Sponsorlu Bağlantılar:
  Khalid Yasin
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 27-10-2014, 15:38 #1

`Minά.

make-up artist.

Khalid Yasin

Khalid Yasin (1946 yılında doğdu) Hıristiyanlara müslümanlığı tanıtmak ve anlatmak için Birleşik Krallık ve Dünya'nın birçok yerinde dini dersler verir. İnancını yaymak için birçok kez deniz aşırı ülkelere seyahat etmektedir. Sorular hakkında açık sözlüdür.
Khalid Yasin

Yasin Harlem, New York'ta doğdu ve Brooklyn'de bir Hıristiyan olarak büyüdü. Öksüz olmamasına rağmen üç yaşından on beş yaşına kadar evlatlık olarak farklı Hıristiyan mezheblerine bağlı aileler ile beraber yaşadı. Kendisiyle yapılan bir röportajda ruhani ve dinci bir kişiliği olduğunu ve İslam'la tanışmadan önce Katolikliği bile denediğini, fakat zihnindeki sorulara cevaplar bulamadığını, 1964'te Vietnam Savaşı'nın kendisini insani ve dini değerleri tekrar sorgulamaya ittiğini ve bu dönemde ABD'de ortaya çıkan The Nation of İslam grubu (ABD'de siyah Müslümanlar olarak bilinen Malcolm X'in içinde bulunduğu grup) ile karşılaştığını belirtiyor.Bu toplumu değiştirmek istiyorsak, bu toplum üzerinde etkili olmak istiyorsak o zaman kendimizi yenilemeye mecburuz. Bu yüzden müslüman kardeşim, Yahudiyi, Hıristiyanı ya da onu bunu suçlamak yerine kendini suçla, çünkü sen kendini uyarırsan o zaman kendini değiştireceksin. Yunus peygamber (a.s), insanlar onu gemiden suya attığında “ Ne yapıyorsunuz orada! Siz iyi insanlar değilsiniz, Siz canisiniz” demedi. Balinanın karnında iken söylediği tek şey “ Senden başka ilah yoktur,seni tenzih ederim,Allah’ım ben nefsine zulmedenlerden oldum” idi. İşte bu değişmek için doğru formüldür.
Bizim o balinaya atıldığımızı, ve midesindeki asitlerin bizi erititiğini düşünün, ki dünya her gün bizleri eritiyor, her gün çocuklarımızı eritiyor, fakat biz Howard’ı, Bush’u, kendimiz dışındaki herkesi suçluyoruz.. Müslümanlar ! Kendinizi sorguya çekin, Bunu yaparsanız Allah’ın bizleri de peygamberleri gibi sınadığını göreceksiniz.. Duha ve İnşirah surelerinin tefsirini okuyunuz, Allah’ın peygamberini terbiye edişini, inanç verişini ve onu uyandırışını, sorumluluğa hazırladığını göreceksiniz! ”


Benzer Konular
 • Yasin...
  Çokluk bir yanılsama İnsan birdir aslında Aynı spiker bin ekranda Allah’ın bir olduğu gibi Her nesn...

 • Yasin Duası...
  Yasin Duası ALLAH'ım Sen bizim Rabbımızsın. Senden başka ilâh yoktur....

 • Yasin Abi Afedersin :)...
  Ben dayımgiLde kalıyodum. dayımın bi kızı var benle aynı yaşıt özLem... Bizz lise 1 fln gidiyoruz işte o zaman...

 • YASİN =)...
  Okula yeni bir din öğretmeni atanmış. Sınıfta kendini tanıtmış. Hoca : - Ben de sizleri yavaş yavaş tanısam a...

 • yasin......
  Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla 1.Yasîn. 2.Andolsun hikmetli Kur'an'a, 3. Gerçekten sen, gönderile...


Görüntüleme:536, Cevaplar:0

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:36 .