bir süre sonra gerçeği anlayarak
seçimini yapar ve kardeşini bir sevgili olarak kabul etmeye razı olur.
Çünkü onu kaybetmek istememektedir.

Tanıtım manga.gen.tr den alınmıştır.

rockchu der ki: Efendim iki kardeşin bir birine olan aşkını anlatması dolayısıyla ilgimi çekti indirdim izledim konu hakkında bir şey söylememe gerek zaten üstte yeterince açık konusu bana göre gayet güzeldi hikayesini beğenmeyenler olabilir... karakter tasarımları ve müzikler ise muhteşem (sadece karakter tasarımları mı animenin her çizgisinden güzellik akıyor) Karakterlere gelince Ova nın en çok hakaret ettiğim karakteri Yori tamam karizması var yakışıklı felan ama çok bencil bir yapısı var birde en sonunda duygu sömürüsü yapmıyor mu beni deli etti deyim yerindeyse adam odun ama Iku öylemi hanım hanımcık ne istediğini bilen (tamam belki ne istediğini biraz geç fark ediyor olabilir ) şirin mi şirin bir kız sen git Yori gibi bir yarmayı sev her neyse kısacası iki ikiz kardeşin birbirlerine olan aşkını anlatan hoş bir seri boş bir 50 dakikanız varsa izlemeniz tavsiye olunur.

Alt 17-06-2011, 17:15 #191

Elif

Musmutlu


Anime Diziler


Claymore
Tanıtım:

Dünyada çok eski zamanlardan gelen insanların yaşamlarını yiyen youma denen yaratıklar vardır.Uzun bir zaman boyunca, insanlar herhangi bir yol olmadan onlarla yaşamak zorunda kalmışlardır.Yarı-insan yarı-canavar olan Claymore olarak bilinen dişi askerler Youma'yı gerçek formuna götürebilen ve bir silah olarak büyük bir kılıcı taşıyabilen gümüş gözlerle insanların Youma olarak adlandırdığı canavarlarla mücadele vereceklerdir.

Bir gün Clare adındaki bir Claymore, gittiği bir köyde küçük bir çocuğun abisini ele geçiren Yoma'yı öldürür. Çocuk ona minnettardır fakat o bunu sadece işi olduğu için yaptığını söyler. Köylü, Yoma çocuğun abisi olduğu için çocuğu köyde istemezler ve köyden atarlar. Clare, onu yanına alır ve yaşamak istediği köyü bulana kadar kendisiyle aşçı olarak yolculuk edebileceğini söyler.

Clare'in bir Claymore olmasının tek nedeni, çok sevdiği, ablası yerine koyduğu Teresa'nın bir Uyanmış Varlık tarafından acımasızca öldürülmesidir. Clare onun kanını kendi kanına enjekte ettirmiş ve Teresa'nın intikamını almak için Priscilla isimli Uyanmış Varlığı bir gün öldürebilmek için örgüte üye olmuştur.

Alt 17-06-2011, 17:16 #192

Ufuk~

Yasaklı Üye

Alıntı:
»SǘmbǘĻ«´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Death Note
Light Yagami (KIRA)
Anime Diziler

Hastasıyız dedeeeeeeeeeeeee.
Elif Bunu beğendi.

Alt 17-06-2011, 17:17 #193

Elif

Musmutlu


Anime Diziler


Genel Bilgiler:
Anime Ismi : Elfen Lied
Yayınlanma yılı : 2004
Bölümler : 13 + 1 Extra bölüm
Tür : Korku, aksyon, 13+...
Prodüksyon : GENCO / VAP
Manga & Senaryo : Lynn Okamoto

Tanıtım:

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme htiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece "nyuu" diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu'yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu'nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Luy'ye dönüşür.
İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim adamları Lucy'yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana(7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.
Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır...

Alt 17-06-2011, 17:20 #194

Elif

Musmutlu


Alıntı:
Ufuk~´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hastasıyız dedeeeeeeeeeeeee.
Anime Diziler
Bende buna hastayim.

Alt 17-06-2011, 17:22 #195

Elif

Musmutlu


Anime Diziler

Fate Stay Night
kutsal kase sahip olanın istedigi bir dilegi ne olursa olsun yerine getirebilicek,herkesin hayallerini süsleyen(bilen herkesin diyelim,çok yok zaten 15 kişi civarı)bir itemdir,ancak bu kaseye sahip olmak için uzun zamanlar öncesinden belirlenen bir yöntem vardır,7 tane özel kişi seçilir ve bunların summonladıgı servantların aralarında yapacagı ölüm kalım savaşlarıyla kazanan kişinin ve servant'ının bir adet iyi yada kötüde olsa yada ne büyüklükte olsa dilegi gerçekleşir

emiya shirou küçükken aileisni kaybetmiş ve evlat edinilmiş bir lise ögrencisidir,bir miktarda babasının ona ögrettigi büyü gücüne sahiptir,bunun yanı sıra üvey babası gibi kahraman olup herkesi korumak ister
sıradan bir akşam 2 kişinin savaştıgını ve okulunda herkesin ''idol''ü olan rin adlı kızında ordan onları izleyip birine destek verdigini görür,birtakım olaylar sonrasında garip görünüşlü uzun bir mızragı olan bir adam ona saldırır ve shirou yanlışlıkla kendi servant'ı ''saber'' i summonlar ve saber lancer ile savaşmaya başlar

ortalık sakinleştikten sonra shirou tüm bu olayların hiç adını bile duymadıgı kutsal kase adında bir savaşla ilgili oldugunu,kase hakkındaki gerçegi ve saberin onun servantı olup onunla savaşacagını ögrenir,ilk olarak bu savaşa girmek istemeyen shirou sonra kaz*****n her istedigini yaptırabilicegini ögrenince,''eger kötü birileri kazanırsa dünyaya yeniden felaket gelebilir ve yine birçok insan zarar görebilir,bu yüzden bu savaşı kazanıp milleti kurtarmalıyız'' düşüncesi ile hiçbir dilegi olmadan kötü insanları kutsal kaseden uzaklaştırmak için savaşa saber ile birlikte katılmaya karar verir ve maceraları başlar....

not:Shingetsunan Tsukihime ve fate stay nightta TYPE-MOON firmasının yaptıgı oyunlardan alıntı olduklarından,iki animede aynı evrende geçmektedir

Alt 17-06-2011, 17:24 #196

Elif

Musmutlu


Pandora hearts

Anime Diziler
Type: Tv Serisi
Bölüm sayısı: 25
Başlangıç-Bitiş Tarihi: 2 Nisan 2009~???
Yapımcı: XEBEC, Square Enix
Tür: Adventure, Fantasy, Shounen, Supernatural
Süre~Bölüm Başı~: 24 dakika
Genel izleyici kitlesi: +13,13 yaş ve üzeri.


Oz Vessalius,4 büyük duke ailesinden birinin velihattıdır ve 15 yaşına girip reşit olmak üzeredir.Şimdiye kadarki tüm hayatını zenginlik içinde iyi kalpli ve normal biri olarak yaşamış olan Oz adına büyük bir reşit olma töreni düzenlenir.

Tören sırasında olanlar olur,bir anda herkes donar ve insanüstü güçleri olan bir grup varlık Oz'a saldırır,ardından ''varolması'' suçundan dolayı "Abyss" adı verilen ve efsanelerde lanetli hapishane olarak geçen,sadece "chain" lerin yaşadığı başka bir boyuta gönderir.

Her yerde insanları yiyerek beslenen Chainlerin içinde yaşamasının mümkün olmadığını anlayan Oz,bu dünyadan kurtulmak zorunda olduğunu anlar,Gerçek dünyaya dönmenin bir yol ararken o sırada chainler veya insanlar arasında ''Black Rabbit'' adıyla geçen,gerçek ismi Alice olan insan şeklindeki,en güçlü chain ile tanışır ve bu dünyadan kurtulmasının tek yolunun Alice ile ''contract'' yapması ile olacağını öğrenir.

Hiçbirşey bilmeden Alice ile birlikte dünyaya geri dönen Oz Pandora adlı örgüte katılmak zorunda bırakılır Fakat yeni hayatı sadece dünya üzerindeki chainlerle savaşarak geçmeyecektir.Nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Abyss dünyasına hükmeden ''Will of Abyss'' adındaki kızda Oz'u arkadaş olarak yanına istemektedir.

Tüm örgütlerin Will Of Abyss'e ulaşıp gücünü ele geçirmek istemesinden ve Will Of Abyss'e ulaşabilmenin tek yolun Oz olduğunu ögrenmelerinden dolayı ''Seçilmiş Kişi'' koltuğuna oturan Oz'un yeni hayatı suikast,gizem ve zorluk içinde devam edecektir.Fakat tek sorun bu değildir,Alice'nin 100 yıl önce yaşamamasına rağmen 100 yıl önceden hatıraları vardır,ve nasılsa 15 yaşındaki Oz'da bu hatıralar içinde bulunmaktadır,fakat bu kadar sorunun içinde büyük bir sorun daha vardır;
Oz'un Alice ile ''Contract'' yaptıgından sonra göğsünde çıkan saat,bir tam turu tamamladığında Oz tamamen yok olacaktır.
Dahası Oz hatırlamasada ''Contract'' yaptığı tek kişi Alice değildir...Alt 17-06-2011, 17:32 #197

Elif

Musmutlu


Akikan
Anime Diziler

Tip: TV
Bölüm sayısı: 12
Durum: Tamamlandı
Tür: Komedi, Ecchi, Fantastik, Romantik, Shounen , Harem
Tanıtım:
Kakeru Daichi sapık ve bakire bir lise öğrencisidir. Bir gün dışarda her zaman ki gibi satış makinasından meyve suyu alıp evine gider lakin meyve suyu bildiğimiz meyve sularından değildir. Meyve suyunun kutusu dudağınıza deydiğinden güzel bir kız belirir.

Alt 17-06-2011, 17:35 #198

Elif

Musmutlu


Mushishi
Anime Diziler


Bölüm Sayısı: 26


2006 yılında 5. Tokyo Anime Ödülleri Töreninde en iyi tv dizisi ve en iyi sanat yönetmeni ödülü kazanan Mushishi, Japonya'da 2005-2006 sezonunda yayınlanmıştır. uki Urushibara'nın 1999 yılında yayınlanmaya başlayan mangasına yeterince sadık bir çizgide ilerleyen anime 26 bölümden oluşur. Bölümler birbirinden bağımsız, kısa kısa öyküler şeklindedir

Mushi’ler İlginç varlıklardır,bu varlıklara ne bir bitki ne de bir hayvan diyebiliriz. Diğer canlılardan farklı formlarda ve zamanda yaşarlar .Diğer organizmaların yaşamlarından farklıdırlar. Eski devirler de yaşayanlar "Mushi" olarak bilirler.Normal insanlar göremez ve onların insanlar üzerindeki etkisini anlayamazlar,Normal insanlar hastalanır,ölür,kaybolur,ilginçliklerle karşılaşır bu gibi durumların, bir kısmı, mushilerin etkisi altında gerçekleşir.Onların yaşam biçimi ve ortaya çıkışları hakkında tam bir bilgi yoktur .Mushileri özel yeteneklere sahip insanlar görebilir ve onlara Mushishi adı verilir… 10 yaşından öncesini hatırlamayan kahramanımız Ginko da bir Mushishi’dir.. Mushi'lerin yaşadığı yerleri ortamlarını neler olduğunu öğrenen, araştıran biridir. Bunun için köy kasaba demeden sürekli dolanır ,bulduğu verileri denetler, onlarda oluşan doğaüstü olaylarda insanlara yardım eder.

Kahramanımız Beyaz saçları ve mavi gözüyle diğer insanlardan oldukça farklıdır.Gözlerinden birini mushilere kaptırmıştır ,o gözünü genelde beyaz saçının altında ,göremeyiz..

Ginko’nun mushileri kendine çeken bir doğası vardır.. Bu nedenle bulunduğu ortamda çok uzun süre kalamaz.. Sürekli seyahat etmek zorundadır


Japonya dışında da Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore'de yayınlanan animenin bir de Katshuhiro Otomo (Akira'nın yaratıcısı) tarafından yönetilmiş bir sinema filmi bulunmakta. Filmde Ginko'yu Basilisk uyarlaması Shinobi filmindeki Gennosuke'yi canlandıran Joe Odagiri oynuyor

Alt 17-06-2011, 17:42 #199

Elif

Musmutlu


Kure Nai
Anime Diziler
Bölüm sayısı: 12
Yapımcı: Brains Base
Tür: komedi,dram,macera,trajedi
Yayınlanma Tarihi: 3 Nisan 2008-19 Haziran 2008
Süre: ortalama 24 dakika ~Bölüm Başı~


Kurenai Shinkurou 16 yaşında bir lise ögrencisidir.hayatı annesinin kanlı cesedi ile birkaç saat yalnız kalmak,hemen ardından rehin alınmak ve her zaman yalnızlık çekmek gibi birçok trajedik olaylarla doludur ve bu olaylar sonucunda 1-2 arkadaşı haricinde hayatında kimse olmadıgından ''ölmek ile yaşamak benim adıma aynı şey'' düşüncesi ile benika adında birinden karşılıgında kendi yiyecek içecegini karşılamaya yeticek kadar ücret alarak küçük çeteler ile savaşmaya başlamıştır.birgün benika shinkurou'ya Kuhouin Murasaki adlı 7 yaşındaki bir kızı koruma görevi verir,shinkurou ilk önce redetmek istesede kızı kendi ailesi öldügü zamanki haline çok benzettiginden işi kabul eder.fakat murasakinin peşindekiler shinkurounun seviyesindeki birine denk degillerdir,yinede shinkurou 2 arkadaşından biri olan Houzuki'nin clanından aldıgı sol kolundaki kemigi yerine koyulan,istediginde kendi dirsegini parçalayarak açıga çıkabilen ve ne kadar kullanmaktan çekinsede gerektiginde kullandıgı houzuki diger adlarıyla ''murderer-assassin-killer'' olarakda geçen clanının özel silahıyla murasakiyi korumaya devam edecektir

Alt 17-06-2011, 18:21 #200

Ufuk~

Yasaklı Üye

Alıntı:
»SǘmbǘĻ«´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Anime Diziler
Bende buna hastayim.
YouTube - ‪Urhhmmm Banana (Death Note)‬‏

O zaman

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 11:15 .