Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 02-05-2012, 21:31 #1

'Połłчαииα'

Neyse

Burs Veren Kurumlar Ve Burs MiktarlarıHayırseverlerin kurduğu kurumlarBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları birtakım maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimde zorluklar yaşayan öğrencilerin ihtiyaçlarını bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar.İşte öğrencilerin yükünü hafifleten kurumlar;
Eğitimin pahalı olduğu ülkemizdeBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları harçlarBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları konaklamaBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları yemekBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ısınma Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarlarıeğitim masrafları derken ortaya çok kabarık bir fatura çıkıyor. Bu faturada maddi imkansızlığı bulunan aileleri zor duruma düşürüyor. Geçim derdiyle uğraşmaya çalışırkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarlarıbirde üstüne böylesine bir yük binince aileler çözümü çocuklarını okula göndermemekte buluyor..
Bir çok öğrenci eğitimine maddi imkansızlıklardan dolayı ya ara veriyor ya da hiç okuyamıyor. Üniversite sınavına girecek öğrenciler bu yüzden sınavı kazanmadan telaşa kapılıyor. İkamet ettiği ilden farklı bir ile okumaya giden öğrencilerin şanslı olanları Devlet yurtlarında kalmayı hak kazanırkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları bu şansdan nasiplenemeyenler ise kendini ya özel yurtlara atıyor ya da aynı okulda eğitim gören öğrencilerle ev tutmakta buluyor.
Türkiye’de hayırseverlerin kurduğu kurumlarBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları maddi imkânsızlıklardan dolayı eğitimine devam edemeyen öğrencilerin eğitimle ilgili eksiklerini bir nebzede olsa gidermeye çalışıyorlar. Kurumlar eğitim süresi boyunca burs alma kriterlerine uygun belli sayıda ki öğrencilere 85 TL ile 400 TL arasında değişen rakamlarda burs ücreti ödüyorlar. Vakıfların verdiği burslar öğrencinin eğitim derecesine göre farklılık gösteriyor. Mesela lise öğrencisi 85 TL ile 150 TL arasında değişen rakamlarda burs alırken üniversite öğrencisinin bursu ise 120 TL’den başlayıp öğrenim gördüğü alana göre 1.500 Dolara kadar aylık burs almaya hak kazanabiliyorlar.


Türkiye'de burs veren kurumlar...

Eymür Kültür Vakfı : Vakıf 130 ODTÜ’lü öğrenciye yılda 10 ay 120 lira burs ödemesi yapıyor. Vakıf bunun dışında özel başarı bursları veriyor. Burs başvuruları Kasım ayında alınıyor ve değerlendirmeler yapılıyor. Bu değerlendirmeler sonucu belirlenen öğrencilere burs bağlanıyor. Vakfın bir diğer kolu olan İstanbul Mezunları Derneği ise 400 öğrenciye 10 aylık 120 lira burs ödemesi yapıyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye vakfın sitesi olanwww.eymir.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Vehbi Koç Vakfı : VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Türkiye’de yılda 8.000 öğrenciye burs veriyor. Aylık üniversite öğrencisine 290 lira burs ödemesi yaparkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları meslek lisesi öğrencisine ise 116 lira burs ödemesi yapıyor. BurslarBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları başvuran adaylar arasında maddi ihtiyaç sıralamasına göre ve yapılacak bir takım mülakatlardan sonra belirlenen öğrencilere veriliyor. Bu mülakatlardan sonra asil ve yedekler diye iki bölüm oluşturuluyor. Eğer ki asilden burs almayan olursa yedeklerde olan öğrencilere veriliyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye vakfın sitesi olan www.vkv.org.tradresinden ulaşabilirsiniz.

TEV : Türkiye Eğitim VakfıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 8.500 kişiye yurt içinde burs verirken yurt dışında ise 80 kişiye burs veriyor. Üniversite öğrencisine üniversite öğrencisine 290 TL ödeme yapılırkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları lise öğrencisine ise aylık 120 TL burs ödemesi yapılıyor. Üstün başarı bursu ise özel olarak seçilen 52 kişiye aylık 900 TL olarak ödeniyor. Üstün başarı bursu ilk 5.000 kişiye 3 aşamalı testlerden geçirildikten sonra veriliyor. Burs başvuruları ise Haziran ve Eylül ayları arasında değerlendiriliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.tev.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Anadolu Vakfı : Anadolu Grubu'na bağlı olan VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 800 öğrenciye 9 aylık 125 TL burs ödemesi yapıyor. Maddi imkanı olmadığını ispatlayan belgeBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları anne ve babası olmayan öğrencilerBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları mülakatlara girip burs almayı hak kazanıyorlar. Sadece Devlet üniversitelerinde okuyanlara burs veriliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.anadolugroup.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı : Sabancı Grubu bünyesinde 1974 yılında kurulan VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları kurulduğu yıldan bu yana 33 bin öğrenciye burs veriyor. Vakıf her ay 1.300 öğrenciye 260 TL burs ödemesi yapıyor. Burs müracaatları 15 Eylül ile 15 Ekim tarihleri arasında değerlendiriliyor. Burs verilecek öğrenciler mülakatlar sonucu belirleniyor.

Sabancı Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olupBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmiyor. BurslarBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale ediliyor. Sabancı Vakfı 2009-2010 ders yılından başlayarak uygulamaya koyduğu Sabancı Vakfı-Vista Bursu ile burs programına her yıl 380 yeni öğrenci ekliyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.sabancivakfi.org adresinden ulaşılabilir.

ÇYDD : Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak faaliyet gösteren dernek
2009-2010 Öğretim döneminde şu ana kadar 23.207 öğrenciye burs bağlanmış.
Dernek üniversite öğrencilerine ayda 125 TL burs ödemesi yaparkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları İlköğretim- lise öğrencileri ise ayda 40 TL burs veriyor. DernekBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları sadece devlet okullarında okuyan ilköğretim ve lise öğrencilerine burs veriyor. Devlet Üniversitelerinin 1. öğretiminde okuyan üniversite öğrencileri burs almaya hak kazanıyor. DernekBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ekonomik olarak burs ihtiyacını belgelendirebilen öğrencilere burs veriyor. Burs başvuruları yılda 1 kez sadece Eylül ayında kabul ediliyor. Derneğin verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.cydd.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Elginkan Vakfı : Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları burs programı ile İTÜBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ODTÜBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları EGEBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor. VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 2009-2010 öğretim yılında toplam 75 öğrenciyeBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 320 TL aylık olmak üzere 12 ay süreyle burs veriyor. Burslarla ilgili detaylı bilgiye www.elginkanvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TED : Türkiye Eğitim DerneğiBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları şu ana kadar toplam 604 öğrenciye burs veriyor. Derneğin burs uygulaması başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilerin öğrenimlerine TED okullarında devam etmelerine yönelik. Tam Eğitim Bursu almaya hak kazanan öğrencilerBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları varsa bölgelerindeki TED okullarında gündüzlü olarakBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları yoksa pansiyonlu TED okullarında yatılı olarak okutuluyor. Öğrencinin cep harçlığıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları servisBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları yemek Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları kitap-kırtasiyeBurs Veren Kurumlar Ve Burs MiktarlarıkıyafetBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları yatılı ise pansiyon giderleri dernek tarafından karşılanıyor. TED okullarından Tam Eğitim Bursu ile mezun olan öğrencilerin üniversite boyunca da bursları devam ediyor.

TED burslarına başvurmak için; T.C. vatandaşı olmakBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 5Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 6Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 7Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 8Burs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 9. sınıflara devam ediyor olmakBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları
öğrencinin en son aldığı karne not ortalamasının 85- 100 arasında olmasıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları gelir durumu itibariyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duymasıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları başka kurum veya kuruluşlardan bursBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ücretBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları kredi vb. yardım almıyor olması gerekiyor. Burs başvurusu yapan öğrenciler önce yazılı sınava giriyorlar. Yazılı sınavda başarılı olan öğrenciler mülakata alınıpBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları mülakat sonucu seçilip burs almaya hak kazanıyor. Burs sınavı 10 Nisan 2010 tarihinde yapılacak. Başvurular ise 4 Ocak 2010 tarihinde başladı ve 5 Mart 2010 tarihinde sona erecek. TED bursu ile ilgili detaylı bilgiye www.ted.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Tefken Vakfı : EğitimBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları SağlıkBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları KültürBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma VakfiBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları her yıl Türkiye'de öğrenim gören ve maddi desteğe ihtiyaç duyan 180 başarılı liseBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları üniversite ve lisansüstü öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor. Tekfen burslarıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları sınavla girilen okulların öğrencilerineBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları sınav sonuçları ve başarı ortalamalarına göre veriliyor. Tekfen bursları ile ilgili bütün işlemlerBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 2004 yılından bu yana tümüyle internet üzerinden yapılabiliyor.Burslar lise öğrencilerine 150 TLBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Üniversitelere 330 TLBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Master yapan öğrencilere 330 TL aylık olarak veriliyor.Tekfen bursu ile ilgili detaylı bilgiye www.tekfenburs.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Mehmet Zorlu Vakfı : Vakfın temel faaliyet alanı olanBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerlerBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs alıyorlar. VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 2008-2009 eğitim döneminde 1060 öğrenciye burs veriyor. Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.mzv.org.tr adersinden ulaşabilirsiniz.

Hüsnü Özyeğin Vakfı : 1990 yılından bu yana yaklaşık 10.000 öğrenciye burs veren VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları 2.000’in üzerinde üniversite öğrencisinin eğitimine de destek olmuş. 2008 – 2009 eğitim yılında ise 636 üniversite öğrencisine destek veriyor. Burs başvuruları 15 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılırkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları burs ödemeleri 9 ay süreyle – Ekim ve Haziran ayları arasında yapılıyor. Ekim ayında burs ile birlikte 1 defaya mahsus kitap yardımında bulunan VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları TemmuzBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Ağustos ve Eylül aylarında burs ödemesi yapmıyor. Vakfın 2008 - 2009 eğitim/öğretim yılında aylık 240 YTL ve aylık 190 YTL olarak iki farklı burs miktarı bulunuyor. Vakfın burslarıyla ilgili detaylı bilgiye www.husnuozyeginvakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ALEV : Alarko Eğitim ve Kültür VakfıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl karşılıksız burslar veriyor. Vakıf belli üniversite ve bölümlerde okuyan öğrencilere burs veriyor. Vakıf öğrencilerine aylık 2009-2010 öğretim dönemi için 190 TL burs veriyor. Ayrıca Endüstri Meslek Liselerinin ve Teknik Liselerin belli bölümlerinde öğrenim gören 25 öğrenciye aylık 85 TL burs ödemesi yapıyor. Vakffın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.alarko.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı : Akkanat Holding bünyesinde kurulan ve bu güne dek 4.000'in üzerinde üniversite öğrencisine karşılıksız burs sağlayan VakıfBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları her yıl yaklaşık 500 öğrenciyi desteklemeyi sürdürüyor ve burs verdiği öğrencilerin başarılarını da yakından takip ediyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiyewww.akkanatholding.com adresinden ulaşbilirsiniz.

Kibar Eğitim Ve Sosyal Yardım Vakfı : İlkBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ortaBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları yüksek ve lisans üstü eğitim düzeylerinde okuyanBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları araştırma ve inceleme yapan yetenekliBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlereBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Üniversite öğrencilerine 12 aylık 85 TL burs verirkenBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları İlköğretim öğrencilerine 75 TL burs veriyor.Burs başvuruları Eylül ayında yaplıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiyewww.kibarholding.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Odası Bursu : Oda tarafından 1952 yılından bu yana her yıl artan sayıda karşılıksız burs veriliyor. Bugüne kadar burs imkanı sağlanan üniversite öğrenci sayısı 16.000’in üzerinde.

Yükseköğrenim (lisans) Bursları : ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile vakıf üniversitelerinin belli fakültelerinde %100 şehit bursu ile eğitim ve öğrenim gören öğrencilere verilir. Başvurular 1 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında alınıyor.
Yüksek Lisans Bursları : Odanın çalışma alanında bulunan devlet üniversitelerinin belli bölümlerinde okuyan öğrencilere veriliyor. Başvurular 1 Ekim – 26 Kasım tarihleri arasında alınıyor.

Doktora Bursu : Türkiye içinde veya Yurtdışında öğrenim veren yükseköğretim kurumlarında doktora yapan öğrencilere veriliyor.Lisans ve Yükseklisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekiyor. 1 ekim 26 kasım tarihleri arasında başvurular alınıyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye www.ito.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK : Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma VakfıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Türkiye’nin ihtiyacı olan alanlarda bilim insanı yetişmesini yarışmaBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları burs ve eğitim programları aracılığı ile yönlendirmek ve teşvik etmekBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları bilim insanlarına destek vermekBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları toplumda bilim ve teknoloji kültürünün oluşmasına yardımcı olmak için faaliyet gösteriyor.

Üniversite Lisans Burs Programı : Program kapsamında; 2009 yılı ÖSS sonucunda yapılan sıralamadaBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları sayısal ağırlıklı puan türündeBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları belli bölümlerde ve belli başarı sıralamasına giren 263 öğrenciyeBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Uluslararası Bilim Olimpiyatları takımlarında yer alan 14 öğrenciyeBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları Uluslararası Proje Yarışması’nda dereceye giren 2 kişi de dahil olmak üzere toplam 279 öğrenciye lisans bursu veriliyor. Bursiyerlere aylık 500 TL burs bağlanıyor. Başvurular Eylül ayında değerlendiriliyor.

Yurt İçi Yüksek Lisans ve Yurt İçi Doktora Burs Programı : Program kapsamında; üniversitelerin belli bölümlerinde lisansüstü çalışmalar yapan üstün başarılı öğrencilere burs veriliyor. 2009 sonu itibarıyla bursiyerliği devam eden 2.953 Yurt İçi Yüksek Lisans ve 1.988 Yurt İçi Doktora bursiyeri olmak üzere toplam 4.941 lisansüstü bursiyer bulunuyor. Normal bursiyerlik başvuruları 15-21 Ekim tarihleri arasında tek dönem halinde; doğrudan bursiyerlik başvuruları ise 4 - 17 Mart / 30 Eylül-14 Ekim iki dönem halindewww.ebideb.tubitak.gov.tr adresinden online olarak alınıyor.

Burs Miktarı : Yurt İçi Yüksek Lisans Bursu’ndan başka bursBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları krediBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ücretBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları maaşBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ticari kazanç vb. düzenli geliri olmayanlar için 1.250TL/ayBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları başka bir burs ya da desteği olanlar için 300TL/aylık olarak veriliyor.

Yurt Dışı Doktora Burs Programı : Program kapsamında; üniversite mezunlarının yurt dışında doktora yapmalarına destek olmak üzereBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları belli bölümde okuyan öğrencilere burs veriliyor.
2009 yılı içerisinde program kapsamındaki bursiyer sayısı 110’nu bulmuş. Başvurular 4 Ocak-31 Mart tarihleri arasında www.bideb.tubitak.gov.tr üzerinden online olarak alınacaktır.

Aylık yaşam gideriBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları öğrenim harçları ve sağlık sigortası da dâhil olmak üzere toplam burs miktarı en çok 35.000 ABD Dolar. Aylık yaşam gideri en çok (1.500 ABD Doları) üçer aylık dönemler halinde ödeniyor. Gidiş-dönüş yol giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanıyor.

Yurt Dışı Araştırma Burs Programı : Programa 2009 yılı içinde 235 aday başvurmuş ve 142 adaya destek verilmiştir. 2009 yılı içerisinde program kapsamındaki bursiyer sayısı 487’dir. Başvurularwww.ebideb.tubitak.gov.tr üzerinden online olarak alınacaktır. 1. dönemin son başvuru tarihi 26 Şubat ve 2. dönemin son başvuru tarihi 24 Eylül’dür. Aylık burs miktarı Avrupa ülkeleri için en fazla 1400 AvroBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları diğer ülkeler için en çok 1500 Amerikan doları olupBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları araştırmanın yapılacağı yöredeki yaşam giderleri göz önünde bulundurularak saptanır.

Son Sınıf Lisans Öğrencileri İçin Yurt İçi Lisansüstü Programı : 2006 yılında ilk kez uygulamaya konulan bu program kapsamındaBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları üniversitelerin belli alanlarında lisans öğrenimlerinin son sınıfında olup da mezun olacakları yılı takip eden eğitim döneminde bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans veya lisans sonrası doktora programına başlayacak öğrencilere burs veriliyor. Başvurular 19-25 Mart tarihleri arasındawww.ebideb.tubitak.gov.tr üzerinden online olarak alınıyor.

Aylık burs miktarıBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları bu programdan alınan burstan başka bursBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları krediBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ücretBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları maaşBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları ticari kazanç vb düzenli geliri olmayan yüksek lisans öğrencileri için 1.250 TL/ayBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarları olanlar için 300 TL/ay’dır. Doktora öğrencileri için bu miktarlar 1.500 TL/ay ve 400 TL/ay’dır. Doktora bursiyerlerine ayrıca yılda iki kez (Mart ve Temmuz burslarıyla birlikte) 400 TL ek destek veriliyor.

Yurt Dışı Yüksek Lisans Burs Programı : 2008 yılında toplam 12 kişi desteklenmiş; 10 kişi bu program kapsamında yurt dışında yüksek lisans eğitimlerine başlamıştır. 2009 yılında ise toplam 6 kişi desteklenmiştir. Bu programla ülkemizin uzay bilim ve teknolojileri alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak hedeflenmektedir. Başvurular 7 Aralık 2009 - 26 Şubat 2010 tarihleri arasındawww.ebideb.tubitak.gov.tr üzerinden online olarak alınıyor. Aylık yaşam ve kırtasiye gideri dahil olmak üzereBurs Veren Kurumlar Ve Burs Miktarlarıaylık burs miktarı 1.500 ABD Dolarıdır.

Türkiyede Burs veren diğer kurumlar...
Halis Toprak Vakfı
www.toprak.com.tr

Emin Horoz Eğitim Vakfı
www.horev.org.tr

İstek vakfı
www.istek.org.tr

İstanbul Teknik Üniversitesi
www.itu.edu.tr

Galatasaray Eğitim Vakfı
www.gev.org.tr

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı
www.buvak.org.tr

Sema Yazar Gençlik Vakfı
www.semayazar.org.t

Uran Vakfı
www.uranholding.com

21'inci Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı
www.yekuv.org

Başbakanlık Fonu
www.sydgm.gov.tr

Türkiye Petrolleri A.O.
www.tpao.gov.tr

Milli Eğitim Bakanlığı
www.meb.gov.tr

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu
www.kyk.gov.tr

İzmir Ticaret Odası
www.izto.org.tr

İş Dünyası Vakfı
www.isdunyasivakfi.org.tr

Sağlık ve Eğitim vakfı
www.sevakfi.org

İzzet Baysal Vakfı
www.izzetbaysalvakfi.org.tr

Teknik Eğitim vakfı
www.tekev.org

Türk Anadolu Vakfı
www.turav.org

Ensar vakfı
www.ensar.org

Sanko Vakfı
www.sankovakif.com
Benzer Konular

Görüntüleme:600, Cevaplar:0

İlginizi Çekebilir >
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 05:26 .