Türkiye denince akla ilk gelen şey
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Lahana Çorbası Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 25-07-2009, 15:40 #1

DAMLA22

NevsehirLi

Türkiye denince akla ilk gelen şey

Türkiye denince akla ilk gelen şey

Alman turistler Türkiye'yi ço sevdi.Tatil yapan turistlere Türkiye denince akla ilk gelen gelen şey soruldu.


Bir tur şirketi tarafından Alman turistler arasında yapılan ankette, Türkiye denince akla ilk gelenin "tatil" olduğu belirlendi.

Öger Tur Genel Müdürü Recep Yavuz, yaptığı açıklamada, Öger Tur tarafından 1 - 15 Temmuz tarihleri arasında, Türkiye’de tatil yapan 651 Alman turistle birebir görüşme ve form doldurma yöntemiyle bir anket yapıldığını ve "turist gözüyle Türkiye’yi değerlendirmelerinin istendiğini" bildirdi.

Anket sonuçlarında, Alman turistlerin Türkiye denince akıllarına ilk gelenin "tatil" olduğunun ortaya çıktığını vurgulayan Yavuz, bunu sırasıyla "misafirperverlik", "döner", "halk pazarı" ve "hamam"ın izlediğini belirtti.

İSTANBUL MARKA ŞEHİR

Değerlendirmenin en önemli sonuçlarından birinin de, İstanbul’un marka şehir olarak seçilmesi olduğunu bildiren Recep Yavuz, "İstanbul, Avrupalının gözünde bir marka şehir olarak tarihten gelen kültürel mirası ile hafızalarda yer alıyor. Türkiye’de en çok tanınan kişi ise Atatürk. Tarkan ve Orhan Pamuk da en çok tanınan bilinen kişiler arasında bulunuyor" diye konuştu.

Yavuz, ’Yüzde 100 Güneş Garantisi’ sloganı ile yurt dışında nam salan Türkiye’nin en önemli ayrıcalıklarından birinin de güneş ve deniz olduğunu vurgulayan turistlerin, Türkiye’de en çok bilinenleri de kültür, tarih, her şey dahil, Türk kahvesi, Pamukkale, lokum ve Türk Mutfağı olarak sıraladığını kaydetti.

DOLMUŞ VE TÜRKİYE

Değerlendirmenin en önemli bölümlerinden birinin de turistlerin önerisi ile bilinenler listesine dahil olan ve 18. sırada yer alan "dolmuş" olduğunu ifade eden Yavuz, şunları söyledi: " Türkiye’deki dolmuş yolculuğu dünyanın hiç bir yerinde görülemeyecek kadar neşeli, eğlenceli ve hesaplı bir yolculuk olarak görülmekte. Ayrıca döner, Almanlar arasında Türk kahvesinden daha çok biliniyor.

Görüntüleme:2440, Cevaplar:2

Alt 25-07-2009, 15:54 #2

._._●(kam€Lya)●_._.

Forum Heveslisi

hıı...paylaştığın için sağol


Alt 25-07-2009, 15:57 #3

UkALaBoY

Bizden Biri

tatiL'in tadı türkiyede çıkaR..


Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
SeçeneklerTürkiye denince akla ilk gelen şey Konusuna Benzer Konular

Ramazan Ayı denince aklınıza gelen nedir?


Ramazan Ayı denince aklınıza gelen nedir?

ßaKım Denince akLınıza GeLen iLK Şey?


ßaKım DiinCe akLınıza GeLen iLK Şey?

istanbul denince akla gelenler


Kizkulesi Ortaköy Bogaz

3G DENİNCE ILK AKLA GELEN ŞEY


3G denince ilk akla gelenin görüntülü görüşme olduğu düşünülse de yapılan araştırmalara bakıldığında akla ilk olarak hızlı internetin geldiğini...

Turizim denince akla ilk gelen bölgemiz ??


Güzel vatanımızın güzel bölgelerinden hangisi ilk aklınıza geliyor ?? Lütfen memleketinize göre oy vermeyin arkadaşlar ?? Bacasız sanayi diye...
Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:48 .