Nazi Kampları
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-08-2011, 22:40 #1

For Answers

ÖZEL ÜYE

Nazi Kampları1933–1945 yılları arasındaNazi Kampları Nazi Almanya’sı milyonlarca kurbanı hapsedebilmek için yaklaşık 20.000 kamp kurdu. Bu kamplarNazi Kampları zorla çalıştırma kampıNazi Kampları geçiş istasyonlar olarak kullanılan geçici kamp ve esasen ve özel olarak katliam için inşa edilen imha kampı gibi pek çok biçimde kullanıldı. 1933’te iktidara gelmesinin ardındanNazi Kampları Nazi rejimi sözde “devlet düşmanları”nın hapsi ve bertaraf edilmesi için bir dizi tutuklama kampı kurdu. Toplama kampındaki ilk tutuklular Alman KomünistleriNazi Kampları SosyalistlerNazi Kampları Sosyal DemokratlarNazi Kampları Romanlar (Çingeneler)Nazi Kampları Yehova ŞahitleriNazi Kampları eşcinseller ve “asosyal” ya da sosyal açıdan sapkın davranışlar göstermekle suçlanan kişilerdi. Söz konusu tesislerde tutuklanan kişiler bir yerde “toplandığı” içinNazi Kampları “toplama kampı” deniliyordu.
Mayıs 1938'de Almanya'nın Avusturya'yı ilhak etmesinin ardındanNazi Kampları Naziler Alman ve Avusturyalı Yahudileri tutukladı ve Almanya'daki DachauNazi Kampları BuchenwaldNazi Kampları ve Sachsenhausen toplama kamplarına hapsetti. Kasım 1938’deki kanlı Kristal Gece (“Kırık Camlar Gecesi”) katliamlarından sonraNazi Kampları Naziler yetişkin Yahudi erkeklerini toplu halde tutukladı ve bu insanları kısa süre için kamplara kapattı.
Eylül 1939’da Almanya’nın Polonya’yı işgal etmesinin ardındanNazi Kampları Naziler binlerce esirin yorgunlukNazi Kampları açlık ve açıkta kalmaları nedeniyle hayatlarını kaybettiği zorunlu çalışma kamplarını kurdu. Kampları SS birimleri koruyordu. II. Dünya Savaşı sırasındaNazi Kampları Nazi kamp sistemi hızla yayıldı. Bazı kamplardaNazi Kampları Nazi doktorlar esirler üzerinde tıbbî deneyler yaptı.
Haziran 1941’de Almanya’nın Sovyet Birliği’ni işgal etmesinin ardındanNazi Kampları Naziler savaş esiri kamplarının sayısını artırdı. İşgal altındaki Polonya'daNazi Kampları halihazırdaki toplama kampı komplekslerinin içine (Aushwitz gibi) yeni kamplar kuruldu. Sonraları Majdanek ismiyle bilinen Lublin’deki kampNazi Kampları 1941 yılı sonbaharında savaş esiri kampı olarak kurulmuş olupNazi Kampları 1943'te toplama kampı hâline getirildi. Bu kampta binlerce Sovyet savaş esiri vurularak ya da gaz odalarında zehirlenerek öldürüldü.
“Nihai Çözüm”ü (Yahudi soykırımı ya da kitle imhası) kolaylaştırmak adınaNazi Kampları Naziler Yahudi nüfusunun en yüksek olduğu Polonya’da imha kampları kurdu. İmha kampları katliamın etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi için tasarlandı. İmha kamplarının ilkiNazi Kampları Chelmno Aralık 1941’de kuruldu. Chelmno’da Yahudiler ve Romanlar mobil gaz arabalarında öldürüldü. 1942’de Naziler Generalgouvernement (işgal edilen Polonya topraklarının iç kısmı) Yahudilerini sistematik olarak öldürebilmek için BelzecNazi Kampları Sobibor ve Treblinka'da imha kampları kurdu.
Naziler öldürme verimini artırmak ve öldürme sürecini failler açısından gayri şahsî hale getirmek için gaz odalarını (içeridekileri öldürmek için zehirli gazla dolu odaları) inşa ettiler. Auschwitz kompleksinde bulunan Birkenau imha kampında dört tane gaz odası vardı. Kampa yapılan sürgünler en yüksek seviyeye ulaşırkenNazi Kampları 6.000 kadar Yahudi her gün gaz odasında zehirlenerek öldürülüyordu.
Nazi işgali altındaki topraklarda yaşayan YahudilerNazi Kampları işgal edilmiş Polonya'daki ölüm merkezlerine giden yolculuklarında önce Hollanda’daki Westerbork’a ya da Fransa’daki Drancy geçici kampına sürüldüler. Geçici kamplar genellikle imha kampından önceki son duraktı.
Milyonlarca insan farklı türlerdeki Nazi kamplarında hapsedilerek kendilerine kötü muamele edildi. SS idaresindeNazi Kampları Almanyalar ve işbirlikçileri yalnızca imha kamplarında üç milyondan fazla Yahudiyi öldürdü. Nazi kamplarında tutuklu olanların çok küçük bir bölümü sağ kalmayı başardı.Benzer Konular
  • PKK kampları 'akıllı bomba' ile vurulacak!...
    Makina Kimya Enstitüsü'nün (MKE) ürettiği ve TÜBİTAK'ın geliştirdiği Türkiye'nin ilk akıllı güdümlü uçak bomba...

  • Nazi kampı...
    2.Dünya Savaşı sırasında Alman katil lider Adolf Hitler'in Yahudilere karşı yaptığı zulmü ihtirasların sonucun...

  • Nazi Dehşeti...
    Nazi dehşeti. Nazi kamplarından birinde bir baba ve küçük oğlunun hikayesi. Kapı açılıyor ve bir nöbetçi e...


Görüntüleme:1376, Cevaplar:1

İlginizi Çekebilir >
Alt 22-12-2011, 11:53 #2

üⓣⓞⓟⓘⓚ

ÜtopiK


paylaşım için tşkler

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 03:20 .