Ev İşlerine Katkıda Bulunan Erkekler Kariyerlerinde Başarıyı Yakalıyor.
Kayıt ol Yardım Ajanda Skorlu Flash Oyunlar Tatlı Portal Konuları Okundu Kabul Et
Cevapla
Seçenekler
Alt 29-08-2014, 00:00 #1

Birhan, Murathan, Bejan.

askerde.

Ev İşlerine Katkıda Bulunan Erkekler Kariyerlerinde Başarıyı Yakalıyor.


Desteğin olmadığı iş çevrelerinde bile erkekler iş, ev, sosyal hayatlarında işleri kolaylaştıracak ve kendilerini zihinsel, fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlatacak çok verimli değişiklikler yapabilir. "Dört taraflı kazanım" olarak adlandırılan bu deney, genellikle kişinin hayatında yer alan bütün tarafların fayda sağlamasına yarayan küçük değişikliklerden oluşuyor. Söz konusu engelleri aşıp ev işlerine daha fazla katkıda bulunabilmek ve aynı zamanda kariyerlerinde de başarıyı yakalamak için erkeklerin atmaları gereken üç adım var:

Teşhis: Aksaklığın nerede olduğunu bulup iyileştirmek için ne yapmak istediğinize karar verin. Sorun ne? Eşiniz onunla yeterince ilgilenmediğinizi mi düşünüyor? Evlatlarınızın çocukluğunu mu kaçırıyorsunuz? Evle iş arası çok mu uzak? Aşırı yorgun mu düşüyorsunuz? Evdeyken aklınızda iş, işteyken de ev mi var?
Diyalog: İşte ve evde etrafınızda olup da en çok önem verdiğiniz kişilerin sizden aslında ne beklediğini öğrenin. Neyi nasıl yaptığınızı ve neyi daha iyi yapabileceğinizi tartışın. İnsanların bizden beklentilerine ilişkin fikirlerimiz, gerçekte bizden beklediklerinden biraz farklı ya da daha fazla oluyor. Hayatınızı paylaştığınız önemli kişiler için ne yapmanız gerektiğini tam olarak tespit edin.
Keşif: Bir hafta veya bir ay gibi kısa bir süre için değişiklik yapmayı deneyin ve bundan çıkar sağlayacak kişinin siz değil, iş yerinizdeki ve ailenizdeki insanlar, arkadaşlarınız ve etrafınızdakiler olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bu sayede, iş hayatınıza ailevi meseleler dahil olmayacağı için daha enerjik, verimli ve organizasyonunuza daha bağlı hale geleceksiniz.Benzer Konular

Görüntüleme:1065, Cevaplar:7

İlginizi Çekebilir >
Alt 17-04-2015, 10:49 #2

AyrıLıkLarınŞairi

Fenerbahcem


akşama kadar yoğun tempo çalışıp bide evde yardımcı olmak kolay değil sanırım. eve gelince uzanıp tv keyfi yapmak varken ev işinemi yardım edecez zaten yoruluyorsun akşama

kariyerle alakası ne bunun. evde iş yapınca işyerinde daha çok mu çözüyon herşeyi.

Alt 25-05-2015, 23:50 #3

GreenDay

Deneyimli


Pehh bunlar bize göre değil özellikle bana 18 saat çalışan biri olarak ben direk kafayı durup yatma düşüncesindeyim ama izinli günlerim daha farklı tüm gün kafayı vurup yatıyorum..

Alt 30-05-2015, 14:39 #4

kul

Foruma Isınan Üye


oh valla hem disarda yardir hem eve gelince yardir bizde insaniz yahu ancak eve gelince biraz rahatlayıp stres atiyoz zaten bari evimizde kafa dinleyelim.

Alt 24-06-2015, 17:29 #5

Marilyɳ Monroє

Foruma Isınan Üye


öyle olsaydı boşanmalar olmazdı

Alt 25-06-2015, 04:22 #6

kul

Foruma Isınan Üye


bence boşanmaları pek bu duruma bağlamamak gerek. şimdi ki kızlara suratına assan boşanma davası açıyor yani neredeyse o durumda. hayat müşterektir tabi ki biz eve hizmetçi almıyoruz ama dışardan yorgun geliyoruz işte o yüzden yani

Alt 17-07-2015, 19:51 #7

Nickimi7kedi

Bizden Biri


yemek hususunda ben varım ama dışarda yardır hergün hergün olmaz

Alt 20-07-2015, 18:22 #8

` baLım.

Mucizeler ansızın gelir..

Brezilyalı arkadaşım ev işlerinde eşine yardım ediyor.
Brezilyalı erkekler çok centilmen. Bizimkiler ise yemek yapmaktan kaçar. Pehhhh

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 22:05 .