Anime Diziler

#1
Anime Diziler

Yayın Tarihi : 2006
Kyon, liseye daha yeni başlayacak bir gençtir. Hayali varlıklara (uzaylılar, başka dünyadan gelen insanlar vs. vs.) olan inancını liseye başlamadan önce bırakmıştır. Ama olan olur ve daha okulun ilk günü, herkes kendini yeni sınıf arkadaşlarına tanıtırken; arkasında oturan öğrenci ayağa kalkar ve "Normal insanlarla işim olmaz. Aranızda uzaylı, başka dünyadan gelen ya da psişik güçleri olan varsa yanıma gelsin." der. Şaka mı değil mi diye düşünen Kyon arkasına döndüğünde oldukça güzel bir kızın bunu söylediği görür.

Suzumiya Haruhi; onu orta okuldan da tanıyan öğrenciler onun ne kadar garip olduğunu bildiğinden Kyon'a ondan uzak durmasını söyler ama ne mümkün! Kyon bir kere onunla konuşmaya başlamıştır. Haruhi'nin de onun yakasını bırakmaya niyeti yoktur.

Nedeni de şöyledir: Haruhi, okulda bütün klüplere katılmıştır ama çok kısa bir süre sonra hepsinden çıkmıştır. Sebep? = Eğlenceli değilmiş. Haruhi'ye bir konuşma esnasında, kendi klübü açması fikrini istemeyrek de olsa Kyon verir. İşte bu yüzden Kyon, artık Haruhi'nin garip klüb aktivitelerine yakından tanık olmak zorunadır.


Not:
2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.
Anime Diziler


Bölüm Listesi:
 1. Asahina Mikuru`s Adventure Episode 00
 2. The Melancholy of Suzumiya Haruhi I
 3. The Melancholy of Suzumiya Haruhi II
 4. The Boredom of Suzumiya Haruhi
 5. The Melancholy of Suzumiya Haruhi III
 6. Lone Island Syndrome (Part 1)
 7. Mysterious Sign
 8. Lone Island Syndrome (Part 2)
 9. Someday in the Rain
 10. The Melancholy of Suzumiya Haruhi IV
 11. The Day of Sagittarius
 12. Live a Life
 13. The Melancholy of Suzumiya Haruhi V
 14. The Melancholy of Suzumiya Haruhi VI

İlginizi Çekebilir


Lovely Complex (Anime Dizi)

#2
Diğer Adları: Love Com

Kategori: Okul, Komedi, Shoujo, Romantik,

Anime Tanıtımı:

Nakahara Aya tarafından bir shoujo manga olarak temel alındı Margaret'te yayınlandı.

Risa Koizumi her zaman diğer kızlardan uzun olmuştur ve Atsushi Ootani ise her zaman diğer erkeklerden kısa boylu olmuştur.Risa, okulun açılış konuşmasında uyurken müdürün bunu görmesi üzerine okuldan sonra öğretmen odasına çağırtılır ve öğretmeni ona yaz sınıfına katılma cezası verir.Risa bu sırada Ootaninin de yaz sınıfına katıldığını öğrenir.Daha sonra ise yaz sınıflarına şirin, uzun boylu bir çocuk transfer olur ve Risa bu çocuktan hoşlanır.Risa ve Ootani sevdikleri için birlikte yaptıkları kavgaları ve anlaşmazlıkları bir kenara bırakırlar ve sevdikleriyle birbirlerinin aralarını yapmaya çalışırlar.Ootani yeni transfer olan Suzuki ve Risa'nın arasını yapmaya çalışırken, Risa yakın arkadaşlarından biri olan Chiharu ile Ootani'nin yakın olması için ona yardım eder.Ama beklenmedik bir şekilde Chiharu ve Suzuki birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar, Risa ve Ootani durum böyle olunca bu fikirlerinden vazgeçerler ve Chiharu ve Suzukiyi bir çift olarak bırakırlar.Risa da bu sırada Ootaniye olan duygularını farketmeye başlar ama Ootani bunun farkına varmaz.Risa duygularını açmaya karar vermiştir eğer uzun bir kız ve kısa bir erkeğin arasında bir ilişki gerçekten mümkün olabilirse...

Not:
Anime de Risa'nın boyu 1.70 civarındayken Ootani'nin boyu 1.56 civarındadır.

Anime DizilerAnime Diziler
Anime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler

Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler

Bölüm Listesi:
01. Freshman Year Summer! I'll Definitely Find a Boyfriend!
02. The Ex-Girlfriend Love Triangle?!
03. A Guy You Like, or a Guy from the Past?
04. Kiss! I've Fallen For You!
05. Send Forbidden Love Flying!
06. A Maiden's Determination! Love-Love Confession Plan!!
07. Sunk! Worst Confession in History
08. Comeback Impossible! Major Heartbreak!!
09. Resuscitation!! Aim for Girlfriend Status!!
10. A Confrontation With The Ex-Girlfriend?! The Epic Breast-Baring Battle!!
11. Absolute Death! Revived Love with the Ex-Girlfriend?!
12. Recapture Love! Improve as a Girl with Honmei Chocolate!!
13. Heating Up! A First Kiss in His Room?
14. A Killer Crush on Maity
15. Dangerous Man, Mighty's Sweet Temptation
16. Maity's Magic! The Transforming Patterns of Love?!
17. The Iron Fist of Love! Catch, O Maiden Soul!!
18. Best Birthday in History
19. Sudden Downturn!! The First Date is the Beginning of Disaster
20. Declaration of War!! The dangerous Beauty Burns with Envy!!
21. Premonition of Separation?! Risa and Otani Walk Seperate Paths


Naruto Shippuuden (Anime Dizi)

#3
Naruto anime serisinin ikinci bölümüdür. Naruto Uzumaki , Sasuke Uchiha'nin gidişinin ardından ustası Jiraiya ile iki buçuk yıllık bir eğitime gider. Naruto: Shippuuden, Naruto'nun iki buçuk yılllık yokluğunun ardından dönüşü ile başlayan maceralarını anlatır. Naruto büyümüştür ve eski sakarlıklarından arınmıştır. İçine hapsedilen dokuz kuyruklu şeytan tilkiyi (Kyūbi) artık daha iyi yönetebilir olmuştur. Sakura Haruno ( gıcık kız gıcık gıcık gıcııııııııkkk ) ile daha iyi anlaşır; hatta onu yönlendirebilir hale gelmiştir. Serinin ilk bölümü olan "Eve Dönüş" ile başlayan yapım 15 Şubat 2007'de Japonya'da gösterime girdi. Sasukenin Kaçma Konoha'dan amacına ( abisini öldürmek ) ulaştığını Ustası OrochiMAru'nun eğitimini Çok dikkatlice aldığını daha iyi anlıyoruz.. ( Naruto'nun KerametLi dayapını yemesine ragmen Israrla köyden cıktı .. ne inatcı cocuk ama .. )
SüprizLerLe doLu bir Anime.. mutLaka izLenmeli
Anime Diziler


Anime Diziler


Anime Diziler


Lady Georgie (Anime Dizi)

#4
Lady Georgie


Anime Diziler


Avustralyalı bir çiftçi, ormanda bebekken bulduğu Georgie'yi evine alır ve kendi kızı gibi büyütür. Georgie'nin bileğinde takılı olan altın bilezik, ailesinden kalan tek yadigardır. İki üvey abisi Abel ve Arthur, babaları gibi onu çok sever ancak üvey annesi ona hep istenmeyen bir yabancı gözüyle bakar. Üvey babası, Georgie'yi kurtarmak için hayatını kaybedince üvey annesinin nefreti daha da büyür.


Georgie, büyüyüp güzel bir genç kız olduğunda üvey abilerinin sevgisi aşka dönüşür. Georgie ise tanıştığı yakışıklı bir İngiliz aristokrat olan Lowell'a aşık olur. Üvey annesi gerçeği açıklayıp onu bir sürgünün kızı olmakla suçlayınca Georgie evi terk eder. Gerçek ailesini ve Lowell'ı bulmak ve altın bileziğinin sırrını çözmek için İngiltere'ye doğru yola çıkar. Ona umutsuzca aşık olan üvey abileri Abel ve Arthur da Georgie'nin peşinden gider. Üçü birden Londra aristokratlarının acımasız dünyası içine sürüklenir.

Anime Diziler
Anime Diziler


Anime Diziler
Anime DizilerAnime Diziler


Anime Diziler

Anime Diziler


Sengoku Basara (Anime Dizi)

#5

Anime'nin Adı : Sengoku Basara
Diğer Adları : BASARA, Devil Kings
Kategori : TV Serisi
Tür : Aksiyon, Macera, Dövüş, Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı : 12
Yayım Tarihi : 1/4/2009 ile 17/6/2009 arası
Firma/Stüdyo : CAPCOM, Production I.G.
Yönetmen : Itsuro KAWASAKI, Naoyoshi SHIOTANI
Senaryo : Yasuyuki MUTO
Animasyon : Tooru OOKUBO, Atsushi SATOU
Müzik : Hiroyuki SAWANO
Dizayn : Tooru OOKUBO, Makoto TSUCHIBAYASHI, Izumi HIROSE


Tanıtım:
Feodal lordların güç ve iktidar için kıyasıya mücadele ettiği bir dönemde, ülkenin dört bir yanından savaş naraları yükselmektedir. Kai'den Takeda Shingen ve Sanada Yukimura, Echigo'dan Uesugi Kenshin, Omi'den Azai Nagamasa, Mikawa'dan Tokugawa Ieyasu bu savaşçılardan sadece bazılarıdır. Ancak aralarındaki en büyük tehdit unsuru Sixth Heavenly Devil King Oda Nobunaga'dır.

Farklı bölgelerden iki ezeli rakip olan Sanada Yukimura ve One-Eyed Dragon Date Masamune, Nobunaga'yı alt etmek için beklenmedik bir birlik oluşturacaklardır...


Notlar:
 • CAPCOM'un aynı adlı oyunundan yapılan bir uyarlamadır.
 • Japonya'nın meşhur "Sengoku" zamanlarında, tarihte yaşamış Oda Nobunaga, Takeda Shingen, Uesugi Kenshin, Chōsokabe Motochika, Tokugawa Ieyasu gibi gerçek generallerden; Sanada Yukimura, Date Masamune, Nōhime, Mori Ranmaru gibi meşhur savaşçı kişiliklere kadar pek çok karakterin biraraya geldiği bir yapımdır.
Bölüm Listesi:
 1. Blue and Crimson: The Destined Meeting!
 2. Tremble! The Encounter at Okehazama
 3. Wanderer, Maeda Keiji!
 4. The Swaying Scarlet Flower, the Loyalty that Invites Compassion!
 5. Heroic! Nagashino. The Crusade of Shitaragahara
 6. Severed Bonds! Masamune's Humiliating Retreat
 7. Ringleader of the Pillagers! Souryuu Moonlight Duel
 8. Blood-Wind Temple! Kojuurou's Desperate Situation
 9. The Tiger of Kai Dies at Midaigawa!
 10. Yukimura Beyond Hope of Recovery!? The Date Army's Tearful Dissolution
 11. Mitsuhide's Rebellion! Honnouji Destroyed by Fire!!
 12. Adzuchi Castle Tower: the Battle to the Death Where Tomorrow was Begun!#6
PayLa$ım için saoL canım


Hana no Ko Lunlun (Anime Dizi)

#7
Hana no Ko Lunlun
Anime Diziler
Lunlun, Fransa'da büyükanne ve büyükbabasıyla beraber yaşamaktadır. 14. doğum gününde Cateau adında konuşan bir kedi ve Noveau adında konuşan bir köpek, Lunlun ve ailesinin evine gelir. Cateau ve Noveau, uzun zamandır "Çiçek Kız"ı arıyorlardır. Çiçek Krallığı’nın kralı ölmektedir ve prensin tahta geçebilmesi için kralın gücünün sembolü olan efsanevi 7 renkli çiçeğe ihtiyacı vardır. Bunu da bulabilecek tek kişi Çiçek Kız Lunlun'dur. Cateau ve Noveau, Lunlun'u ikna ederek 7 renkli çiçeği bulmak için uzun bir yolculuğa çıkarlar. Cateau ve Noveau, Lunlun'a 7 renkli çiçeği aramasında yardımcı olması için "Çiçek Anahtarını" verirler. "Çiçek Anahtarı"nı bir çiçeğe yöneltip "Fleur" diyince istediği kişiye dönüşebiliyordur.


Bu yolculukları esnasında birçok insanlar tanışırlar, onlara yardım ederler ve her yerde birçok arkadaşları olur. Togenishia ve yardımcısı Boris ise Lunlun ve arkadaşlarının yolculuklarını engelleyip 7 renkli çiçeği kendine saklamak için birçok hain tuzak kurarlar. Lunlun'un bu saldırılardan kurtulmasına "Çiçek Anahtarı" ve gizemli yakışıklı Sergey yardımcı olur.
Anime DizilerAnime DizilerAnime DizilerAnime Diziler


Claymore (Anime Dizi)

#8
Anime Diziler

Yayın Tarihi : 2007
İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymorelar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymorelar; gümüş rengi gözleri olan ve gizemli bir organizasyon tarafından bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavara dönüştürülmüş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşırBölüm Listesi:


01. Large Sword -Claymore-
02. Black Card
03. Darkness in Paradise
04. Clare`s Awakening
05. Teresa of the Faint Smile
06. Teresa and Clare
07. Mark of the Deceased
08. Awakening
09. The Slashers (Part 1)
10. The Slashers (Part 2)
11. The Slashers (Part 3)
12. The Endless Gravestones (Part 1)
13. The Endless Gravestones (Part 2)
14. Fit For Battle
15. The Witch's Maw (Part 1)
16. The Witch's Maw (Part 2)
17. The Witch's Maw (Part 3)
18. The War in The North (Part 1)
19. The War in The North (Part 2)
20. The War in The North (Part 3)
21. Invasion of Pieta (Part 1)
22. Invasion of Pieta (Part 2)
23. Critical Point (Part 1)
24. Critical Point (Part 2)
25. For Whose Sake
Anime Diziler

Kategori: Macera, Drama, Fantazi, Shounen

Karakterler:


Teresa:

Anime Diziler

Örgütün gelmiş geçmiş en güçlü 1 numaralı savaşçısıdır. Eşsiz bir Yoki hissetme yeteneği vardır. Rakiplerini avlarken Yoma güçlerini serbest bırakmaya bile gerek duymaz. Savaşırken soğukkanlı bir şekilde gülümsediği için lakabı "Soluk Gülümseyen Teresa"dır.
Yoma avlamak için uğradığı kasabalardan birinde Clare adını verdiği küçük bir kızla tanışır. Kız peşini bırakmaz ve Teresa'yla yolculuk etmek ister. İstemeye istemeye kızı yanına alır ama gelişen olaylarla Clare'ye bağlanır. Ama onu yaşadığı tehlikeli dünyaya dahil etmemek için kasabaların birinde bırakır. Daha sonra kasabaya haydut saldırısı olunca Clare'i de koruma içgüdüsüyle kendini kaybeder ve tüm haydut grubunu katlederek örgütün en katı kuralını çiğner. Örgüt Teresa'yı idam etmek için 2 numara ile 5 numara arasındaki savaşçıları toplar. 5'i savaşırken örgüte yeni katılan ve bir çocuk olan 2 numara Priscilla uyanışıyla beraber önce Teresa'yı sonra da av ekibini öldürür.


Clare:

Anime Diziler

Örgütün 47 numaralı savaşçısıdır. Anne ve babası Yomalar tarafından öldürüldükten sonra bir kasabada gelmiş geçmiş en güçlü Claymore olan Teresa ile karşılaşır. Teresa'ya bağlanır ve onla yolculuk etmeye başlar. Ancak Teresa Priscilla tarafından öldürülünce gönüllü olarak örgüte katılır. Amacı Teresa'nın başını alan Priscilla'dan intikam almaktır.
Genlerine Teresa'nın genleri aktarılır. Bu nedenle o tüm Claymore'lardan farklı olarak yarı yoma değil çeyrek yomadır.
Yoma avı sırasında gittiği kasabalardan birinde Raki adında bir çocukla tanışır ve onunla beraber yolculuk etmeye başlar.Raki:

Anime Diziler

Ailesini Yomalar tarafından kaybetmiştir. Kasaba Raki'nin de Yoma olduğundan şüphelenerek onu kasabadan atar. O zamandan itibaren Clare ile yolculuk eder. Zaman geçtikçe birbirlerine bağlanırlar.

#9
Miria:

Anime Diziler

Örgütün 6 numaralı savaşçısıdır. Savaşırken çok hızlı hareket eder, arkasında illüzyon gibi görüntüler bırakır. Bu ona düşman karşısında avantaj sağlar. Yeteneğinden dolayı takma adı "Hayalet Miria"dır. Clare ile uyanmış varlık avı sırasında tanışır.Helen:

Anime Diziler

Örgütün 22 numaralı savaşçısıdır. Kollarını ve bacaklarını fantastik bir şekilde uzatabilir. Ailesini Yomalar tarafından kaybetmiştir bu yüzden hırçındır ve arkadaşlarına sürekli insan olduklarını hatırlatır.Deneve:

Anime Diziler

Örgütün 15 numaralı savaşçısıdır. Savunma tipidir ve kendini yenileyebilme yeteneği olağanüstüdür. Sakin ve ılımlıdır. Uyanmış varlık avı sırasında sınırlarını aşmış ve geri dönmeyi başarmıştır.Jeane:

Anime Diziler

Örgütün 9 numaralı savaşçısıdır. 47 savaşçı arasında en güçlü ve en etkili saldırı tipine sahiptir. Kolunu kıvırıp gücünü toplar, saldırıya geçerken kolunu bırakır. Çok güçlü bir karaktere sahiptir. Tamamen uyanmış ancak insan bilinicini korumayı başarmış ve Clare'ın da yardımıyla tekrar geri dönebilmiştir.Ophelia:

Anime Diziler

Çok bağlı olduğu abisini tek boynuzlu canavar (Priscilla) tarafından kaybetmiştir. Bu yüzden uyanmış varlıklardan tiksinir. Savaşmaya, öldürmeye ve kan dökmeye bayılır. Çok hırçın ve acımasızdır. Amacı Priscilla'yı bulup öldürmektir. Clare tarafından öldürülür ve ruhunu ona emanet eder.Galatea:

Anime Diziler

Örgütün 3 numaralı savaşçısıdır. En uzak mesafelerdeki Yokileri hissedebilir ve akışlarını kavrayabilir bu yüzden örgüt onu genelde gözetim için kullanır. Savunma tipidir. Yokileri kontrol edebilir. Rakiplerinin güçlerini kendilerine karşı kullanır.Rafaela:

Anime Diziler

Derinlerin Sakini Luciela'nın kız kardeşidir. Luciela vaktinde örgütün 2 numarasıdır. Çok uzun süre yaşamış ve örgüt görevine ara vermiştir. Teresa öldükten sonra örgüte dönmüştür. Clare vaktinde örgütün 5 numarasıdır. Yokisini ustaca gizleyebilir.Irene:

Anime Diziler

Örgütün Priscilla'dan önceki 2 numarasıdır. Priscilla'dan sonra kısa süre 3 numara olmuştur. Kılıcını çok hızlı kullanır. Kılıç hareketleri gözle görülmez. Bu yüzden lakabı "Hızlı Kılıç Irene"dir. Sakindir ve güçlü bir zihne sahiptir. Teresa'nın idam ekibinin kaptanıdır. Priscilla uyandıktan sonra sol kolunu kaybeder. Daha sonra örgüt öldüğünü sanar fakat Irene yıllarca ustaca Yokisini gizleyerek yaşar.Noel:

Anime Diziler

Örgütün 3 ya da 4 numaralı savaşçısıdır. Sophia'yla 3 ve 4 numara için sürekli tartışırlar. Çok çeviktir. Erkeksidir. Teresa'nın idam ekibinde görevlidir ve Priscilla tarafından öldürülür.Sophia:

Anime Diziler

3 numara için sürekli Noel'le atışır. Fiziksel gücü çok iyidir. Teresa'nın av ekibinde görevlidir. Priscilla tarafından öldürülür.Flora:

Anime Diziler

Örgütün 8 numaralı savaşçısıdır. Claymore'lar arasında kılıcını en hızlı çekip kullanan savaşçıdır. Bu yüzden lakabı "Kanat Kesen Flora"dır.Undine:

Anime Diziler

Örgütün 11 numaralı savaşçısıdır. Çok saldırgan ve öfkelidir. Serbest dolaşırken bile Yoma gücünü serbest bırakıp kendine kaslı bir görünüm verir. En yakın arkadaşının ölümünden çok etkilenmiştir. Ve onun kılıcını yanına almıştır yani 2 kılıç taşır.Priscilla:

Anime Diziler

Daha çocukken babasının bedeni Yoma tarafından kullanılmış ve ablasını abisini yemiştir. Babasını öldürmüştür. Bu yüzden psikolojisi bozuk ve dengesizdir.
Çok küçük yaşta örgüte katılmış ve hemen 2 numaraya yükselmiştir. Çok büyük bir potansiyeli vardır. Ancak çok deneyimsizdir. Teresa'nın idam ekibinde görev almıştır. Irene'nin üstüne çok gitmesiyle kendini kaybetmiş, çok hırslanmış ve bilinçsizce uyanmıştır. Önce Teresa'nın başını almış daha sonra Irene, Noel ve Sophia'yı katletmiştir. Kuzeye doğru gider orada Derinlerin Sakini Easley ile karşılaşır. Easley onu yanına alır.Easley:

Anime Diziler

Claymore erkek savaşçılarının ilk kuşağındandır. O zamanlarda 1 numaradır. Uyanışının üstünden çok zaman geçmiştir. Kuzeye yerleşmiş ve uyanmış müttefikler toplamıştır.Riful:

Anime Diziler

Claymore kadın savaşçılarının ilk kuşağının 1 numarasıdır. Çok genç yaşta çok büyük güç elde etmiş ve uyanmıştır. Batıya yerleşir ve uyanmış varlık avına gelen yüksek numaralı Claymore'lara işkence ederek uyandırıp yanına almaya çalışır.Rigardo:

Anime Diziler

Erkek savaşçıların ilk kuşağının 2 numarasıdır. Easley ile aynı kuşaktır. Lakabı "Gümüş Gözlü Aslan Kral"dır. Uyandıktan sonra Easley ile yaptığı savaşta yenilmiş ve onun himayesine girmiştir.
Dafu:

Anime Diziler

Easley ve Rigardo'nun kuşağının 3 numarasıdır. Sert bir derisi vardır. Derinlerin Sakini Riful'un yardımcısıdır. Onunla birlikte Claymore'lara işkence eder.


K-ON! (Anime Dizi)

#10
Kategori : TV Serisi
Tür : Müzik, Okul, Komedi
Bölüm Sayısı : 13
Yayım Tarihi : 2/4/2009 ile 25/6/2009 arası
Firma/Stüdyo: Kyoto Animation
Yönetmen : Hisako YAMADA (animator)
Senaryo : Reiko YOSHIDA
Dizayn : Yukiko HORIGUCHI, Hiroyuki TAKAHASHI, Akiyo TAKEDA
Orjinal Eser : Kakifly
Tanıtım:
Bir grup lise öğrencisi, okullarının kapanmak üzere olan müzik kulübünü kurtarmaya karar vererek harekete geçerler. Artık kulübün tek üyeleri onlardır. Yine de eğer ay sonuna kadar 4. üyelerini bulamazlarsa kulüp kapatılacaktır. Sonunda biri şansını dener ve gitarist olarak başvurur. Fakat başvuruyu yapan Hirasawa Yui'nin herhangi bir nota bilgisi yoktur ve bir enstrüman çalamamaktadır. K-ON kulübünün kapanmaması adına diğerleri, Yui'yi eğitmeye ve bir müzik grubu oluşturmaya çalışırlar.Bölüm Listesi:
 1. The Dismissed Club!
 2. Musical Instrument!
 3. Special Lessons!
 4. Rooming Together!
 5. Adviser!
 6. School Festival!
 7. Christmas!
 8. New Member!
 9. Newly-entered Member!
 10. Rooming Together Again!
 11. Pinch!?
 12. Light Music!
 13. Winter Days!


Winx Club (Anime Dizi)

#11
WinX Club

Anime Diziler
Tür: Fantastik animasyon
Yaratıcı: Iginio Straffi
Yönetmen: Dario De Santis
Tema müziği bestecisi:
 • Giovanni Cera
 • Angelo Poggi
Ülke: İtalya
Dil: İtalyanca
Sezon sayısı: 4
Bölüm sayısı: 104
Gösterim süresi: 22 Dk.
Yayın bilgileri: Kanal D Çocuk
Yayın tarihi: 28 Ocak 2004 – 30 Mart 2007
Dış bağlantılar: Resmî websitesi
Winx Club, İtalyan animasyon dizisidir. Dünyada 130 ülkede izlenmiş, 14 dile çevrilmiş ve “Kayıp Krallığın Sırrı” adlı sinema filmi, Türkiye de dahil 22 Şubat 2008’den beri 41 ülkede gösterime girmiştir. Ayrıca Winx Club ve Pixie adında iki dergisi de Türkiye’de aylık olarak yayınlanmaktadır. İtalya'da ikinci sinema filmi 2009 yılının sonunda gösterime girecektir. Aynı zamanda Winx On Tour-Turnede Winx ve Winx Club On Ice-Buzda Winx Club isimli gösteriler dünyayı dolaşmaktadır.

Öykü
Evrende bir yerde, Magix adında sihirli bir boyutta, periler ve cadılar iyilik ve kötülük adına yeni bir savaşa başlar.
Bloom, Stella, Flora, Miusa ve Tecna, kısaca WinX Club, sihirli güç ve yeteneklerini geliştirmek için Alfea Koleji’nde eğitim alan perilerdir. Sadece okul hayatının günlük problemleriyle değil aynı zamanda Bulutlukule’nin hırslı cadıları Icy, Darcy ve Stormy’nin kötülükleriyle başetmek zorundalar.
Karakterler

Bloom / Ejder Ateşi Perisi
Yaş : 16
Gezegen : Dünya
Hoşlandıkları: Büyülü dünyalar ve varlıklar ile ilgili herşey
Güçlü yanları: Başkalarını düşünür, bağımsız ve doğuştan lider ruhlu
Zayıf yanları: Sabırsız, inatçı, peri kökeni ile ilgili şüphelerinden dolayı biraz da güvensiz.

Bloom, sorunları, okulla ilgili sorumlulukları, arkadaşları ve… düşleriyle dünyadaki herhangi bir genç kızdan farksızdır.
Her gün sessiz sakin geçmekte olan yaşantısını sevmekte, öte yandan büyülü yerlerden ve sihirli varlıklardan oluşan bambaşka bir dünyanın varlığını hayal etmektedir.
Bloom, yüreğinin derinlerinde hayallerinin gerçeğe dönüşebileceğini hissetmektedir. Aslında, çok geçmeden, kendisinde onu çok özel bir kıza dönüştürecek olan büyük bir enerji olduğunu öğrenecektir! (Bu arada, “Enerji,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!)
Bloom’un yazgısı, kendisinin düşleyebileceğinden çok daha farklı ve heyecan vericidir..

Stella / Güneş ve Ay Perisi
Yaş: 17
Ülkesi: Solaria
Güç Kaynakları: Enerjisini güneş ve ay ışığından alır.
Hoşlandıkları: Güzel olan herşey, aşk büyüleri ve en son moda giysiler.
Güçlü Yönleri: Hayat dolu, iyimser.
Zayıf Yönleri: Tembel, okulu ve dersleri fazla ciddiye almaz, savurgan.
Diğer Özellikler: Güzellik hususunda son derece bilinçlidir ve Bloom’un yakın arkadaşıdır.


Stella, hayat doludur, ancak biraz bencildir ve kendine gereğinden fazla güvenir. Ancak Bloom’la tanıştıktan sonra kişiliğinin bu olumsuz yönleri biraz düzelecektir.
Stella, gezegeninden Alfea Peri Okulu’na ailesinin isteğiyle gelmiştir. Onlar kızlarının gerçek bir peri olmasını istemektedir. Ama Stella dersleri ve notları pek de önemsemez.
Stella, dersleriyle değil de giyimi ve görünümüyle ilgilidir. Her fırsatta zarafetini sergiler. (“Zarafet,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Gösterişe meraklı ve çok hoş bir kız olduğunun bilincindedir.

Flora / Doğa Perisi
Yaş: 16
Ülkesi: Yemyeşil Periülkesi
Güç Kaynakları: Enerjisini çiçeklerden ve bitkilerden alır.
Hoşlandıkları: Ormancılık çalışmaları, botanik deneyleri.
Güçlü Yönleri: Grubun en olgunu, son derece sorumluluk sahibi.
Zayıf Yönleri: Kendine güveni az.
Diğer Özellikler: Yatakhanede Bloom’un oda arkadaşıdır.#12
Flora sıcakkanlı bir kızdır, daima herkese yardım etmeye hazırdır: Bunu doğaya duyduğu sevgiyle de ortaya koyar.
Alfea yatılı okulunda da olgun ve sorumluluk sahibi bir öğrencidir: En büyük düşü, Büyülü Boyut’taki bütün bitki ve çiçeklere yardım etmek için büyülü gücünü nasıl kullanacağını öğrenmektir.
Flora’nın bu kadar duyarlı olması bazen onu utangaç ve çekingen hale getirir, çünkü kendine yeterince güvenmez… (“Duyarlılık,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Ama Winx sayesinde, yeteneklerine inanmayı öğrenecektir.

Miusa / Müzik Perisi
Yaş: 16
Ülkesi: Melodi Peri Ülkesi
Güç Kaynakları: Gücünü bütün müzik türlerinden almaktadır.
Hoşlandıkları: Müzik aletleri çalmak, gün içinde hayallere dalmak.
Güçlü Yönleri: Araştırma için doğal bir yeteneği vardır ve çok iyi bir gözlemcidir.
Zayıf Yönleri: Bazen çok sinirlenebilir.
Diğer Özellikleri: Tecna’nın oda arkadaşıdır ve grubun erkek Fatma’sıdır.


Miusa, müzik dinlemeyi çok sever, böylece günboyu düş kurabilir..
Müziğin gücü, Miusia’yı capcanlı bir kız yapar; her an patlamaya hazır gibidir. Ayrıca, en zor anlarında bile arkadaşlarını neşelendirmeyi başarır.
Bazen düşünceli de olsa, müzik sayesinde hep hareketlidir ve yepyeni fikirlerle doludur: Hemen fark edilen yaratıcılığı Winx’in zor durumlardan kurtulmasına yardımcı olur.


Tecna

Yaş: 16
Ülkesi: Tekno Toz Peri ülkesi
Güç Kaynakları: Gücünü yüksek teknoloji ürünü olan herşeyden alır.
Hoşlandıkları: Bilim, bilgisayarlar, buluşlar.
Güçlü Yönleri: Mükemmeliyetçi, çok kararlı.
Diğer Özellikleri: Yarı androiddir.


Tecna, ilgi duyduğu alanlardan dolayı, daima kendini arkadaşlarından biraz farklı hissetmiştir: Ne de olsa, bilimden ve buluşlardan hoşlanmaktadır. Diğer kızlar boş zamanlarını eğlenceli uğraşlarla geçirmeyi severken, azimli ve kararlı bir kız olan Tecna, hep yeni şeyler keşfetmeye çalışır.
Belki duygusuz gibi görünebilir, ama bunun nedeni, onu daima arkadaşlarına bilgece öğütler vermeye yönelten müthiş sağduyusudur. (“Sağduyu,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Arkadaşlarının yardımıyla, Tecna da içindeki duyguları keşfedecektir.


Shakugan no Shana (Anime Dizi)

#13
Anime Diziler

Anime'nin Adı : Shakugan no Shana
Diğer Adları : Shana of the Burning Eyes, Burning Eyes Shana
Kategori : TV Serisi
Tür : Fantastik, Doğaüstü Güçler, Dövüş, Romantizm
Bölüm Sayısı : 24
Yayım Tarihi : 6/10/2005 ile 23/3/2006 arası
Firma/Stüdyo : J.C. Staff, Geneon Entertainment, Inc.
Yönetmen : Takashi WATANABE
Animasyon : Mai OTSUKA, Masahiro FUJII
Müzik : Kô ÔTANI, KOTOKO
Dizayn : Noizi ITO, Mai OTSUKA
Orjinal Eser : Yashichiro TAKAHASHI
Anime Diziler

Tanıtım:
Normal bir öğrenci olan Sakai Yuuji birgün eve giderken yolda sanki zaman durmuşçasına herkesin hareketsiz kaldığına tanık olur. Dev, oyuncak bir bebeğe benzeyen bir canavar, bu hareketsiz insanları yutmaktadır. Yuuji dikkatli baktığında birçok insanı mavi alevler olarak görür. Bunlardan bazısı yanarken bazısı da sönmek üzeredir. Kendine baktığında ise, kendisinin de bir alev olduğunu farkeder. O anda siyahlar içinde kıpkırmızı alev saçlı, alev gözlü, kılıçlı bir kız ortaya çıkar ve Yuuji'yi canavardan kurtarır.

Bu kız kendisini "Flame Haze" olarak tanıtır. "Guze no Tomogara" adındaki başka dünyalardan gelen canavarlarla savaşmaktadır. Yuuji'nin içindeki alevden dolayı ona "Torch" diye hitabeden kız, ona gerçek Yuuji'nin öldüğünü ve kendisinin alev söndüğünde yok olacak olan ikamesi olduğunu anlatır. Ne var ki Yuuji aynı zamanda "mistes"tir. Mistes olmanın henüz ne anlama geldiğini anlamayan Yuuji, bu ilginç kızla arkadaş olacak ve onu "Shana" olarak adlandıracaktır. Shana ve Yuuji "Guze no Tomogara" ve diğer "Flame Haze"lere karşı beraber savaşacaklardır.


Bölüm Listesi:
 1. The End of Everything, One Beginning
 2. Burning Flame
 3. Torch and Flame Haze
 4. Flame Haze of Illusion
 5. Respective Thoughts
 6. Complication.Motion.Confrontation
 7. Two Flame Hazes
 8. Beloved Goblet
 9. Poolside of Love and Ambition
 10. Intertwining Feelings
 11. Yuuji, Shana and a Kiss
 12. A Flower Blooms in the Cradle
 13. Declaration of War at the Back of the School Building
 14. A Great Person
 15. The Day the Flame was Born
 16. The Flame-Haired Red-Hot-Eyed Hunter
 17. A New Beginning
 18. Shattered Wish
 19. In the Midst of Battle
 20. Heartless Wilhelmina
 21. Fading Thoughts
 22. Flickering Flame
 23. Battle in the Seirei-den
 24. Crimson Thoughts


Guin Saga (Anime Dizi)

#14
Anime Diziler

Anime'nin Adı : Guin Saga
Kategori : Tv Serisi
Tür : Aksiyon, Macera, Drama, Fantastik
Yayım Tarihi : 5/4/2009
Firma/Stüdyo : Aniplex, Satelight, Studio Easter
Yönetmen : Atsushi WAKABAYASHI, Naomichi YAMATO, Futoshi HIGASHIDE, Shinya SASAKI, Takenori MIHARA, Yui UMEMOTO
Senaryo : Shoji YONEMURA
Animasyon:Toshiharu MURATA, Hiroaki SHIMIZU, Atsushi SOGA, Kenji HATTORI, Kyoko KOTANI, Tomoki MIZUNO, Masashi HIZUKA
Müzik : Nobuo UEMATSU
Dizayn : Natsuki SUMERAGI, Toshiharu MURATA, Hiroyuki TAIGA
Orjinal Eser : Kaoru KURIMOTO
Anime Diziler

Tanıtım:
Hikâye, hafızasını kaybeden ve kafasından çıkaramadığı bir leopar maskesiyle gezmekte olan Guin isimli gizemli bir savaşçıya odaklanır. Savaşma içgüdüleri ve “Aurra” kelimesi dışında hiçbir şey hatırlamayan Guin tehlike ve entrika dolu fantastik bir dünyada yol almaktadır.


Notlar:
 • Kaoru Kurimoto'nun 25 milyonun üzerinde satan ve Japonya'nın en çok satanlar listesinde yer alan aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
 • 1979'dan beri yayına devam eden romanın şimdiye kadar 100'den fazla cildi yayınlandı, şu anda ise 123. ciltte. İlk 5 cilt Vertical yayınevi tarafından İngilizce'ye çevrildi.
 • Berserk'in yaratıcısı Kentaro Miura, Guin Saga'nın kendi eseri Berserk üzerinde çok büyük etkileri olduğunu söylemiştir.
Bölüm Listesi:
 1. The Leopard-Head Mask
 2. The Fortress of the Black Count
 3. The Crimson Mercenary
 4. Crossing the River of Death
 5. Destined Meeting
 6. Gathering of the Semites
 7. The Battle of Nospherus
 8. Meeting with the Wolf
 9. Prisoner of the Lagon
 10. Frontier King
 11. The Soldiers
 12. New Destiny
 13. To The Sea


Street Fighter II Victory (Anime Dizi)

#15
Anime Diziler
Yayın Tarihi : 1995
Mikunai adasında yaşayan Ryu, iki yıldır görüşemediği en yakın arkadaşı Ken’den yaşadığı şehir olan San Fransisco’ya gelip kendisini ziyaret etmesi için, içinde uçak bileti ve bir miktar para bulunan bir mektup almıştır.

İki dövüş ustası arkadaş ilk başlarda birlikte çok eğlense de, kısa süre sonra şehirdeki bir barda hava kuvvetleri askerleriyle bir kavgaya karışırlar. Askerlerin çoğunu alt eden ikili, sıra komutanları Guile’a gelince beklemedikleri bir yenilgi alırlar. Önce Ryu, ardından ertesi gün onun intikamını almak için hava kuvvetlerine giden Ken; Guile karşısında kötü bir yenilgi almıştır.

Bunun üzerine iki yakın arkadaş, sokak dövüşünün inceliklerini öğrenmek ve Guile gibi farklı dövüşçülerle karşılaşmak amacıyla birlikte yeni bir yolculuğa çıkmaya karar verirler.Anime Diziler

Bölüm Listesi:
01. The Beginning of a Journey
02. The King of the Air Force
03. Landing in Hong Kong
04. Darkness at Kowloon Palace
05. Hot Blooded Fei Long
06. Appearance of the Secret Technique
07. The Revenge of Ashura
08. Trap, Prison, and the Scream of Truth
09. The Superstar of Muay Tai
10. Dark Omen
11. Visitation of the Beasts
12. The Deadly Phantom Faceoff
13. The Legend of Hadou Ken
14. The Bloodthirsty Prince
15. Clash of the Titans
16. The Unveiled Ruler
17. The Despot`s Commander
18. The Beautiful Assassin
19. Special Orders to the Iron Men
20. Unknown Explosive Force
21. Compulsion Towards Vengeance
22. Rising Dragon, Into the Sky
23. The Icy Light of Their Eyes
24. Nightmare Reunion
25. Fight to the Finish (Round One)
26. Fight to the Finish (Round Two)
27. Fight to the Finish (Round Three)
28. Fight to the Finish (Round Four)
29. Fight to the Finish (Final Round)


Güneşin Oğlu Esteban / Taiyou no Ko Esteban (Anime Dizi)

#16
Güneşin Oğlu Esteban (Taiyou no Ko Esteban)
[IMG]http://dts.*******.org/KisukE_UraharA/1106-kapakresmi.jpg[/IMG]
Yapımcılar/Sanatçılar:
Anime'nin Adı:Taiyou no Ko Esteban
Diğer Adları: The Mysterious Cities of Gold, Güneşin Oğlu Esteban
Kategori: TV Serisi
Tür: Macera, Fantastik, Drama, Tarihi
Bölüm Sayısı: 39
Yayım Tarihi: 29/6/1982 ile 7/6/1983 arası
Firma/Stüdyo: NHK, Studio Pierrot, DiCT
Türkiye'de: Yayımlandı

Yönetmen:Bernard DEYRIES, Edouard DAVID, Kenichi MURAKAMI, Kenichi MARUYAMA

Senaryo:Bernard DEYRIES, Jean CHALOPIN
Animasyon:Mitsuki NAKAMURA, Hisatoshi MOTOKI, Tanemoto TAKEMI, Toshiyasu OKADA, Yoshiteru KOBAYASHI, Hisayuki TORIYUMI
Müzik:Nobuyoshi KOSHIBE, Haim SABAN, Shuki LEVY, Ryuji SASAI
Orjinal Eser: Scott O'DELL
[IMG]http://dts.*******.org/KisukE_UraharA/1106-1.jpg[/IMG][IMG]http://dts.*******.org/KisukE_UraharA/1106-2.jpg[/IMG]
[IMG]http://dts.*******.org/KisukE_UraharA/1106-3.jpg[/IMG]

Tanıtım:
16. yüzyıl… Avrupa’dan birçok gemi, yeni dünyayı fethetmek için batıya, Amerika’ya doğru yola çıkar. Bu bilinmeyen topraklarda, Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen insanlar, kendileri için yeni bir şans, yeni topraklar, kayıp medeniyetler ve yeni maceralar arar. Fakat herkesin peşinde olduğu aslında El Dorado ve altın şehirlerin sırrıdır.


Yıl 1532, Barselona, İspanya… 12 yaşındaki Estaban, bir yetimdir ve bebekliğinden beri ona Rahip Rodriguez bakmıştır. Rahip Rodriguez ile birlikte Katedralde yaşayan Estaban’ı şehirdekiler “Güneşin Oğlu” olarak çağırmaktadır. Yine yağmurlu bir günde, herkes Esteban’ı aramaktadır. Uzun bir koşuşturmanın ardından yakalanan Esteban, tören için hazırlanır ve güneşin tekrar ortaya çıkması için yüksek bir yere çıkartılır. Esteban, ne kadar karşı çıkarsa çıksın bulutlar dağılır ve güneş ortaya çıkar.


Bu sırada ölüm döşeğindeki rahip Rodriguez, Estaban’ı konuşmak için yanına çağırttırır. Esteban’a, son nefesini vermeden önce, onun 12 sene önce, okyanustaki bir fırtınada kurtarıldığını ve diğer çocuklardan farklı olduğunu söyler. Tüm bunları dinleyen Mendoza, Esteban’a; onu 12 yıl önce kurtaranın kendisi olduğunu söyler, kanıt olarak da Esteban’ın boynundaki madalyonun yarısını gösterir. Mendoza, Esteban’a; onun El Dorado’dan geldiğini ve babasının hala hayatta olabileceğini söyleyerek onu, babasını bulmak için yeni dünyaya doğru yol alacak gemisi “Esperanza”ya davet eder.


Rahip Rodriguez de öldükten sonra onu, bu şehirde tutacak bir şey olmadığından Esteban, Mendoza’nın teklifini kabul eder. Mendoza’nın gizlice gemiye soktuğu Esteban, gemide Mendoza tarafından kaçırılmış ve boynunda kendi madalyonuna benzeyen bir madalyon taşıyan genç bir kız olan Zia ile tanışır. Esteban, tıpkı kendisi gibi babasını arayan Zia ile yakın arkadaş olur.


Zia ve Esteban, bir süre sonra, bir adada tanıştıkları, kayıp bir medeniyet olan Mu Krallığının soyundan gelen Tao ile dost olurlar ve üçü birlikte güneşin battığı yere; gizemli altın şehirlere doğru yolculuklarına devam ederler.

Notlar
 • Amerikalı yazar Scott O'Dell’in, “The King's Fifth” adlı romanından esinlenerek yapılmış anime, Fransız-Japon ortak yapımıdır ve Türkiye’de birkaç kez gösterilmiştir.
Bölüm Listesi:
 • 01. Esteban the Child of the Sun
 • 02. The Crossing of the Atlantic
 • 03. Of New Heroes
 • 04. Adrift on the Endless Sea
 • 05. The Abduction of Zia
 • 06. The Ship Solaris
 • 07. The Secret of Solaris
 • 08. The New Continent
 • 09. The End of the Solaris
 • 10. The Temple’s Secret
 • 11. Messengers of the Region
 • 12. Secret of the Medallions
 • 13. The Mystery of the Parents
 • 14. Esteban's Medalion
 • 15. The Subterranean Secret
 • 16. The Urubus
 • 17. The Great Condor
 • 18. The First Flight of the Great Condor
 • 19. The Nazca Plateau
 • 20. The Spaniards' Cannon
 • 21. The Amazons
 • 22. The Mirror of the Moon
 • 23. The Jade Mask
 • 24. The Manuscript
 • 25. The Lake of Gold
 • 26. The Marshes
 • 27. The Door of the Night
 • 28. The Forest of Statues
 • 29. The Burning Shield
 • 30. The Escape
 • 31. The Village of the New Sun
 • 32. The Attack of the Olmecs
 • 33. Reunions
 • 34. The Revolt of the Mayas
 • 35. The Olmec’s Machine
 • 36. Ariel Duel
 • 37. The City of Gold
 • 38. The Great Legacy
 • 39. The End of the City of Gold


Domates Adam / Tomatoman (Anime Dizi)

#17


Anime'nin Adı : Tomatoman
Diğer Adları : Sarada Ju Yushi Tomato Man, Tomato-man and the Knights of the Salad Table
Kategori : TV Serisi
Tür : Macera, Komedi, Büyü
Bölüm Sayısı : 50
Yayım Tarihi : 3/4/1992 ile 27/3/1992 arası
Firma/Stüdyo: Animation 21, Gakken, TV Tokyo, TVQ Kyushu Broadcasting, Yomiko Advertising, Inc.
Yönetmen : Hiroshi SASAGAWA, Tomoko NISHIMURA
Dizayn : Toyoko HASHIMOTO
Orjinal Eser : Hiroshi SASAGAWA


Tanıtım:
Sihirli hayal ülkesi olan Salata Krallığı'nda uzun zamandır sebzeler, meyveler ve böcekler çoğu zaman iyi geçinemeseler de beraber yaşamaktadır. Ta ki Bug-Bug böcek çetesinin düzenlediği saldırıya kadar. Krallığın prensesi Şeftali'yi uyku büyüsüyle uyuturlar. Kral, inzivadaki yaşlı bilgeden yardım ister.

Bilge yaptığı büyü ile sıradan meyve ve sebzelerden güçlü birer savaşçı çıkararak Salata Masası Şövalyeleri'ni oluşturur. O'nun büyüsü ile uyanan son sebze, hikayenin kahramanı, genç, beceriksiz ama her zaman günü kurtaran ve herkes tarafından hayranlık duyulan prensese umutsuzca aşık olan Domates Adam'dır.


Hellsing (MTV Anime Gecesi)

#18
HELLSING

Türü: TV Serisi

Kategori: Aksiyon, Macera, Korku, Gizem, Vampirler,Yapımcı: GONZO,
Anime Diziler

Avrupa'da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Tam vampirin eline düşmüşken içeri Alucard girer ancak dövüş sırasında Seras yaralanır. Ona ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, Seras'a iki seçenek sunar: Ya orada ölecektir, yada Alucard'ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras ikincisini seçer.

Hellsing Teşkilatı araştırmaları esnasında yeni bir tür vampir ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan yada bir vampir ısırığı ile değil vücutlarına cip yerleştirilerek vampir olan varlıklardır.


Karakterler:

Alucard
İnsanlar(Daha doğrusu İntegra) için çalışan gerçek bir vampirdir.Gerçek gücünü anlayabilmek için kendisi gibi (sonradan yapılmamış) gerçek ölmeyeni bulup onu öldürmek istemektedir. Hellsing organizasyonunun en güçlü adamıdır. Vampirleri yok ederek halkı korur. Kendine has usulu bulunur. Kendiside vampir olan Alucard farklı güçleri ve kendine özel silahları vardır. Bu organizasyonda çalışmaktan hoşlanır.İntegra’ya minnet borcu vardır.

Victoria

Eskiden bir polis olan bu kız, kendi isteği ile Alucard tarafından ısırılmış ve bir vampire dönüştürülmüştür. Olaylar doğrultusunda Hellsing organizasyonuna katılmış ve Alucarddan sonra organizasyondaki ikinci vampirdir. Alucard onun ustasıdır ve ona çok değer verir. Vampirliğe alışması çok zor olmuştur. Hassas ve duygusal bir kızdır.

İntegra
Çok disiplinli gibi görünse bile aslında hassas biridir. Genellikle soğukkanlı olup, organizasyonuna laf edeni yaşatmaz. Geçmişte kendi kendine asla vazgeçmeyeceğine dair söz vermiştir ve o günden sonra vazgeçmemiştir.
Walter C. Dornezz/ Angel of Death
Hellsing organizasyonun daimi üyesi ve Hellsing ailesinin özel uşağıdır.Herzaman sakin ve itaatkar tavırlar sergiler.Buna karşın gençliğinde Alucard gibi o da bir suikastçiydi.Yegane silahı parmaklarına bağlı olan keskin ve ince kablolardır.Aucard ona Ölüm Meleği diye hitap eder.Neden böyle olduğunu Walter Dead Zone adlı bölümde bize ayrıntılı şekilde gösterdi.Gerçekten sevilen bir karakter.

Bol kanlı ve yaratıcı savaş sahneleri olan bu anime 13 bölümdür.
Anime Diziler
Anime Diziler
Anime Diziler


Brave Story (Anime Film)

#19
Anime Diziler
Anime'nin Adı : Brave Story
Kategori : Film
Tür : Macera, Fantastik

Firma/Stüdyo : Gonzo, Fuji TV
Yönetmen : Koichi CHIGIRA
Senaryo : Ichiro OKOUCHI
Orjinal Eser : Miyuki MIYABE
Anime Diziler

Tanıtım:
10 yaşında, sakin ve uysal bir kişiliği sahip olan Wataru, o gün hayatının en kötü dakikalarını yaşayacağını bilmemektedir. Babası, metresi ile birlikte, Wataru ve annesini arkada bırakarak kaçar. Bu şoka ve acıya dayanamayan annesi hastahaneye kaldırılır.

Okul arkadaşı Mitsuru sayesinde, güya perili bir binaya girer ancak bu bina "Vision" adında hayali bir dünyaya açılan kapıdır. Ölmekte olan annesini kurtarmak için bu dünyaya giren Wataru. Bu fantastik dünyada; büyünün, arkadaşlığın, sevginin ve inanmanın gücünü bulacaktır.


Notlar:
 • Dağıtımcılığı Warner Bros.'a ait olan Brave Story, Miyuki Miyabe'nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
 • Filmin süresi yaklaşık 120 dakikadır.


Demashitaa! Powerpuff Girls Z (Anime Dizi)

#20
Demashitaa! Powerpuff Girls Z
Anime Diziler
Kazara pirinç pastası Kimyasal X’in içine düşer ve Kimyasal Z olur. Ken, Kimyasal Z’yi ışın olarak ateşlediği zaman, siyah ve beyaz ışınlar olmak üzere ayrılır. Beyaz ışınlar üç normal yüksek okul kızı olan Momoko, Miyako ve Kaoru’yu vurur ve Powerpuff Girls Z olurlar. Siyah ışın bir maymunu vurur ve o da Mojo Jojo olur. Şimdi kızlar dünyayı kötülükten kurtarmak için savaşmak zorundalar.

Anime Diziler

Bölüm Listesi:

01. The Girls Appear! / The Girls are Born!
02. Pleasant Bubbles! Part 1 / Pleasant Bubbles! Part 2
03. Girls, Concentrate! Part 1 / Girls, Concentrate! Part 2
04. Girls, the Bond of Family! Part 1 / Girls, the Bond of Family! Part 2
05. Mojo`s Revenge, Mojo! / Observation Tower Crash!
06. Fuzzy Lumpkins! / Himeko the Princess!
07. Make it come true! Momoko`s love / The most evil trio? Amoeba Boys!
08. Charming Maiden! Sedusa Part 1 / Charming Maiden! Sedusa Part 2
09. Coach Kaoru`s special training soccer! / Fuzzy in love!
10. Charisma Beautician Monster! Part 1 / Charisma Beautician Monster!
11. Princess Even in Space! / Chase the Cake Thief!
12. A New Love of Soap Bubbles Part 1 / A New Love of Soap Bubbles Part 2
13. Apprenticed by Mojo! The Amoeba Boys / The Camera Monster`s Counterattack!
14. The Gangreen Gang! Part 1 / The Gangreen Gang! Part 2
15. The Fashion Show is Targeted! / Man! Ramen Monster!
16. Pity! The Princess`s Secret Part 1 / Pity! The Princess`s Secret Part 2
17. Shutter chance let loose! / Sibling Love! Electro-magnetic Monster
18. Monster Tag Battle! Part 1 / Monster Tag Battle! Part 2
19. A sad piano lesson! / The strongest! Kiin-sensei
20. Rowdyruff Boys! Part 1 / Rowdyruff Boys! Part 2
21. The Waddling Rubber Duck Monster! / The Disliked Vegetables' Great Escape!
22. The most evil, the worst, Him Part 1/The most evil, the worst, Him Part 2
23. Drama Monster, The road of Love! / Who`s the bug master!
24. Ken`s Friend Search! Part 1 / Ken`s Friend Search! Part 2
25. Mischievous Stationery! / Flowers Flowers Flowers!
26. Protect Santa! Part 1 / Protect Santa! Part 2
27. Grabbing and Eating! Sushi Monster! / Peach and Sapphire!
28. Ladies' Tag Battle! Part 1 / Ladies' Tag Battle! Part 2
29. Let's Go to the Dentist! / Saturday Powerpuff Fever
30. The Girls and "Him"! Part 1 / The Girls and "Him"! Part 2
31. Funta's Rolling Spirit / Sedusa's Love Tactics!?
32. Head Over Heels in Love with Momoko! Part 1 / Head Over Heels in Love with Momoko! Part 2
33. Runaway Momoko and Neapolitan! / Keane's Sympathy, Mojo's Affection!
34. The House Where the Ghost Lives!? Part 1 / The House Where the Ghost Lives!? Part 2
35. We're Not Weeds! / Monster, The Laws of Compassion!
36. Powerpuff Girls Z, Break Up!? Part 1 / Powerpuff Girls Z, Break Up!? Part 2
37. Burst-Out Comic Monster! / Girls, Day Off!
38. We Are the Courtiers! Part 1 / We Are the Courtiers! Part 2
39. Little Ken's Big Wish! / Girlz, Flight Ban
40. Girlz, TV, and Present!? Part 1 / Girlz, TV, and Present!? Part 2
41. She's Here! Shirogane Z / Girlz, Body Swap!
42. Powerpuff Rowdy Boys! Part 1 / Powerpuff Rowdy Boys! Part 2
43. Save the Abducted Professor & Co.! / Fibbing Momoko's Misfortune!
44. Kaoru Loves Biceps! Part 1 / Kaoru Loves Biceps! Part 2
45. Momoko and the Frog Prince / The Day Sedusa Disappeared!?
46. Desperate Situation! Girlz vs Him, Part 1 / Desperate Situation! Girlz vs Him, Part 2
47. Companions On the Road, Mojo and Keane! / Sudden Appearance! Powerpuff Kids!
48. Miracle of Bubble Freedom, Part 1 / Miracle of Bubble Freedom, Part 2
49. Single Attack Shot!? Love Love Beam / Mojo's Nurse Day
50. Defeated Girlz Cooperation! Part 1 / Defeated Girlz Cooperation! Part 2
51. Girlz, Beyond Time and Space! Part 1 / Girlz, Beyond Time and Space! Part 2
52. Girlz, Final Battle! Part 1 / Girlz, Final Battle! Part 2
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:20 .