Tayyip Sağ (Tayyip Sağ Kimdir? - Tayyip Sağ Hakkında)

#1
Tayyip Sağ (Tayyip Sağ Kimdir? - Tayyip Sağ Hakkında)

Tayyip Sağ (1958 - ..)

HAYATI
1958 yılında Konya'nın Çumra ilçesinin İçeriçumra kasabasında doğdum.İlk ve orta öğrenimimi İçeriçumra'da liseyi Çumra'da, Üniversite tahsilimi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladım.

Çocukluğum ve gençliğim çok iyi bir aile ortamı içerisinde geçmiştir.Sevgi ve saygıyı, doğruluk ve dürüstlüğü, insanı ve insanlığı bu ortam içerisinde tanıdım.

Memuriyet hayatım 1978 yılında Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.de Muhasebe memuru olarak başlamıştır.Sırası ile Ankara Emaf ve Ankara Makina Fabrikası, 1980 yılında askerlik hizmetim için 20 ay kadar görevimden ayrıldım.Askerlik sonrası Ağrı. Konya ve Ilgın Şeker Fabrikalarında muhasebe memuru ve 1994 yılından itibaren de Erzurum Şeker Fabrikasında Levazım Muhasebe Şefi, Burdur Şeker Fabrikasında Pancar Muhasebe Şefi ve halen çalışmış olduğum Ilgın Şeker Fabrikasında da Pancar Muhasebe Şefi olarak görevime devam etmekteyim.

Şiirle tanışmam ilkokul yıllarımda olmuştur.İlkokul üçüncü sınıfta,hayat bilgisi dersinde ödev olarak yazmış olduğum şiirimi sınıfta okuduğumda, öğretmenim yazarını sormuştu.Şiirin yazarının kendim olduğunu söyleyince şaşkınlık ve hayranlığını gizleyemedi ve sınıfa; 'çocuklar arkadaşınız büyüdüğünde çok büyük bir şair olacak' diyerek
beni, şiir hayatımda keşfetmiş ve yüreklendirmiştir.Şiir bir yaşam tarzı, bir duygu yumağıdır.Şiirin anlamlı ve duygulu olması çok önemlidir.Bazen bir kitapla anlatılamayan duygular bir şiirle çok güzel anlatılabilir.Şiirlerimi hece ölçüsü ve serbest ölçüde yazmaktayım.Genellikle 4+4=8 ve 6+5=11 ölçülerini daha çok kullanmaktayım.Bununla birlikte şiirin vurgu ve temasına göre farklı ölçülerde de şiirlerim bulunmaktadır.Şiirde anlatıma ve öz değere çok önem veririm.Şiirin en etkili bir anlatım ve coşku kaynağı olduğuna inanırım.Yaşayan gönülleri canlı ve zinde tutmak için en uygun bir etkileşim olduğunu düşünürüm. Şairin, bir körfez kıyıları gibi sakin duran duygularının bir anda nasıl bir okyanusun azgın dalgaları haline dönüştüğünü görmek çoğu zaman mümkün olmaz, çünkü o duygularını gönlünün en gizli yerlerinde hapsetmiş olduğundan ancak zaman zaman bulutlanmış gözlerinden anlayabilir ve kaleminden döktüğü zaman görebilirsiniz.Bir marangoz bir odundan nasıl bir eser yapabiliyorsa, bir ressam fırçasından ve çizgisinden nasıl bir eser üretebiliyorsa, bir şair de kelimeleri ustalıkla kullanarak çok anlamlı ve çok duygulu ifadeler halinde nadide eserler oluşturur.Şiirleri sevmek kadar, şairleri tanımak ve anlamakta çok önemlidir.

Şiirin yanında müziklede uğraşmaktayım.Müzikle ise; çok küçük yaşlarımdan itibaren tanışıyorum.Şiirlerimi sazımla çalar söyler ve bestelerim.Saz başta olmak üzere org, ud, kaval v.s.gibi bazı enstrümanlarıda çalarım.Sevgili şiir dostlarıma katılmış olduğum festivallerde şiir dinletilerinde bulunuyorum.Akşehir Uluslararası Nasrettin Hoca Şenlikleri katılmış olduğum etkinlikler ve şiir ustalarımızdan Cemal Safi'nin hazırlamış olduğu Edremit/Akçay'da yapılan şiir ve beste yarışması ise katıldığım yarışmalar arasındadır.

Bütün şiir severlere ve şiir dostlarıma en içten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunar, şiir gibi dürüst,onurlu ve temiz olmalarını ve şiirsiz kalmamalarını dilerim.

Tayyip derki; insanım, insanlık hakkın eseri,
İnsanlığı tanıdım doğduğum günden beri,
Gerçek, dürüst bir insanın tartılmaz ki değeri,
Bir gün toprak olsa da o, hakka yakındır yeri.

Hoşça kalın.Selamlar


ESERLERİ

Eserlerimin bir kısmını 'Bir Ömrün Hikayesi' ve 'Dağlar' isimli şiir kitaplarımda topladım. Diğer eserlerimin bir kısmıda basıma hazır bulunmakta olup, siz değerli okuyucularımla buluşacağı günü beklemekteler.

İlginizi Çekebilir
 • Tayyip :D :D...
  şehit cenazelerine katilmak için Anadolu illerinden birine giden Tayyyip top atisiyla selamlanmis. ikinci a...

 • Tayyip Fıkrası...
  Tayyip ile Bush ilk bulusmalarinda birbirlerine hava atarlar. Bush Tayyip`e - "Bizde öyle bir teknol...

 • TaYYip Ve AiLeSii :D...
  BuDa SaDDam BuşH Ve Usame Bin Ladin......

 • Abimsin Tayyip...
  ABIMSIN TAYYIB! Seni bu memlekete Allah gonderdi Ummetsiz sunnetsize dersini verdi Laikler de ortami gerd...

 • Tayyip & Bush...
  Bir gün Tayyip her zamanki gibi feyz almak için Bush'un yanına gitmiştir. Konuşurken Bush kendi ülkesini...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 

Forum

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Sitemiz bir paylaşım sitesi olduğu için kullanıcılar her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir, bu yazılardan dolayı doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Herhangi bir konuda (şikayet, eleştiri, öneri, vb.) bizimle iletişime geçmek için tıklayın.
-

2005-2020 Tatliaskim.com

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 23:05 .